Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cabinet ginecologic


42 raspunsuri la acest subiect

#41
osteffy

osteffy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 28 august 2003 - 19:34

>dupa cum vad sunt multe intrebari si nu stiu daca imi poti raspunde si mie.Problema mea e uramtoarea: pana in luna mai,inclusiv am avut menstruatie la 30 de zile ,din luna iunie in schimb a inceput cu 28 de zile dar........cu o saptamana inainte de menstruatie am scurgeri de sange din 2 in 2 zile ,nu mult,doar cat sa pateze lenjeria.As dori sa stiu care ar fi cauza sau daca trebuie sa consult neaparat un medic.Imi este tare frica ,pentru ca am sperat ca se vor opri(acele scurgeri )si nu sa intamplat asa ceva . Multumesc anticipat pentru raspuns. stefi

#42
bambina

bambina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 august 2003 - 11:15

quote:
Initial creeata de desprecopii
Va rog postati aici intrebarile adresate doctorului Teo Leonte. Topicul precendent a ajuns prea lung si este greu de citit. Atentie - nu se va raspunde oricarei intrebari. Doar celor care sunt diferite de cele la care s-a raspuns deja. Pentru parinti... despre copii!
quote:
Initial creeata de bambina
Buna!Draga dr. Teo Este o binecuvantare ca existi si tu ai un suflet asa de marre.... Nu stiu cum sa incep . As vrea un sfat in ceea ce priveste ordinea unor investigatii. Dupa un un tratament pentru anexita bilaterala si un tricomonas rebel pe care il urmez acum, mi s-a recomandat o HSG si o biopsie endometru si endocol. Eu nu stiu care este ordinea in care se fac acestea.As vrea un sfat.De ce depind toate acestea? De rezultatele tratamentului? Am 34 ani si doresc sa am un bebici. Oare mai sunt sanse. Nu stiu daca sunt date suficiente dar sper sa-ti ajute pentru un sfat. Multumesc din suflet..[pup]


#43
Lia

Lia

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.060 mesaje

Postat 30 august 2003 - 00:48

quote:
Initial creeata de timeea
Scriu pentru prietena mea, incerc sa o ajut macar putin. Nu merge cautarea pe forum, asa ca deschid subiectul, mai ales ca este vorba de ceva urgent. Prietena mea este insarcinata in 22 saptamani.Pe la 6,7 saptamani a avut sangerari si dureri, a mers la doi doctori (o fi bine, o fi rau ?) unul i-a prescris alinestrenol, altul utrogestan. A luat alinestrenol pana pe la 20 saptamani cand au reaparut problemele, acum ia utrogestan si nu stie daca sa mai mearga la doi medici diferiti, mai ales ca unul e in alta localitate. A fost consultata de urgenta,i s-a recomandat repaus si i s-a marit doza la 4 pastile pe zi.Varsta ei : 34 de ani. Oare este bine cum a procedat ? Dintre cele doua variante de tratament , care am inteles ca sunt echivalente, care o fi cel mai bun ? Inca ceva :durerile sunt sub forma unei apasari in partea de jos si sangerarea a incetat de doua zile. Sper sa ma intelegeti ca fiind vorba de viata unui copil si eu si mai ales ea, ar face orice ca totul sa fie bine. Asteptam sfaturi. Suntem din Arad si medicul "celalalt" este din Timisoara. Multumim ! PS: Abia ulterior am vazut ca aici trebuia pus subiectul si nu la topicul precedent(dr. Teo) sau la interzis barbatilor; scuze, m-am grabit.
Lia&Andrew


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -