Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum facem educatie sexuala?


23 raspunsuri la acest subiect

#21
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 19:54

quote:
Originally posted by Andrada
Aseara ma intreba Marc-Andre(2 ani si luni) de ce ai burta? Cum stie deja ca acolo a stat el cind era mic, i-am repetat povestea. Dupa care ce ma gindii eu sa-l intreb: Ia zi Marcu ti-a placut la mami in burtica? Si el imi raspunde: (dar foarte serios) N-a fost rau! Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Adica: era loc si de mai bine! Tre' sa fi fost cam strimtorat, saracutul [:D] D.

#22
Jule

Jule
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 august 2003 - 14:13

Bine v-am gasit, uite ca am dat si de voi. Super subiect, as avea si eu sa va povestesc câteva chestii interesante. Cum spuneam "In floarea copilariei", copii mei sunt mari, baiatul 15 ani si fetita 9 ani. Am sa va povestesc din pataniile lor-cel putin ale baiatului, poate mai pe seara, caci acuma trebuie sa cobor sa fac mâncare. Deci revin cu explicatii. Va [dual] Jule

#23
Sylvie

Sylvie
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 august 2003 - 18:04

Salut! Incercati si acest link: http://www.plannedpa...owto_page1.HTML Stiu ca de la teorie la practica e uneori cale lunga....insa noi reusim sa facem fata intrebarilor Irinei cu calm si dandu-i informatii cat mai apropiate de realitate dar adaptate la puterea ei de intelegere. Si credeti-ma ca procedand asa, Irina se declara multumita dupa ce raspundem si abandoneaza subiectul imediat. de asemenea, noi nu suntem nici foarte pudici (bineinteles, in anumite limite, sa nu va imaginati cine stie ce..) si ea stie deja cum arata mami si tati fara hainute si nu i se pare nimic neobisnuit. De exemplu cand a vazut-o pe catelusa noastra la ciclu si a intrebat de ca ii curge sange, am profitat de ocazie si i-am explicat ca Alma nu are catel-bb in burtica, si ca sangele care ar trebui sa hraneasca bb-ul se scurge afara in lipsa acestuia. Cand a intrebat despre tampoane (pentru ca cotrobaie peste tot!) i-am adus aminte de povestea cu catelul si i-am spus ca si la mamici e la fel. A fost multumita cu explicata si a schimbat chiar ea subiectul imediat ce i-am raspuns[:D]. Silvia

#24
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 12 august 2003 - 09:44

Cumnata-mea si cumnatu-miu sunt destul de deschisi cu copiii lor despre sex astfel incat vine nepoata-mea de 6 ani si ne zice ca tati s-a dus la doctor sa-i scoata semintele ca nu mai vor sa faca copii (taica-su facuse vasectomie). Iar nepotu-miu de 7 ani intrebat daca el are prietena la scoala a raspuns ca are dar n-a avut inca sex cu ea. Apoi ei mai sustin sus si tare ca mami si tati au avut sex de 3 ori deja ca ei sunt 3 copii.[:D] Adela http://community.web...er/adela23_1999


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -