Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tatuaje!


24 raspunsuri la acest subiect

#1
Cosmina

Cosmina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 19:37

[hia]Ce parere aveti despre tatuaje? Aveti tatuaj? Tatuaje? Ce reprezinta ele? Sau daca v-ati face, in ce loc pe corp v-ati face si ce? [pup][pup][pup]Pupici, Cosmina

#2
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 20:48

Mi se pare interesant cum reusesc sa le faca cei care tatueaza, dar nu mi-as face in veci unul. Sanatate maxima!

#3
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 01:12

Mda... ce parere am? Acum cativa ani era tare cool sa iti faci tatuaje, si pentru ca tot ce era cool si la limita acceptarii era o provocare, si pentru ca nu se putea sa lipseasca Martie din post... mi-am facut!1,2,3... la 3 m-am oprit. Dar ale mele sunt mititele, frumusele si mi se potrivesc. Acum nu le regret. Poate ca daca as avea acum de ales nu mi le-am mai face, dar nici nu le-as scoate. Am un semn zodiacal mic de 1 cm patrat pe mana stanga (Gemenii), un soare cu centrul Yin-Yang pe omoplatul drept si o capsuna rosie pe picior, in partea superioara. De ce astea? Pai, Gemenii ca e zodia mea, soarele ala cu Yin-Yang, pentru ca mi se parea mi ca e un desen care atrage energie pozitiva si capsuna pentru ca imi place fructul la nebunie, si pentru ca e "sexos" tare. Acum n-o sa ma excludeti de pe forum ca sunt tatuata, nu-i asa?[;)] Pupici, Elena & Maria Bucuria

#4
ncristina

ncristina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 12:46

Acum 3 ani si eu si sotul meu Bogdan ne-am facut cate un tatuaj. La fel. Este un fel de vultur stilizat. Eu il am pe mijloc in stanga, iar sotul meu pe omoplatul stang. Am simtit ca ne legam mai mult si pentru totdeauna unul de celalalt. Mie imi plac, evident. Mi-as mai dori, dar e ca o boala asa ca am spus nu ispitelor. In schimb mi-am spus ca atunci cand voi mai slabi imi voi pune un cercelus in buric. Cam atat cu nebuniile![bis] Va pup![pup] cristina

#5
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 12:59

Mereu mi-am dorit un delfinutz pe poponeatza...da' mi-a dat tata in cap cu un argument zdrobitor "bine, de acord fa-l...da' azi e delfin si peste 5-10 ani ce te faci daca se "face" balena?" So...am uitat de delfinutz! Dar imi pare sincer rau ca nu l-am facut [bang]

#6
criss

criss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 13:01

Buna, Ce parere am eu despre tatuaje? Mie nu-mi plac. Nu cred ca mi-as face niciodata si, si pe fiul meu il voi indruma sa nu isi faca. Piercingul? E periculos, chiar am citit un articol ca cel facut in limba si buric sunt cele mai periculoase, putand fi cancerigene! Acu doua luni am citit despre un tanar de 24 de ani ca a murit de la hepatita galopanta , virusul fiind dobandit in urma unui piercing facut in conditii neigienice. Sanatate maxima va doresc si zi buna!

#7
laura111

laura111

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 13:16

Mie piercing-ul nu-mi place, dar tatuajele da ! Eu nu mi-as face un tatuaj pt. ca sunt suficient de conservatoare, dar imi place sa privesc persoanele tatuate. Cred ca sunt persoane originale si indraznete... Laura - mama lui Vlad

#8
IOANA98

IOANA98
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 13:27

Mie imi plac tatuajele , dar nu as avea curaj sa-mi fac unul definitiv . Dar as incerca unul temporar ! Sa-i vad reactia sotului meu ! Cred ca unul discret mi-ar da o stare de bine ca atunci cand port fuste scurte ! Suna cam imatur , nu ? IOANA

#9
danac

danac
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 13:39

HI-hi hi.Mie nu imi plac tatuajele in general..cel putin alea adevarate nu!Dar am vazut cateva chiar frumoase.Acu am primit si eu unele cadou de la Createurs de beaute(o firma de cosmetice)si chiar ma intrebam daca sa imi fac unul macar pentru concediu[hot]....unul micut insa.Dar sant tatuaje din alea care se sterg nu definitive![;)]

#10
ralucami

ralucami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 332 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 13:49

Si mie imi place sa le privesc dar imi lipseste curajul cand ar trebui sa mi le fac[:D] Acum vre-o 2 ani vazusem la cineva un tatuaj fain tare facut pe glezna si se prelungea pana pe talpa piciorului. Mama ce mi-a placut!!! Si chiar ma batea un pic gandul! Dar sotul meu(pe atunci doar prieten) mi-a spus ca el nu mai vb cu mine daca indraznesc sa fac asa ceva, ca ar fi ca si cand m-as tortura,iar in Jp in general tatuajele nu sunt "vazute" prea bine. Cica in conceptia lor persoanele nu prea serioase au tatuaje sau cele care au legaturi cu mafia[:D] Ce m-a determinat sa nu imi fac vre-un tatuaj: ideea ca poate peste ceva timp nu mi-ar mai place si atunci alti bani si alta "suferinta " sa mi-l scot [pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -