Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum economisim si unde?


32 raspunsuri la acest subiect

#31
Crystinne

Crystinne
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 august 2003 - 02:10

Banii!!!!! Acelasi subiect etern. Cica eu as face tagma feminina de ras. Nu-mi place sa haladui prin magazine, nu vreau sa cumpar, sunt zgarcita si cand trebuie sa fac cumparaturi urasc sa caut, sa caut, fac tot timpul comparatii la preturi si daca in final cumpar ceva epuizata fiind poate de prea mult cautat ... ma intreb daca nu cumva m-am grabit si am cumparat prea scump [bang] Dar daca mi se face cadou, parca nu ma supar asa de mult... [;)] L-am terorizat pe sotul meu pe care ma stradui sa-l conving ca pana si cafeaua e mai buna acasa [:D] de ce sa mai dam bani la italian , ca-i pun eu muzica si ii fac atmosfera [:D] Eu insa cred ca e posibil sa economisesti daca ai de unde; dar mai stiu si ca omul nostru cat are mai mult cu atat ii cresc "nevoile" si cheltuie mai mult.Parca niciodata nu-i ajunge.

#32
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 12 august 2003 - 14:52

quote:
Originally posted by bogux
SUnt perfect de acord cu maudi! Trebuie sa ne gandim cum sa facem bani, nu cum sa economisim. Mie oricum nu-mi iese nici una nici alta :O) Da odata shi odata o veni shi soarele pe strada mea. Mei nene shi este adevarat mei cu taurii astia. Am shi io un preten care este zgarcit tare de tot - dupa parerea mea - shi cumpatat dupa parerea altora. Io sunt scorpion. Astia cum sunt? Bogdan - Viitor Tatic.
Subscriu ! Eu am o prietena "taur", cumpatata, nu zgarcita. Am face si noi(scorpioni,amandoi) economii daca am avea din ce. Cumpatati suntem pt. ca asa am crescut. Numai nu prea avem cu se sa fim cumpatati. Nina Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 7 luni)

#33
bebi

bebi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 12 august 2003 - 17:30

[bang][bang][bang] IO-S TAUR SI TOT N-AM BANI..... SI NU-S NICI ZGARCITA.. Ca sa strang ceva bani, mi-am facut vreo 2 asigurari de viata plus o asigurare pt Catalina. Platesc anual cam 500$, peste 3 ani pot scoate ceva din ei.... iar peste 10 ani nu stiu cat naiba mi-au spus ca se vor face. Eu n-as fi fost in stare sa economisesc sa-mi iau masina, asa ca mi-am luat in rate. Casa mi-am renovat-o tot pe credit. Asa ca am datorii pana in 2007, in fiecare an e scadent un credit. Si, cu toate astea, sanatoasa sa fiu ca banii ii fac oricum. NU VA MAI BATETI CAPU' CU BANII CA NU MERITA!!!! EU VAD APROAPE IN FIECARE ZI PERSOANE CARE AU FOARTE MULTI BANI SI TOT NEFERICITI SUNT!! SI, DUPA LEGEA LU' KEYNES, CHELTUIELILE DE CONSUM CRESC PROPORTIONAL CU VENITURILE. Asa ca, cine suntem noi sa incercam sa-l contrazicem... Pupici la toata lumea si lasati ambitiile de economisire[:D] Bebitza Catalina (11 luni) si mami Zombie Love is all around


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -