Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bancuri cu soacre


3 raspunsuri la acest subiect

#1
dede

dede

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 16:13

Postat de mirela_hh 1.- Este înmormântarea soacrei mele, explica un barbat în doliu la o procesiune funerara. Strângând mai strâns de lesa la capatul careia se afla un câine, continua: - Acesta este dobermanul meu, el a ucis-o! - O, Doamne, este oribil.....dar, totusi, spuse un al doilea barbat, n-ati putea sa-mi împrumutati si mie câinele pentru o zi, doua? În acel moment, un al treilea barbat îl bate pe umar si-i spune dojenitor: - Hei, respecta-ti rândul, ce naiba! 2.Doi prieteni se întâlnesc pe strada. - De ce esti suparat, întreaba unul. - Am îngropat-o pe soacra-mea. - Si de ce esti zgâriat pe fata? - Pai, ea s-a opus... 3.- Soacra-mea e ca ziarul. - De ce, stie atât de multe noutati? - Pe naiba, apare zilnic. 4.- Ce face un socru când îi moare soacra? - Deschide sticla de sampanie cu care i-a dat în cap! 5.În mijlocul apei uni lac, o femeie se îneaca. Un barbat pe mal începe sa strige dupa ajutor. Un pescar aflat în apropiere vine în goana si-l întreaba ce s-a întîmplat. Barbatul îi spune: - Omule bun, îti dau 100 $ numai sa o salvezi pe nevasta-mea, ca se îneaca! - Pescarul accepta, se arunca în apa si scoate femeia teafara pe mal. - - Acum da-mi suta de dolari, spuse pescarul. - - Pai cum sa-ti spun, am crezut ca-i nevasta-mea, dar m-am înselat, iar tu ai salvat-o pe... soacra-mea! - - Asta mi-e norocul, spuse pescarul scotînd portofelul. Spune-mi cît naiba îti datorez... 6.ginerele isi surprinde soacra cu bicicleta -Unde pleci cu bicicleta,mama-soacra? -La cimitir. -Si bicicleta ,cine o aduce inapoi? 7.Doi amici intr-un bar: - Ba, am auzit ca a murit soacra-ta otravita! - - Da ma, s-a muscat de limba! 8.Socrul mare se intoarce obosit de la carciuma, intra in casa si in capul scarilor isi intalneste ginerele. Fara multe cuvinte socrul ridica mana dreapta , o indoaie sub forma literei "S" , roteste palma din incheietura maini si se uita intrebator la ginere. Acesta fara un cuvant ridica ambele brate si gesticuleaza ca si socrul. Si acum traducerea gesturilor: socru : e acasa vipera ? ginerele : sunt acasa amandoua Postat de Oana_B Un american se duce la Ierusalim in vizita la Mormantul Sfant cu nevasta, copiii si soacra si intr-una din zile, soacra-sii i se face rau si moare. Incepe omul sa se intereseze sa vada cum e treaba cu decesul pe teritoriul altei tari si i se spune ca daca vrea ca femeia sa fie ingropata in Israel il costa 500 USD, si daca vrea sa o inmormanteze in America costa 1500 USD, oficialul explicandu-i ca diferenta sunt costurile de transport si alte formalitati. Tipul sta cateva momente pe ganduri si spune: - Vreau sa o inmormantez acasa; - Dar e o diferenta de 1000 USD, zise oficialul; - Nu conteaza banii, raspunde americanul; - Inseamna ca ati tinut tare mult la soacra dumneavoastra de nu va uitati la bani, comenteaza oficialul cu admiratie; Dupa un moment de gandire americanul spune: "Nu e vorba de asta, dar am auzit ca cu multi ani in urma a mai murit unul aici si dupa trei zile a inviat". Postat de Reliana Fiul îsi aduce sotia acasa la parintii lui, pentru ca nu aveau destui bani sa-si cumpere apartament la oras, si pâna sa-i puna pe toti la un loc s-au hotarât sa stea la sat! Eh, pai cum sunt nurorile, educate si inteligente, Ileana noastra incearca sa-si "delimiteze" terenul si incepe o conversatie prieteneasca cu soacra. Din vorba în vorba fetele noastre descopera o multime de puncte de interes comune si incep a glumi si a conversa de parca s-ar fi cunoscut de o viata! Din senin, socrela se potoleste din râs si-i spune Ilenei: - Auzi, tu, pari fata buna si n-as vrea sa ne suparam una pe alta, uite am si io niste doleantze: cand mi-o sta nodul de la naframa pe parte dreapta sa stii ca trebuie sa fie ograda curata/; cand mi-o sta nodul de la naframa pe stanga atunci tre sa fie si ograda curata si animalele si pasarile hranite/; si cand mi-o sta naframa pe mijloc atunci e bai mare, ograda, animalele, casa toate sa fie tip top si pe tine sa nu te vad in fata ochilor! - Aha, pai bine atunci, zise Ileana, ca uite am si io o conditie: Daca ma vezi cocotata in mijlocul patului, cu tigara aprinsa, cu cafeaua dinaintea nasului, ca-mi fac unghiile si ca am parul pe bigudiuri... sa stii ca ma doare-n c...r de nodurile matale!!!

#2
Delia

Delia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 18:08

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Suuuper! Delia si [copil]Codrin

#3
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 18:16

Mey, DD, asta era mai devreme inchis, vrei sa iti ridici nr. de mesaje?[zz] Oana_B

#4
oanaruth

oanaruth
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 19:28

[:-)))][:)][;)] Ce bine ca pe la DC sunt oameni cu simtul umorului![flo] Dana si Iubirea ei, [8**] Oana-Ruth


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -