Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum va petreceti timpul in prenatal?


16 raspunsuri la acest subiect

#1
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 13:39

Fetelor, am alta maaaaare problema: am intrat si eu in prenatal si mai am aproape 2 luni pina la nastere, inca mai vin cateva ore pe zi la birou (si ca sa ma intalnesc cu voi....da' nu mai zicetzi la nimeni [8D]) dar si ca sa treaca timpul mai usor. Eu sunt activa asa de felul meu, si in we imi gasesc mereu cate ceva de facut, si mi-e tare teama c nu shtiu ce sa imi gasesc de facut in perioada pe care o mai am pina la nastere. O sa ma odihnesc asa cum mi-au zis zeci de oameni din jur (cica ar fi printre putinele perioade in care ma mai pot odihni in voie, caci dupa ce apare [copil] el devine stapin peste timpul nostru). Dar, simt nevoia si de ceva "action" si chestii de genul citit, vazut filme sau plimbat nu ma multumesc pe de-a-ntregul! Voi ce ati facut in perioada asta? mai aveti alte idei? Ca la "2 Mega Ram" cum zice sotzul meu ca mai am de cand sunt [gravi] pe mine nu ma duce mintea ce as putea sa mai fac... Hai sa ne auzim cu bine si pumpici la bebici si burtici si mamici! danat

#2
jade

jade

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 01:38

eu am citit cum nu o mai facusem de ani de zile, adica "la greu", am cascat gura prin magazine ca doar aveam, in sfarsit, timp si am dormiiiiiit ... chiar tb. sa te odihnesti sa stii, fiindca intr-adevar dupa nastere urmeaza o perioada mai dificila, dar taaare frumoasa! concediu cat mai placut! Mada

#3
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 11:03

Draga Danutza, la fel am patit si eu. Numai ca io nu puteam sa citesc nimic in afara de documentatii privitoare la nastere si la bebelusi. Nu ma tragea atza sa ascult muzica, nu ma pasiona sa petrec timpul in bucatarie, nu ma interesau petrecerile si in general eram atat de incordata (sau mai bine zic "acordata" pe lungimea de unda a finalului de sarcina) incat nu aveam chef de nimic. Noroc ca...ne-a gasit mutatul cand eram in luna a 8 a. Si am alergat dupa acte si dupa bani. Apoi a trebuit sa amenajam camera Ancai, sa cumparam patut, cateva hainute, etc. Si astea erau niste activitati care imi placeau. In general, imi facea bine interactiunea cu alti oameni, parca mai ieseam din ale mele. Orice iti gasesti de facut, sa nu uiti sa vii pe aici, da? Pupici tie si la bebica din burtica. Vilma si Ancuta.

#4
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 11:06

Io bagam rebus-integrame, la greu! Stateam sprijinita intre perne in patuc, mancam fructe, multe, multe si dai dezlegari de careuri. De atunci au trecut 3 ani si nici nu cred ca am mai privit vreun rebus, ma amuz teribil ce preocupari aveam... Hai, odihna placuta, ca-i foarte important, acum bebica prinde proportii. Cu drag, Violeta

#5
Anny

Anny

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 11:49

La mine prenatalul va incepe de luni. Cred ca o sa-mi ocup timpul cu cumparaturile ptr. ca nu mai e asa de mult pana la venirea lui bebe (cam 1 luna) si deja mi se pare ca sunt in criza de timp. Si o sa ma tin de vizite pe la prietene [:D]

#6
bogux

bogux
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 12:38

Fetelor in prenatal cred in principal ca trebuie sa va odihniti, sa va relaxati, sa impletiti botoshei la bebei. Asha ca puneti mana pe o carte shi mai cetiti shi voi shi lasti pe barbati sa se ocupe de treburi. :O) Bogdan - Viitor Tatic

#7
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 12:45

Bey Bogux, ueicap [:D] ca nu mai ejti in evul mediu primitiv...noi stem femei active nu putem sa ne lalaim toata ziua tricotand botoshei, ne trebuie suspans, actiune, ce stii tu....dinafara e usor sa zici dar daca ai sti ce greu trece timpul pe ultima suta de metri....[ups] danat

#8
bogux

bogux
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 14:04

Dana stiu ca nu suntem in evul mediu. Am spus ca trebuie sa va odihniti ca sa nu faceti efort sa se intample doamne fereste cine stie ce. Ca vad shi io acasa ce repede oboseste a mea sotie. Shi ce greu se misca.

#9
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 15:27

haidi mey bog, tu chiar nu mai jtii de gluma gravidule [:p]? ca si sotul meu se bosumfla la fel de repede si e tot pe atit de sensibilicos de cand sunt eu gravi, dar deh, pe el il inteleg ca de cind suntem la pauza [xinpat]....sa fie si la tine aceeasi cauza?[8D] danat

#10
bogux

bogux
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 16:06

pei ce mei? cine a sarit prima cu evul mediu mei? :O)))) mei o fi sotu pa poprire da se vede shi la tine nu mai buna dispozie de loc mei! [help][help][help] [cusca][cusca][cusca]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -