Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

religii cu sau fara dumnezeu


53 raspunsuri la acest subiect

#21
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 16 mai 2006 - 21:33

quote:
Originally posted by Jocelyn

Draga lorelei,
nu stiu, am senzatia ca unii adventisti din Romania, in special de la tara, de ce sa nu recunosc au unele opinii mai extremiste, lucru cu care nu sunt de acord si care, de fapt, nici nu reprezinta principiile acestei biserici.
I plan on living forever. So far, so good [:D]


Jocelyn, bunicii mei - ca si parintii au locuit in orash, in Piatra Neamt, un orash totushi cu 150 000 locuitori. din fericire s-au mai adaptat si adventistii societatii actuale, insa pe atunci, acum 30 de ani asha erau.
Sie mie-mi pare rau pentru suferintele mele pe tema asta, dar n-am fost totusi deloc traumatizata, ci m-am razvratit: primul pas a fost ca de prin clasa 1 nu au mai reusit sa ma mai duca la biserica sub nici o forma, doar la evenimente- nunti, etc. Al doilea a fost in clasa a 5-a, m-am inscris la cursul de ateisti ai scolii. am fost acceptata la varsta asta pentru ca eram unul dintre cei mai buni elevi din scoala si a trebuit sa fac cerere [:D]
candva, in tineretze, l-am redescoperit pe Dumnezeu singura si am o legatura tare stransa cu El, cred din toata inima si sunt fericita. conteaza atat de mult oare unde ne rugam, atata timp cat ne rugam sincer si din inima? biserica e pentru mine un loc incarcat de energie pozitiva si merg sa ma rog oriunde vad o biserica, si chiar intr-una adventista. Important e sa-l simt pe El acolo...

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

#22
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 16 mai 2006 - 23:11

lorelei_19 - Nu stiu cat de mult inseamna acum, dar.....



Sufletul meu vrea sa daruiasca o [floare3] Copilului din Tine !



Adrian

http://www.geocities.com/dara2el/

6 tehnici in asteptarea lui BB mic



„Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.” Albert Einstein

#23
cataghe

cataghe

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.181 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 00:11

quote:
Originally posted by lorelei_19
conteaza atat de mult oare unde ne rugam, atata timp cat ne rugam sincer si din inima?



Nu. Dupa parerea mea, categoric nu.

_______________________________________________________
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

#24
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 00:33

off topic: cum isi racoleaza mormonii adeptii? toti vorbesc de ei da' eu tot n-am aflat ce si cum [:D]




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#25
yank

yank

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 785 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 02:45

quote:
Originally posted by ingerash

off topic: cum isi racoleaza mormonii adeptii? toti vorbesc de ei da' eu tot n-am aflat ce si cum [:D]




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!




Cind ajungi sa afli cum,deja e prea tarziu,deja ai 10 neveste colege de camera [;)]

Life`s a bitch and then you die


#26
Llaura

Llaura

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.145 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 03:44

quote:
Originally posted by lorelei_19

cred din toata inima in Dumnezeu, un Dumnezeu al iubirii si al iertarii, un Dumnezeu care cu siguranta nu pune atatea oprelisti in calea oamenilor si pe care cu siguranta nu-i indeamna la razboi.


Lorelai, ai fost tare dragutza cu adventistii tai [flo]
Nu este vina religiei adventiste, si nici macar a unei religii minoritare, a fost o mica greseala in educatie...crezi ca la o slujba ortodoxa adevarata, 3-4 ore, nu s-ar plictisi un copil de 4 ani? eu una am avut noroc, ca bunica mea nu putea sa mearga negatita la biserica, si pana se gatea ea slujba era intotdeauna pe sfarsite.
In rest...bineinteles ca nu conteaza unde te rogi si cum il numesti pe Dumnezeu.


#27
sununki

sununki

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 16:15

llaura, ai dreptate. Dumnezeu cred ca ne aude de oriunde, nu trebuie sa fim intr-o biserica (si neaparat cu batic pe cap!)

#28
Jocelyn

Jocelyn

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 16:55

quote:
Originally posted by sununki

llaura, ai dreptate. Dumnezeu cred ca ne aude de oriunde, nu trebuie sa fim intr-o biserica (si neaparat cu batic pe cap!)



Off-topic: sunt impotriva baticului la propriu si la figurat[:D]

I plan on living forever. So far, so good [:D]

#29
AB

AB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 22:27

Io n-am inteles care-i legatura intre titlui "Religii cu sau fara D-zeu?" si continutul care vorbestedespreschimbarea religiei in care te-ai nascut...?
Intreb si io ca cetateanul turmentat...Io cu cine votez?
Ca la schimbatul religiei am ceva de zis, iar la religii cu si fara D-zeu... ma cuget!



eibi si ceata de pitigoi
(22.07.2003),(19.06.2005)

ei bi the Extra-Bramburici!!
ei bi, ei bi. B! good. ei bi go home!


#30
spic de grau

spic de grau

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 17 mai 2006 - 22:42

quote:
Originally posted by AB
Io n-am inteles care-i legatura intre titlui "Religii cu sau fara D-zeu?" si continutul care vorbestedespreschimbarea religiei in care te-ai nascut...?Intreb si io ca cetateanul turmentat...Io cu cine votez?Ca la schimbatul religiei am ceva de zis, iar la religii cu si fara D-zeu... ma cuget!
eibi si ceata de pitigoi(22.07.2003),(19.06.2005)ei bi the Extra-Bramburici!! ei bi, ei bi. B! good. ei bi go home!
[:-)))][:-)))]Esti tare simpatica![pup][cit]Lumy- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] (11 Martie 2004)
Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -