Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

BEBELUSI DE IUNIE-IULIE 2003


142 raspunsuri la acest subiect

#1
Lya

Lya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 02 iulie 2003 - 07:57

Ma simt onorata sa deschid acest subiect! Asteptam mamicile de iunie iulie sa dicutam despre bebicii nostrii si impreuna sa invatam lucruri noi. Si pt ca unii bebici sunt inca in burtica ,le dorim mamicilor nastere usoara si sa ne intalnim cat mai repede la bebici de iunie iulie. Fetita mea Rut,are 17 zile si e o scumpa si o cumintica.Mananca f bine,inca de prima data cand mi-a pus-o la san la 2 ore dupa nastere tragea de nu-mi venea sa cred de parc-ar fi trait o viata anterioara .Noaptea doarme 5 ,6 ore fara intrerupere.Ii place f mult baita si plimbarile in parc si e f atenta cand ii povestesc si ii cant.

#2
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 02 iulie 2003 - 08:07

Lya,draga,oare nu se molipsesc toti bebelusii de la Rut?Ce bine ar fi sa fie toti asa!!![;)]Da-ne si noua reteta!!!

#3
Lya

Lya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 03 iulie 2003 - 07:24

Reteta? Eu cred ca e un dar de la Dumnezeu si fetita si faptul ca e o cumintica. Ieri toata ziua a mancat si a dormit asa ca abea seara la 9 am reusit si noi sa iesim afara cand se intorceau toti din parc. Important noaptea cum spunea cineva la mamici de iunie iulie e sa nu vorbesti cu ea noaptea,doar sa-i dai sa manance si eventual s-o schimbi daca-i cazul.Eu am avut norocul ca Rut face f bine diferenta dintre zi si noapte inca de la inceput . Cred ca important e si ca lapticul sa fie suficient si sa fie bun si cel mic sa pape ca a mea.Deja are pernite de grasime peste tot.Creste vazand cu ochii!De-abea astept s-o cantaresc sa vad cat a luat. Sapt asta o sa am si niste poze cu ea dar nu stiu unde si cum le pun eu acolo,poate m-ajuta cineva ca sa vedeti si voi ce fetita super am.

#4
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 03 iulie 2003 - 19:25

Lya, sa-ti traiasca Rut... parca mai ieri se nastea si deja e asa mare! Stefania mea are numai 6 zile, inca nu am iesit afara... Momentan doarme mai tot timpul, ziua cand se trezeste vorbesc cu ea si ii arat toate cele, ii explic, iar ea ma asculta (cred :) ) Bine, nu prea mult, curand i se face foame si incepe sa planga... Din fericire ne descurcam si cu lapticul momentan, cred ca m-au ajutat mult ceaiurile de chimen si anason pe care le-am baut inca din apital. Mi se pare cel mai frumos bebelus si mi se pare fascinant cate expresii poate sa aiba... cand doarme e o bufleica, parca e din reclama la Pampers... alteori casca de zici ca ne inghite pe toti si se intinde in toate directiile... cateodata zambeste in somn si mie deja mi se pare ca are gropite in obraji... iar alteori e serioasa si cuminte. Ma simt extraordinar de fericita si implinita si nu imi vine sa cred ca sotul meu si cu mine am putut da viata unui lucru atat de frumos. Mai asteptam si alte fete sa ne povesteasca despre bebeii lor! Dana si Stefania

#5
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 03 iulie 2003 - 19:45

Sa traiasca bebeii de iunie-iulie!!!! Sa fie fericiti si sa aiba parte de multa sanatate!! [cheers][cheers][cheers] Kehleyr, Zi-mi si mie, te rog, cum e cu ceaiul de chimen si anason. Pup fetele si bebeii

#6
Lya

Lya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 03 iulie 2003 - 20:40

[[nl]size=6]Dana bine ai venit in randul mamicilor de iunie iulie! Sa-ti traiasca comoara![/size=6]Si noi ne minunam de Rut,de cate expresii face.Sotul meu vrea sa-i faca o poza cum casca,si ea pare ca vrea sa ne inghita. Sotul meu spunea cand eram insarcinata ca primele luni o sa fie mai mult al meu ca-i prea mic si........dar acum si-a schimbat parerea si ii vine s-o manance cand o vede.Nici nu si-a putut inchipui c-o sa-i fie asa draga.Si eu ma uit ore in sir la ea si nu ma satur. E minunat sa fi parinte!

#7
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 15:33

LYA: Tu ce faci. O alaptezi exclusiv la sin pe Rut sau ii mai dai si completare lapte praf. Daca da de care laptic? Cite mese maninca pe zi si cam cit suge la o masa? Ai spus ca ai scos-o afara. Cind? Dimineata sau seara? Ii dai ceva medicamente - calciu sau vitamina D. Romana si bebe Cristian.

#8
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 04 iulie 2003 - 19:40

Ce ma emotionati fetelor!!! :) Parca ma vad pe mine acu' o luna :)

#9
Adi

Adi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 05 iulie 2003 - 16:32

A nascut Kara !!!!! [bibe][bis] Aseara la 9:00 , un baietel de 3.5kg Sa-i traiasca sa se faca mare si sa fie sanatos. Noi am aflat vestea de dimineata dar Maria noastra nu ne-a lasat sa facem fericitul anunt. Adina, Florin si Maria[hopsieu]

#10
Adi

Adi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 05 iulie 2003 - 23:03

Fetelor, spuneti-mi daca voi dati la bb BabyDrink si la cate zile ati scos pe bb din casa. Fierbeti apa de baita? Va pup


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -