Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Epilare definitiva


17 raspunsuri la acest subiect

#1
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 14:49

A folosit cineva metoda asta sau cunoasteti pe cineva care a folosit ? Problema este nepoata mea care are probleme cu parul pe fatza si cred ca a inceput sa aiba complexe din cauza asta, mai ales ca i se pare ca fug toti baietii de ea.[V]. Nu e de natura hormonala, pentru ca i s-au facut dozari, de altfel si bunica ei a avut aceeasi problema toata viata.Parintii m-au rugat pe mine sa ma interesez , pentru ca ei nu sint in Bucuresti.Am vazut cateva cabinete care ofera asa ceva , dar nu stiu ce sa le zic. Chiar are efect ? N-as vrea sa-si faca sperante degeaba si dupa sa fie si mai dezamagita. Multumesc mult.

#2
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 14:55

si eu vreau sa stiu detalii. Din ce am auzit eu e cam dureroasa, destul de scumpa si se face mai usor pt persoanele cu par inchis la culoare. marina

#3
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 15:01

E,baba sufera la frumusete, nu?[vampa]

#4
Cami_30hu

Cami_30hu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 15:01

Si pe mine m-ar interesa sa stiu cateva detalii despre acest subiect. Stiu ca se poate face dar nu stiu ce implica acest tratament si ce efecte secundare are. Cami

#5
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 15:52

pai in afara de gaura financiara nu am gasit efecte negative. Cel putin in ceea ce priveste epilarea cu laser din cate m-am interesat pretul era de vreo 400 usd. Io am luat-o ca pe o gluma buna pt ca intrebam doar de epilare intr-o anumita zona . E drept ca am intrebat doar la 2 saloane da m=am cam descurajat la suma asta. marina

#6
osolita

osolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 16:01

Despre avantaje si dezavantaje puteti citi la: http://www.geocities...linique/ep.html

#7
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 16:43

interesant multumesc mult marina

#8
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 16:44

Multumesc, este foarte interesant articolul. Din pacate , se pare ca nu este totusi o "metoda minune", adica te-ai dus o singura data si gata , ai scapat toata viata de par si n-o sa mai ai nici un fir.E clara ideea , in general lumea e multumita, dar depinde de la caz la caz. Nu stiam ca se pot epila si picioarele. Probabil ca este foarte scump, data fiind suprafata mare . Ma mai documentez , daca aflu pe cineva care chiar a trecut prin asa ceva va tin la curent.

#9
odaiana

odaiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 11 iulie 2003 - 03:06

Am o buna prietena care sufera de aceeasi problema, asa ca anul trecut s-a decis sa-si faca pe fata aceasta epilare definitiva cu laser.In afara de o mare gaura in buget si o si mai mare dezamagire deoarece dupa unm lung nr de sedinte ni i s-a clintit nici macar un fir de par,mama ei, avocata, a decis sa dea in judecata salonul de cosmetica.Imi pare rau ca nu stiu exact cum se numeste salonul dar sa stii ca prietena mea e bruneta si dupa cate se spune tratamentul da mai multe si mai bune rezultate in acest caz.Totusi...uite ca e"neschimbata"fizic si putin daramata psihic.Nu stiu sincer ce sa te sfatuiesc.Daiana

#10
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 11 iulie 2003 - 03:18

Si eu aveam cu ani in urma o vecina de bloc si buna prietena in acelasi timp care suferea de problema asta si mergea regulat la cosmetica pentru epilare cu ceara. Nu mai stiu de ea, dar cred ca merge in continuare la cosmetica. In schimb stiu un tip care a fost la epilarea cu laserul pentru ca avea barba foarte foarte deasa si dupa mai multe sedinte a renuntat, a zis ca nu observa nici o schimbare la barba lui. Oana_B


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -