Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lepsa


8 raspunsuri la acest subiect

#1
Jasmine

Jasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.031 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 18:08

Ati fost cumva la Lepsa,in jud Vrancea? Ceva impresii despre peisaj,cazare,drumuri,etc?

#2
bubutzu

bubutzu
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 18:20

Jasmine,eu sunt din judetul Vrancea(Focsani),la Soveja am fost in primavara anul acesta si am urcat si la Lepsa.Ce sa-ti spun, peisajul e foarte frumos,ai ce vedea(cascada,pastravaria);despre cazare nu stiu(ne-am intors seara),dar cu siguranta gasesti(poate o sa-ti spuna cineva despre preturi);cat despre drum....E JALE(soseaua TISITA-SOVEJA e cumplita-gropi fff multe);daca o luati prin Focsani,Bolotesti,Vidra-soseaua e buna.Sper sa afli mai multe... Cristina+bb Mihai

#3
Jasmine

Jasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.031 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 18:30

Multumesc,bubutzule (ce nickname haios ti-ai tras!) Am inteles ca sunt oarece pensiuni agroturistice prin zona.Am gasit ceva pe internet.Speram sa "aud" ceva impresii de calatorie de la cineva care a fost acolo ca turist.

#4
cris1511

cris1511

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 19:04

Eu am fost in zona, dar am stat doar o singura zi. Este minunat, mai ales cascada Putna este superba.Noi am stat pe malul Putnei ceva un pic mai jos de cascada unde am facut un gratar si ne-am balacit in apa. Sunt o gramada de puiuti de pastrav in apa. Am vazut ca se si pescuia. Cat despre cazare nu stiu ce sa iti spun. Am vazut o gramada de vile si cred ca nu e greu de gasit ceva, chiar si la fata locului.

#5
Florentina Roman

Florentina Roman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 01:57

Am fost in trecere pe acolo acum 2spt si pot sa-ti spun ca am vazut o gramada de pensiuni care ma i de care mai aratoase, de preturi nu m-am interesat.Dar este adevarat ca drumul spre Soveja este un cosmar.Si stiti ce am vazut cand am ajuns la intrarea in statiunea soveja? Un indicator pe care scria ca drumul pe care noi tocmai ajunsesem "este inchis circulatiei publice", asa ca am luat-o frumusel prin Panciu. Peisajul insa este minunat! Florentina & Tudor

#6
IOANA98

IOANA98
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 17:10

Noi am fost anul trecut si ne-a placut . Nu-ti imagina o statiune fantastica dar ai ce sa vezi si unde sa te plimbi .Acum vreo 2 saptamani cazarea la vila Cooperatiei ( nu stiu exact cum se numeste ) la Gresu , un pic mai sus de Lepsa si cazarea era 350.000 lei pe noapte , pentru 2 persoane . Daca ajungi , sa vizitezi neaparat Cheile Tisitei . Este superb . Noi vrem sa mergem iar anul acesta pentru ca anul trecut a fost vremea cam ploioasa si nu am reusit sa facem traseul pana la capat . IOANA

#7
Jasmine

Jasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.031 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 17:27

Multumesc fetelor.Abia in august cred ca o sa pupam cateva zile libere.Cred ca o sa mergem la Lepsa.

#8
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 17:45

Si noi am fost ani la rand la Lepsa dar cu cortul. Peisajele sunt foarte frumoase. Am facut si baie si plaja, am mers in Rezervatie care e superba, ne-a placut foarte mult. Stiu ca sunt multe vile care inchiriaza camere, dar mai multe nu stiu in aceasta privinta. Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

#9
katalina

katalina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 18:10

Draga Jasmine, chiar week-dul trecut am fost la Lepsa si la cascada Putnei.E un peisaj de munte superb, nu e gen Slanic sau altceva.Lepsa e de fapt un satuc transformat intr-o zona de agrement, unde toti oamenii cu bani si-au facut acolo cite o viluta, si de asemenea sunt nenumarate pensiuni.E un loc ideal pt. drumetii si odihna ,atit.Daca vei sta mult te vei plictisi....Iti recomand pensiunea-vila "CASA MEA" linga Pensiunea Piatra Porcului.GRESU e f. frumos., si cheile Tisitei. VACANTA PLACUTA! te pup.[bicla] cata.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -