Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum sa scap de arsuri la stomac?


20 raspunsuri la acest subiect

#1
odaiana

odaiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 04:23

Help! Poate stiti ceva remedii miraculoase care sa nu fie contraindicate in sarcina!(eventual naturiste)Am incercat cu antacid si cu ceai de coada soricelului [alcool] dar nu au nici un efect si uite asa nu dorm de 3 nopti, parca am mancat otrava [ups]!Orice mananc am aceleasi arsuri insuportabile! Va pup si va multumesc anticipat!!!Daiana

#2
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 05:29

odaiana, eu nu sunt insarcinata acum, dar arsuri la stomac am si nu-mi trec decat cu iaurt - cateva lingurite. In timpul sarcinii insa au fost altfel si mult mai neplacute, iar atunci nu-mi treceau decat cu lapte, dar nu lapte obisnuit, ci lapte praf, dintr-acela pentru bebelusi. Repet, numai cu asta... Vezi ce merge la tine. Sanatate, Julie

#3
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 11:05

eu am luat renie in timpul sarcinii, ptr. ca aveam ulcer..si am inteles ca numai asta-i permis in sarcina??!!! asa ca intreaba dr. sarcian usoara in continuare Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#4
Bombonica27

Bombonica27
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 11:14

Draga ODAIANA Incearca sa mananci un covrigel sau biscuit uscat, cand ai arsuri la stomac, de obicei absoarbe sucul gastric si trece foarte repede.

#5
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 11:22

Eu stiam de banane ca-s bune sa calmeze durerile de stomac.Citisem pe undeva, dar eu si simt ca-mi fac bine,chiar de nu pot spune ca am dureri sau arsuri, mai curand cand nu mananc la timp. Poate incerci si branza de vaci. Sau miere de albine. Uneori simti si singura ce iti face bine. Piatra lunii

#6
Roxana77

Roxana77
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 11:28

Buna! Eu sunt insarcinata in 32 de saptamani si am arsuri de simpt ca-m ia gatul foc. Arsurile imi trec cu lapte si pepene rosu. Dupa ce mananc pepene nu mai am nimic. Incearca si tu. Roxyy su bb din burtica

#7
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 11:40

trece garantat cu maalox si cu ceai de galbenele...si cu zeama ed cartof crud.crede-ma pe cuvant:), cat am avut eu de tras cu arsurile astea... ariel http://community.web...r/alinapaveliuc http://community.web.../alinapaveliuc1 http://community.web.../alinapaveliuc2

#8
manu

manu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 11:52

Draga Daiana, Eu in timpul sarcinii nu am avut asa arsuri, singurul lucru de care am scapat. Insa, in timpul facultatii am facut un "pui" de ulcer si am avut parte de niste arsuri ingrozitoare. Beam, cum spune si ariel, zeama de cartof crud. Incearca si vezi cum iti merge, asta in cazul in care n-o sa-ti vina sa versi de la ea. Te pup, Manu http://www.desprecop...p?nickname=manu

#9
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 12:08

MORCOV CRUD- remediu care functioneaza la mine 100% Raluca si Ilinca (1 an si 6 luni)

#10
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 13:10

Bb-ita mea a avut par mare.Se spune ca atunci cand ai arsuri creste parul lui bb.Am avut arsuri ingrozitoare.Orice mancam imi provoca arsuri.Ajunsesem sa sughit din cauza stomacului.Eu mancam un pic de covrig sau coaja de paine ori lapte si trageam adanc aer in piept. Te pup, Gabi.


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -