Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Agentie de turism in US


19 raspunsuri la acest subiect

#1
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 01 iulie 2003 - 01:10

Fetele din US, voi de unde cumparati bilet de avion pentru Romania? Multumesc, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#2
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 01 iulie 2003 - 02:37

Eu caut pe net cate o zi intreaga, pana gasesc cea mai buna oferta. Dureaza mult, dar mai salvez ceva. Nu am reusit sa gasesc o agentzie de care sa zic ca mama ce buna e, intotdeauna iau bilete ieftine de acolo. Dau search pe google, "cheap tickets" sau cuvinte asemanatoare si ma duc pe toate site-urile si cer pretz pana gasesc ceva cat de cat convenabil, adica 1000$ vara si 7-800 in extrasezon, de aici din California, ca de la noi sunt cele mai scumpe bilete. As fi si eu interesata de o agentzie de incredere. Ruxi

#3
lexi

lexi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 293 mesaje

Postat 01 iulie 2003 - 05:51

Dream Tours: 818-956-8397 (intreaba de Ramona) Lutetia Travel: 1-800-283-1248 (www.lutetiatravel.com) Kaven Travel: 1-800-503-5924 (www.kaveltravel.com) Best Travel (Florida): 954-454-4992 sau 1-800-486-8785 Eu pe acestea le folosesc si nu m-au lasat la nevoie. Succes, sa gasesti preturi si legaturi bune!

#4
lexi

lexi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 293 mesaje

Postat 01 iulie 2003 - 05:52

Am gresit: www.kaventravel.com

#5
elena2001

elena2001

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 01 iulie 2003 - 06:09

Eu sunt de trei ani in America, n-am avut sansa de a merge in Romania din cauza actelor dar am mers in Hawaii acum un an si jumatate... Agentia la care am apelat se numeste "Air Express Travel", ne-a fost recomandata de o cunostinta si eu si sotul meu am fost multumiti de ei; am vazut si reclama in ziarul Meridianul Romanesc si am vazut ca au preturi destul de bune si la biletele de avion pentru Romania. Nr. de telefon este: (714)520-4588 Iar adresa de e-mail: airexpres@aol.com Ei au sediul in Sudul Californiei, in Orange County; nu stiu daca este o agentie de turism romaneasca dar persoana cu care noi am luat legatura era romanca. O alta sugetie....eu zic sa va procurati un ziar romanesc, gasiti multe oferte interesante... Cei de la Meridianul Romanesc iti trimit doua exemplare gratuite si nu te obliga nimeni sa-ti faci abonament la ei asa ca intrati pe site-ul lor ( din cate tin eu minte nu ti se cere decat numele si adresa)... Irina.

#6
moto

moto
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iulie 2003 - 09:24

Nici eu nu am fost acasa de 4 ani dar am prieteni care si-au gasit bilete de pe internet si tot aici in California S Anaheim cauta pe int.si poate o sa gasesti ceva care sa-ti convina....[cheers]Delia si bb-ul Sebastian neamtu

#7
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 01 iulie 2003 - 18:38

Multumesc tuturor, se pare ca tot la "romani" sint mai ieftine 700-800, cind la orbitz, travelocity, expedia sint peste o mie. Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#8
Guest858_3716

Guest858_3716
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 02 iulie 2003 - 18:30

Nu te amagi. Am incercat la agentiile romanesti si efectiv ce spun ei in ziare sunt povesti nu alta. Eu unul dupa ultimul zbor cu Tarom m-am cam lecuit. De atunci traiasca KLM, Swiss, Lufthansa, British, depinde de ce pret gasesc cand ma intereseaza. Numai bine, Armand
quote:
Originally posted by Andrada
Multumesc tuturor, se pare ca tot la "romani" sint mai ieftine 700-800, cind la orbitz, travelocity, expedia sint peste o mie.


#9
monicuta

monicuta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 iulie 2003 - 18:57

Nu stiu cum gasiti voi bilete ieftine pe Internet, ca eu am incercat si asa, si direct la companiile de zbor. Cele mai ieftine biete, insa, le- am gasit la o agentie, numita Cardinal Points. Am fost in Romania de 2 ori in 4 ani: prima data in ianuarie 2000, a doua anul asta, in februarie. Vreau sa va spun ca daca in 2000 am platit peste 500, si a fost vizita de placere, anul asta am avut o urgenta si trebuia sa fiu acolo intr- o saptamana sau nu ma mai duceam de loc. Am sunat inebunita peste tot (daca luam bilet in interval de o saptamana de la data rezervarii era urgie cu pretul), iar dupa o saptamana cel mai ieftin bilet era 480, fara taxe, cu KLM. Am sunat , in ultima instanta la agentia asta si am plecat a doua zi, cu bilet de 430, fara taxe. Agentia de la care iau eu bilete este in Houston. Cardinal Points: 713-783-2700.

#10
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 03 iulie 2003 - 20:56

Pe internet AU FOST bilete ieftine, ca acum nu mai gasesti nimic sub mia de dolari. Eu una stiind ca pe Internet sunt bilele ieftine, cand am cautat anul trecut m-a luat cu groaza ca nu mai vad eu Romania in acele conditii de pret. Dar am gasit agentii cu bilete bune si destul de serioase. Si anul acesta plec in sept. in Romania si mi-am luat bilete tot de la agentia de la care mi-am luat anul trecut. Trimit biletele acasa fara alte taxe suplimentare si este destul de comod asa, pentru ca unele cer sa vii sa-ti ridici biletele sau daca nu percep taxe de expediere rapida. Eu stau in zona Chicago-ului si daca este cineva interesat de agentii din acesta zona , am sa revin cu adrese si telefoane. Un pont, de care mi-am dat seama eu , anul acesta cumparand biletele, trebuie sa sune mai multe persoane sa se intereseze de pret, la mai multe angajate de la agentie pentru ca am observat ca exista niste diferente de pret. nu prea mari este drept, dar exista. asa ca mai multe incercari nu strica. Mi-am dat seama de chestia asta intamplator, eu am vorbit cu o persoana la o agentie mi-a dat un pret, o prietena a sunat a doua zi sa faca si ea rezervare sa plecam odata cu acelasi zbor, in aceeasi perioada, dar a vorbit cu o alta pers. de la aceeasi agentie si a primit un pret mai mic!! Cu vreo 15-20 $! Nu am ales acea agentie pentru ca am primit alt pret mai bun in alta parte. Si mai cred ca pana la o limita se poate negocia cu ei!Chestie de concurenta!! Asadar, cine doreste agentii (unde se vorbeste romaneste) din zona Chicago, cu placere am sa revin cu informatii!! La toti numai bine!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -