Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

informatii despre omnia turism


13 raspunsuri la acest subiect

#1
alinuche

alinuche

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 14:18

buna, vreau sa plec in vara asta in grecia si cea mai buna oferta mi se pare cea de la agentia Omnia Turism (vreau sa fac un circuit clasic). A fost cineva cu agentia asta pe undeva (nu neaparat in Grecia)?. Vi s-au parut seriosi? alinuche

#2
Fleur

Fleur
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 14:59

Eu si prietenii mei care au calatorit cu ei am fost multumiti.Alta agentie serioasa mai e Paralela 45.Calatorie placuta!

#3
Roxana77

Roxana77
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 15:04

Buna! Eu iti recomand agentia de turism SUN HOLIDAYS. Au foarte bune preturile si calitatea serviciilor, adresa lor este sunholidays.ro Sper sa-ti foloseasca. Roxy [grasa]

#4
Jasmine

Jasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.031 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 15:20

Eu am fost anul trecut in Turcia cu Omnia.Nu ti-as recomanda.Autocarul avea teoretic aer conditionat dar cand temperatura de afara depaseste 30-32 de grade (ceea ce in Grecia sau Turcia e ceva uzual).....la revedere aer conditionat,ca nu mai face fata.Au autocare vechi,pe care ti le prezinta ca "2 stele cu aer contitionat,Mercedes sau echivalent". Daca vrei un circuit clasic,cum am facut si eu,o sa ai de mers cu autocarul multe ore si o sa fie nasol.Daca le zici ceva tipa la tine ceva de genul "e aer conditionat?E!Ce daca nu face fata?" In autocar erau 42 de grade.Drumul de la Kusadasi la Istanbul a fost un calvar in conditiile astea.Aproape 1000 km,de la 6 dimineata la 11 seara. In plus,la hotel cica era bufet suedez.6-7 soiuri de legume taiate frumos si puse pe platouri.Foarte putin cantitativ.Daca nu te prezentai la masa la prima ora....pa! Raspunsul lor? "E bufet suedez?E!" In general ghida,soferii si cei de la hotel aveau o atitudine de genul "ce naiba vreti?Ati platit,am ajuns aici,luati-o ca atare si mai taceti dracului din gura".

#5
laura111

laura111

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 15:39

Alinuche, sa stii ca eu am studiat intens ofertele agentiilor de turism si nici una nu are preturile asa de mici ca Omnia Turism. Dar nu stiu cat sunt de seriosi, eu n-am fost cu ei pana acum. Ei nu sunt inregistrati pe site-ul www.infoturism.ro, mie mi-a zis preturile o prietena de-a mea din Bucuresti (eu stau in C-ta). Daca stie cineva, m-ar interesa si pe mine va rog nr. lor de tel. si site-ul lor pe Net. Multumesc anticipat ! Laura - mama lui Vlad

#6
alinuche

alinuche

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 15:46

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Jasmine ce povestesti tu aici i s-a intamplat si unui coleg de al meu anul asta cand a fost in Turcia. De asta am vrut sa mai aud si alte pareri. alinuche

#7
marioan

marioan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 16:34

Site-ul lor este www.omnia-turism.ro Sincer si pe mine ma tenteaza un circuit cu avionul in Italia de la ei si as fi curioasa sa aflu mai multe detalii despre calitatea serviciilor lor.

#8
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 07 iulie 2003 - 10:41

Buna, eu am fost acum 3 ani in Grecia cu ei, n-a fost nici mai bine, nici mai rau decat scriau in oferta. Anul acesta plecam pe 18 Iulie in circuit in Italia tot cu ei, va povestesc cand ma intorc cum a fost. Ideea e ca la preturile pe care le practica nu au cum sa ofere mai mult. Hotelul de 3 stele din Grecia a fost decent dar 3 stele acolo echivaleaza cu 2 stele aici, asa ca sa nu va asteptati la prea multe. Vacanta placuta pe unde mergeti!

#9
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 01 august 2003 - 15:40

Buna, asa cum v-am promis revin cu amanunte despre Omnia. Am fost 14 zile in circuit in Italia cu ei. Sa o iau sistematic: ghida a fost sub orice critica, zicea ca e profesoara de istorie dar avea lacune mari..., ne-a tratat permanent ca pe niste elevi de scoala primara, se enerva de fiecare data cand nu o "ascultam: (adica mergeam la plimbare fara ea sau mergeam sa mancam in alte locuri decat cele indicate de ea. Ne-am si prins de ce: de cate ori ne opream sa mancam le cerea chelnmerilor sa-i dea sa manance gratuit ca doar a adus un grup intreg...Nu va mai povestesc de biletele de intrare la obiectivele turistice pe care ni le cerea sa le deconteze... Sa va adaug ca timp de 2 saptamani nu s-a spalat pe cap si avem dubii mari daca si dus a facut in ultima perioada pentru ca raspandea niste mirosuri total neplacute?! Si asta nu a fost tot... In Roma am stat la un hotel foarte bun, cu de toate in camera, ultracentral (nu era in schema dar ne-am bucurat), in schimb in Lido di Jessolo unde ma stat 7 nopti hotelul a fost ca in visele de groaza. Hotelul Eden pe care l-am avut dedicat era descris pe Internet ca un hotel de tineret cu camere de 3 si 4 paturi. Am sunat inainte de plecare la agentie si m-au asigurat ca sunt si camere de 2 camere. Si am ajuns acolo...pe la 3 si ceva dimineata...stupoare, camerele repartizate aveau 3 sau 4 paturi, era o mizerie de nedescris in baie iar unii colegi mai putin norocosi au avut si gandaci in baie. Cand am inceput sa ripostam mi s-a spus pe un ton nonsalant ca de ce vociferez ca in fond o camera cu 3 paturi e mai scumpa decat una cu 2!!! Programul turistic s-a facut intr-o mare viteza, nu ni s-a spus cam care sunt distantele de parcurs, am fost in ceata... Iar capacul a fost pus ieri, cand am plecat de la Budapesta la 8.30 dimineata (in loc de 5.30 cand plecam de fiecare data in excursii) si am ajuns in Bucuresti azi dimineata la ora 7.00 in loc de ora 24.00 joi, cum scria in program. Si ca tacamul sa fie complet la Rm. Valcea ne-au transferat din autocar pe cei care mergeam la Bucuresti (12 persoane) si ne-au ingramadit intr-un microbuz de 8 persoane. In consecinta NU SFATUIESC PE NIMENI SA MEARGA CU OMNIA, cu atat mai mult la HOTEL EDEN!!! Am vorbit mai multi colegi sa reclamam la agentie dar eu as vrea sa fac mai mult de atat, aveti idee daca OPC se ocupa si de agentii de turism? Multumesc si sanatate tuturor.

#10
alba_ca_zapada

alba_ca_zapada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 02 august 2003 - 02:46

Agentia asta are cumva sediul pe Splaiul Independentei, langa Primaria Generala? Daca da, atunci nu ma mir ca au servicii proaste... Intamplator am asteptat astazi pe cineva in statia de autobuz aflata in apropierea agentiei si ma minunam ce afise vechi si jegoase aveau pe geamurile nespalate! cineva acolo sus, ne iubeste!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -