Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

DR.CIUREA-ptr. Anisia-il cunoaste cineva ??


14 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 13:10

Anisia ar avea nevoie de o "pila" la dr. Ciurea, am inteles ca este specialitatea neurochirurg si este bun. ideea este ca cefalhematomul cu care s-a nascut bebe Rares nu s-a resorbit si dr. sunt de parere ca trebuie operat, avand mai multe sanse de reusita decat prin medicatie, care prezinta riscul de a nu rezolva intru-totul problema lui. asa ca va rog sa va scormoniti relatiile poate reusim, aminteles ca fara relatii nu prea se baga... asteptam Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#2
monica

monica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 13:44

nu am, din pacate, nici o relatie care m'ar putea duce la el... Vroiam doar sa spun ca cest om m'a marcat pentru tot restul vietii! Am avut o ruda operata de el...O fetitza de noua ani...Nu vreau sa intru în nici un fel de amanunte!! Vroiam doar sa va spun ca un nemernic mai mare n'am vazut în viatza mea!!! De la oameni cu stare si pâna la oameni simpli, amarâtzi (am vazut oameni acolo cu adevarat amarâtzi) nu se uita la tine pâna nu cotizezi!! cere bani în utlimul hal cu outintza! Rudele de care v'am spus au vândut aproape tot din casa, au epuizat toate resursele, toate ajutoarele pe care le'au primit!! Nimic nu era de ajuns! Si de fiecare data mai trebuia..si iar..si iar... Ii arunca în salon mamei fetitzei bocancii lui plini de noroi sa'i curetze..Le vorbea urât.. Nu le dadea nici un detaliu despre starea copilei... Nu am cuvinte!!! Stiu ca opereaza în strainatate, ca este cotat ca un bun profesionist..Poate... In cazul rudelor mele n'a fost nici profesionist, nici OM...Din pacate :-))))

#3
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 13:53

Monica, ma sperii, zau asa, asta-i nu-i om, mai, daramite doctor, este o bruta decizia o va lua oricum Adina va rog, daca a mai avut cineva experiente cu acest dr. Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#4
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 13:58

O sustin pe Monica...il cunosc...hai sa nu zic personal...dar ne-am intersectat de vre-o cateva ori...prin spital...o prietena de a mea...este asistenta medicala...la el pe sectie..o cheama LUIZA VASILE....poti sa intrebi de ea...si sa-i spui ca vii din parte mea...Maria(stau in bloc cu ea)...si poate iti da un alt medic.. CIUREA este de rahat...din toate punctele de vedere...vorbeste porcos, este mare consumator de bani primiti de la pacienti...si nu stie sa vorbeasca deloc cu pacientii... Din punctul meu de vedere ...eu una nu m-as da pe mana lui... TE pup si m ulta sanatate ps. in acel spital sunt foarte multi medici exceptionali....nu neaparat Ciurea... Maria&Vladut

#5
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 13:59

De ce nu incearca la Budimex???? Maria&Vladut

#6
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 14:35

Bine, hai s-o luam si asa, cunosteti un medic neurochirurg ptr. copii foarte bun? Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#7
petruta

petruta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 14:54

Regret ca nu pot recomanda nici un medic. Am gasit acest site al spitalului Bagdasar, unde este si dr. Ciurea. Inteleg ca el este seful sectiei I unde sunt tratati bebei, dar acolo sunt si alti medici neurochirurgi prezentati. Incercati sa abordati alt medic de acolo. Regret , ca nu pot ajuta cu alte informatii, dar mai incerc. http://www.bagdasar-...ni.ro/index.htm Sanatate si sper sa poata cine sa-i ajute. Petruta & bb Mihai [copil] http://community.web...user/gabrielmil

#8
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 15:00

Eu sustin ca DR. CIUREA este un medic extraordinar de bun. Ca om este intr-adevar o pramatie dar ca medic... e fenomenal. Am o nepotica operata de 3 ori de dansul. Vreau sa va spun ca nici un alt medic din tara nu s-a incumetat sa o opereze. Era in stare foarte grava si nimeni nu-i dadea sanse sa traiasca mai mult de 7 -8 ani. Ei bine, nepotica mea are acum 23 ani si a terminat chiar si o facultate. Nu stiu exact ce diagnostic are nepotica dar va pot spune ca Dr. Ciurea i-a introdus o valva ptr a filtra lichidul cefalo-rahidian. Din cate stiu eu, acest doctor se ocupa numai de cazurile forte grele.

#9
monica

monica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 15:22

quote:
Originally posted by mariana_flo
Eu sustin ca DR. CIUREA este un medic extraordinar de bun. Ca om este intr-adevar o pramatie dar ca medic... e fenomenal. Am o nepotica operata de 3 ori de dansul. Vreau sa va spun ca nici un alt medic din tara nu s-a incumetat sa o opereze. Era in stare foarte grava si nimeni nu-i dadea sanse sa traiasca mai mult de 7 -8 ani. Ei bine, nepotica mea are acum 23 ani si a terminat chiar si o facultate. Nu stiu exact ce diagnostic are nepotica dar va pot spune ca Dr. Ciurea i-a introdus o valva ptr a filtra lichidul cefalo-rahidian. Din cate stiu eu, acest doctor se ocupa numai de cazurile forte grele.
la fel de greu era si cazul fetitzei despre care v'am vorbit! numai ca o baga în seama (a operat'o de trei ori) DOAR atunci când existau resurse din partea parintilor! O bruta mai mare n'am vazut!!!!! Cred ca ati înteles ca fetitza nu mai este printre noi!! O vad shi acum....mi-e groaza sa ma gândesc!! Probabil ca la voi au exista resursele necesare... mi-am adus aminte...pe lânga bocancii lui împutziti pe care'i spala mama fetitzei zilnic..si toate umilintzele la care era supusa...tatal era un fel de lacheu pentru el (au stat întotdeauna perioade lungi în spital): îi spala mashina, îi cara tonele de cadouri la sf. de zi în portbagaj..sacoshe peste sacoshe...inimaginabil de multe!!!suporta tot felul de umilintze din partea acestui nemernic!!!Fereasca sfântu' sa pici pe mâna unui asha animal! Era atunci, în acleashi salon cu cunoshtintzele noastre, o bunica sarmana din Constantza cu nepotzica ei! Era în ultimul grad! In final intrase în coma!! Eram de fatza când bunica implora cu lacrimi în ochi s'o bage în operatzie iar "medicul" trimitea mesaje prin asistente ca'l ashteapta pe bunic (care trebuia sa vina cu banii!!). Sunt imagini pe care nu mi le pot shterge din memorie nici în ziua de azi! HALAL "medic"!! Intr'adevar, cu o "intrare" la el din partea cuiva sus-pus..o ruda de-a lui..ceva...situatia ar fi probabil alta!

#10
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 26 iunie 2003 - 15:40

Imi vine rau, parca o si vad pe Adina in fata unui asa specimen, mai asteptam si alte informatii Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -