Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

de ce toata lumea zice ca-i baiat?!


26 raspunsuri la acest subiect

#21
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 20:10

Nu te mai lua tu dupa forma burtii, ca daca era asa eu ar fi trebuie sa fiu baiat. Numai ecografie poate da un raspuns cat de cat clar, spun cat de cat deoarece verisoarei mele i s-a spus la eco ca este baiat si toata lumea stia ca va naste baiat, si bineinteles ca a fost fata. Daca bebe-ul nu vrea sa va arate ce si cum asta e. Are personalitate scumpicul, asa ca mai bine mai ai putina rabdare si astepti momentul. Nu te mai lua dupa nimeni, eventula doar dupa inima ta. Inima unei femei nu prea se inseala. Pupici Crinuta

#22
Meischa

Meischa
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 iunie 2003 - 18:04

Mama, si eu am niste emotii de mor, zici ca merg sa vad daca am luat examenul, nu alta! Chiar azi merg la dr. sa vad daca-mi poate spune care e treaba cu juniorul nostru (azi implinesc 18 saptamani de sarcina. O fi suficient pt. ca dr. sa vada sexul brotacului?) Cat despre ce zic altii...stiti cum se spune " gura lumii-i sloboda" asa ca...dar, ma rog, si-a dat fiecare cu parerea, si zice-se ca ar fi baiat. Ba inca mama-soacra mi-a facut si "testul" cu acul, si tot asa, a iesit baiat. Acum, ce sa zic, cu cat imi zic mai multi ca o sa avem baiat, cu atat cred si eu mai tare, desi nu m-as vedea cu baby-boy in brate... Ce m-as termina de ras sa vad ca e fetita! HA!HA!HA! Meisha & BB

#23
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 25 iunie 2003 - 16:31

dragele mele, m-am vazut pe caseta si arat exact ca o purcica.o purcica care are un ditamai biloi in fata.acum inteleg eu de ce imi spune lumea ca fac baiat.chiar e tuguiata si lasata... flower mi-a raspuns si ea,si ia ghiciti voi ce mi-a prezis?ca voi avea...un baietel!mai,si daca n-o fi baietel?! de-abia asteapta mami sa-l smotoceasca pe sufletelul ei,fie el ce-o fi! pupici.

#24
Lala26

Lala26
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 iunie 2003 - 19:28

Asa am patit si eu la prima sarcina. Se gasea mereu cate cineva sa faca pronostic dupa forma burtii, ten s.a.m.d. Pana si ecograful poate sa greseasca uneori sau mai bine zis - orice medic de bun simt ar tb sa admita o anumita doza de eroare, cel putin in cazul ecografelor obisnuite, alb-negru.... Important e sa fie sanatos, asta e cel mai pretios dar pe care il primesti! Oricum mai ai putin si gata! Sanatate maxima si nastere usoara! Lala

#25
try

try

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 25 iunie 2003 - 21:55

Ai aici 2 versiuni ale calendarului chinezesc. Eu le-am confruntat si exista cateva mici diferente intre cele 2 versiuni gasite de mine (in mod normal ar trebui sa fie doar una). Eu pe cine am testat acest calendar a iesit. Asa ca poate fi valabil si pentru tine. Habar n-am pe ce criterii se bazeaza acest calendar, dar zice ca prezice cu o exactitate de 95%. http://www.desprecop.../info.asp?id=21 (asta e chiar un link pe site-ul despre copii. Daca ti-e mai usor du-te la categoria "Preconceptia", apoi la subcategoria "Alegerea sexului copilului - mituri si legende.... ". Aici ai sa gasesti varianta asta de calendar) http://www.holodeck....hinese-cal.html (asta e a doua varianta)

#26
Marina6

Marina6
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 14:27

mi-am dorit baiat si asta am sa am !!! lasati ca mai am putin si va spun sigur 5 saptamani +-2 acum sa vedem cand o vrea sa iasa!!!:}} he he he !! stau asa si ma gandesc ca urata mai e viata asta !!! si ca un pui ar putea in cele mai ree momente sa ma calmeze!!! Marina6

#27
Marina6

Marina6
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 14:32

cel putin asta zic eu ca un pui mic ne face viata rumoasa oricat de urat ar fi totul in jurul nostru !!! de pe acum ma calmez pentru ca stiu ca el crede ca sunt supy pe el si nu vreau ca face urat si mie imi place ca e un scumpel asa mic!!! Marina6


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -