Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Echivalarea Diplomei de Facultate!


4 raspunsuri la acest subiect

#1
Marunzika

Marunzika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 18:30

Doresc cateva informatii cu privire la echivalarea "diplomei de facultate"! Eu am sustinut examenul de Licenta la ASE si acum sunt in Germania; daca stie cineva care sunt posibilitatile de echivalare sau examenele- cursurile/ durata acestora sau posibilitatea de inscriere la Master in Ro cu transfer apoi in Germania! Multumesc

#2
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 19:34

La München exista un birou anume pentru asa ceva.Mergi cu diplomele si foile matricole (traduse) acolo si ti se spune ce si cum. Despre master nu stiu ce sa zic...De ce nu faci master aici? Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

#3
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 20:36

Ministerul Cultelor si Educatiei se ocupa cu asa ceva, incearca sa afli un nr de telefon de la biroul lor de la tine din oras si ei te vor redirectiona la Biroul de Recunoastere a Diplomelor . In realitate biroul asta are un nume mai complicat dar nu-l mai retin. Da si tu o cautare pe google, sigur gasesti ceva. Bafta! PS: am uitat: Kultus Ministerium se cheama Cristina, mamica cu burtica[flo]

#4
danac

danac
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 21:32

Eu am sunat aici http://home.t-online...an/buergers.htm mai intai(am terminat tot ASE)gasesti cred adrese din mai multe landuri.Cei de la adresa corepunzatoare landului meu(BW)m-au trimis insa la adresa Baden - Würtenberg > Oberschulamt Stuttgart > Breitscheidstr.42 > 70173 Stuttgart care se ocupa de cei cu studii superioare. Am trimis copiile dupa diplome(asa cum mi-au cerut la telefon) dar nu am primit deocamdata nici un raspuns.Cu masterul in Romania nu am nici o idee dar eu ma gandeam sa incerc insa sa fac unul aici.Prea multe insa nu stiu pt ca nu m-am interesat.Trebuie sa gasesti mai intai o facultate care sa te accepte ori eu nu prea am deocamdata timp nici sa caut facultatea dar sa incep masterul....Bafta!

#5
Marunzika

Marunzika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 19 iunie 2003 - 02:08

Multumesc pt informatii ca sunt bine venite! O sa incerc ceva dar cred ca mai intai trebuie sa-mi legalizez in Ro Diploma la MAE si MJ si apoi sa trec la lupta. Ideea era sa fac Masterul aici dar de vreme ce Diploma de facultate nu e recunoscuta nu cred sa am sanse sa trec direct asa ca ramane s-o iau cam de la zero! Multumesc inca o data pt informatii!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -