Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Epilare definitiva


17 raspunsuri la acest subiect

#11
Cami_30hu

Cami_30hu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 iulie 2003 - 12:18

atunci cred ca trebuie sa renuntam la acest vis si sa ne chinuim cu epilatorul sau ceara. Cami

#12
bubi

bubi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 11 iulie 2003 - 12:35

fetele, daca tot dati o carutza de bani, mergeti la un cabinet dermatologic, nu la unul cosmetic. Va recomand DERMASTYLE, Bucuresti, Dna doctor Mihaela Leventer. Sigur ati auzit de ea! [pup] http://www.desprecop...p?nickname=bubi

#13
verutza

verutza
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 19:52

ghemotoc, Eu am facut epilare definitiva, de fapt sunt la a-3-a sedinta(se fac mai multe in functie de zona) si pot sa-ti dau mai multe detalii. Spune-mi ce anume vrei de fapt sa stii. Verutza

#14
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 20:29

Vreau sa stiu daca are efect, nu conteaza ca dureaza mult timp sau ca eventual doare. Nepoata mea da admitere la facultate zilele astea si din toamna probabil se va muta la Bucuresti.Din cate stiu vrea sa rezolve problema pana incep cursurile la facultate, sa "faca impresie buna" [olala] de la inceput.Are pielea deschisa la culoare si parul foarte inchis(daca are importanta ,am inteles ca ar avea).La ea problema este mustata. Tu crezi ca merita ? Ma gandesc sa nu fie si mai deprimata daca nu merge. La ce cabinet te duci ? Multumesc mult pentru ajutor.

#15
verutza

verutza
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 15:02

ghemotoc, La mine dupa 3 sedinte pe gambe, axile si inghinal deja creste mult mai rar. la mustata am facut doar 2 sedinte dar sunt necesare cam 20 pt ca acolo foliculii sunt mult mai desi. Nu este dureros, depinde de intensitate cu care se face si de felul cum suporta fiecare. Am inteles ca cel mai eficient este pe pielea deschisa deoarece laserul sesizeaza mai bine firul de par. Eu fac intr-un cabinet medical din Galati si pot sa-ti dau nr. de telefon al medicului meu. Acest cabinet este dotat cu aparatura de ultima ora si medicul este f.bine pregatit. Este specializat in chirurgie estetica si isi deschide in curand si o clinica proprie. Eu personal sunt f.multumita. Verutza

#16
Gabriella

Gabriella
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 02:51

Da depinde de intensitate:cu cat intensitatea curentului este mai mare cu atat riscul ca firul de par sa iasa e mai mic;dar nu cred ca suporti intensitatea aiaaaa...!. m-am epilat si eu odata "definitiv"cica,si nu iti spun de banii care i-am dat la fiecare sedinta ,si chinul care l-am suportat pentru ca era extrem de dureros....La un moment dat piciorul meu(inghinal m-am epilat)sarea pur si simplu din reflex,din cauza durerii ca era sa ii mai dau si doctorului picioare in fata.Peste o saptamana binenteles ca a crescut la fel,deci imagineaza-ti daca dispare totusi pana la urma,de cate ori ar trebui sa te duci sa suporti atata durere brrrrrrr ..si sunt bruneta rau de fel..[;)]

#17
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 10:35

Visul meu in viatza.. e femeia cu mustatza ! he he he... Cu respect, Florin

#18
adda

adda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 11:26

[xx(] [xx(] [xx(] Asa deci? Ne iei peste picior, ai? Lasa, lasa...de cand cu subiectul ala "Curiozitate feminina" de pe "Interzis femeilor", te-am luat la oki [:D]...numai un pas sa faci matalutza pe la "Interzis barbatilor" si atunci sa vezi scandal![box] [:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -