Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

zodia racului


18 raspunsuri la acest subiect

#1
caarra

caarra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 17:45

Sunt o viitoare mamica de racusor(fetita se pare) si sunt putin suparata. Tocmai mi-a spus soacra mea ca spera sa depasesc termenul sa fac un copil leusor pt. ca zodia racului e una din cele mai proaste zodii(stiti voi:chestia cu 1 pas inainte si 2 inapoi). Bine, problema nu e de ce mi-a spus pt.ca nu mi-a zis-o cu intentii rele(e o femeie tare buna si tinem mult una la alta) ci aceea ca practic mi-a intarit ceea ce auzisem si din alte parti (tot felul de aluzii de genul acesta). Intr-un horoscop al copiilor am citit despre racusori ca sunt persoane nu f.puternice de felul lor, ca sunt plangaciosi, au nevoie continua de incurajari pt. ca nu au incredere in propria persoana, sunt f.sensibili, nu sunt deloc luptatori etc. Paradoxul este ca eu nu sunt o persoana care crede in zodii(decat asa in linii f.f.mari si generale) si totusi parca m-a afectat. Eu auzisem ca este mult mai important ascendentul (care este dat de data, locul si ora nasterii) decat zodia care este mult prea generala. Neavand racusori in anturajul meu, poate imi spuneti voi cum e cu zodia asta.

#2
cristina_n

cristina_n
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 18:09

Draga Caarra Te necajesti degeaba. Fiecare zodie e descrisa ca avind calitatile si defectele sale. E subiectiv sa zici ca zodia cutare e mai buna sau mai putin buna. Asta depinde de scara de valori a fiecaruia. Daca vrei informatii de zodia rac: http://www.eastrolog...dia_rac/rac.php Mama mea este rac si pot sa spun ca este o femeie sensibila( asta nu inseamna plingacioasa), dar mie nu mi se pare un defect. In acelasi timp este energica si cu capul pe umeri. Eu sint berbec si ar trebui sa fiu superindrazneata , cutezatoare, mereu in actiune, etc., dar cred ca de fapt eu nu sint berbec ci oaie pt ca nu am deloc trasaturi de berbec. Asa ca sa nu te necajesti absolut deloc. Numai bine, Cristina

#3
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 18:13

fratele meu este rac( si anul acesta face si 18 ani).e un mare sufletist si luptator.nu mi se pare deloc plangacios in schimb pot discuta atatea cu el si ma intelege uneori mai bine decat ceilalti. nu te mai necaji.sa nasti usor si sa iti traiasca bebele.restul vine de la sine.

#4
niponel

niponel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 484 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 18:31

Buna CAARRA..Si eu sunt in zodia Racului sa stii ca este o zodie buna niciodata nu pot sa spun ca am dat inapoi am avut o viata numai cu bucurii si mult noroc in viata Racii sunt sensibili copilarosi si ei tin mult la caminul lor si la familia lor.Zilele norocoase sunt Lunea si numerele sunt 2 si 7 pietrele norocoase sunt cele de opal negru,piatra luni,Rubin,smaraldul Pietrele verzi portocalii,Argintii.anotimpul preferat este Toamna.punctul cardinar norocos este Vestul culorile norocoase sunt :verde alb argintiu orange ,indigo nuantele apei . Raci sunt o fire sensibila,au incredere in oameni ii ajut la nevoie isi iubesc copii au mare grija de ei si de familie (sot).Eu iti doresc nastere usoara si sa stii ca e o zodie buna zodia Racului . Niponel si Emmytsu from[japan]

#5
adda

adda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 18:42

Asta-i buna! Carra, fiecare zodie are si defecte si calitati...Eu zic sa nu te mai gandesti la chestii de genul asta...de parc-ar tine de tine sa nasti in zodia racului sau a leului! Tu ai enumerat doar defectele..dar de faptul ca femeile rac sunt feminine, senzuale si cele mai bune mame ale zodiacului, ai auzit??? [;)] Nu-ti mai fa probleme din cauza asta...racusoara sau leuta, important e sa fie sanatoasa! [pup]

#6
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 19:16

bravo adda, asha este, sa fie sanatos puiutzul ca in rest toate sunt relative. racushoarele sunt femei blande, feminine shi cele mai bune shi intzelegatoare mame ( mama mea e rac iar eu un berbec turbat!) sunt persoane de incredere, urasc minciuna shi nu se compromit. sunt cei mai buni prieteni shi cei mai buni parintzi. ofera dragoste chiar daca nu primesc , ceea ce din punctul meu de vedere este cea mai frumoasa calitate umana. Sa ai o nashtere ushoara shi o fetitza sanatoasa ! sunt multe fete pe aici pe forum care ar da orice sa faca un bebe , shi nu conteaza zodia culoarea ochilor sau alte chestii de genul asta biankita

#7
caarra

caarra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 19:55

Fetelor, va multumesc mult de tot! Tocmai mi-am dat seama de ce prostie mi-am facut eu griji!Mare prostie! Important cu adevarat este sa fie sanatoasa ca mai departe oricum, nici o zodie nu e perfecta, fiecare e cu defectele si calitatile sale. Biankita, ai spus un lucru asa de mare si cat se poate de adevarat(chiar m-am simtit putin jenata cand mi-am dat seama cata dreptate ai) si anume acela ca sunt o gramada de fete care ar dori sa aiba un puiut fara sa le intereseze in ce zodie s-ar naste sau alte prostii de genul asta. Asa ca sunt o norocoasa ca mai am putin si o sa-mi cunosc puiutul.

#8
Fleur

Fleur
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 20:16

Si eu si sotul meu suntem raci,si soacra,si matusa...si pe langa calitatile enumerate de fete as mai adauga una mare: tenacitatea! Sa ai un bebe sanatos si sigur va fii un racusor irezistibil!

#9
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 05 iulie 2003 - 02:34

Traiasca racusorii [bis][bis][bis] Sunt una dintre putinele zodii care iubesc NECONDITIONAT !!! Iar de parinti sunt toata viatza lor tare atasati,si-i iubesc la nebunie! Si pe bunici, bineinteles ! Deci salutare,socrelei [:D],sa stea fara grija,racusorul ajunge greu, dar sigur la tel si e foarte rabdator din natura!Si mare pacifist! Intr-un cuvint e o zodie perfecta,ce mai incoace-n colo! Nastere usoara,sa ne spui cum a fost si cum o cheama pe racoaica voastra mica ! [flo][flo][flo] ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78

#10
dobriceanr

dobriceanr
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 iulie 2003 - 21:17

sa-ti spun o chestie. cand sotul meu si cu mine am hatarat sa facem bebe, a trebuit sa fac o pauza de 3 luni din cauza ca asa cereau pilulele anticonceptionale pe care le luam. si am socotit in asa fel ca daca va fi fetita (ceea ce ne doream amandoi din tot sufletul)sa fie rac, iar daca va fi baietel (la fel de bine, ca tot al nostru e!) sa fie leu. eu sunt rac si i se pare perfect, ca femeie. poate pentru un barbat calitatile nativului rac sa-l faca nitel mai sensibil decat se ...cere. si am avut dreptate. fetita noastra Maria e un racusor minunat de 2 ani. nu e plangacioasa! din contra. un an de zile am fost singure, sotul meu plecase in spania si am avut parte de cel mai cuminte copil. acum ca e mai marisoara, ne copleseste cu atata dragoste si e atat de atenta, de curioasa, de dornica de a invata, de perseverenta... nu am avut cu ea nici o problema de sanatate in acesti doi ani! dar astea nu sunt doar chestii de zodie. vreau doar sa-ti spun ca noi ne-am dorit si am planificat copilul nostru pentru a fi fetita rac!!! rodica dobricean


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -