Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intimpläri paranormale....


132 raspunsuri la acest subiect

#71
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 07 iunie 2003 - 22:52

Fetelor... nu mai aveti numic de povestit? Apropo de spiritism...eu am fäcut destul de des in timpul liceului. Fäceam cu o carte, o cheie si o atä, dar pot sä spun, cä de multe ori eram dezamägitä...multe spirite, cum ar fi Napoleon, Eminescu, erau cam mincinoase ( ästia erau mincinosii gästii nostre )...nu chemam spirite din familie, deoarece nu vroiam sä le "deranjez"...dar, tin minte cä o datä am intrebat nu stiu ce spirit, dacä cistigä Nadia Comäneci Olimpiada si mi-a spus cä da...si asa a fost... Altä datä, intr-o searä...era un party intre fete...un spirit nu mai vroia sä plece...si ne-am cäcat pe noi de fricä...eu totusi nu am disperat, cä stiam cä in astfel de cazuri, trebuie sä-i pui intrebäri din viitorul indepärtat si asa oboseste si pleacä... Dupä incä o intrebare, nu mai stiu care, cind l-am intrebat dacä vrea sä plece, mi-a räspuns imediat cä DA.... Ha, ha, ha...

#72
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 08 iunie 2003 - 00:12

sa va mai povestesc o faza...am si dovada,[:D] nu e legata de spirite dar tot...paranormala.. am dat admitere la fac in bucuresti si am stat acolo vreo saptamana la unchiul meu timp in care am cumparat un film IN bucuresti ,am facut poze,multe cu verisoarele mele si de acolo am plecat la mare dupa admitere... la intoarcerea in Roman am scos pozele si pe una din ele-facuta in ziua cu examenul-in fundal intr.un fel de ceata ,dar destul de clar se vede mama mea stand in fotoliu in sufrageie in roman ,cosea ceva...!!!!arata ca doua poze suprapuse!!! nu e gluma,imi pare rau ca poza e in ro-altfel as fi scanat.o sa va dovedesc ca nu mint. bine ca am ramas toti masca la faza asta(si toti care au vazut.o) si mama si.a amintit ca da,intr.adevar ea a cusut vreo 2 zile in fotoliu la geam timp in care se gandea la mine..ce fac cu examenul....

#73
jannina

jannina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 iunie 2003 - 14:49

si mie mi se implineste adesea ce visez noaptea...de multe ori ii spun sotului meu dimineata ce o sa se intample si el spun : ei prostii! apoi cand vine de la servici imi da dreptate.De multe ori nici nu trebuie sa-mi povesteasca ce a facut, ca eu stiu dinainte !Acum sa va povestesc o intamplare cidata , ce mi s-a intamplat acum 9 ani.Eram la mama acasa, eram inca la liceu si invatam pt.teza, cand deodata am vazut un soricel la mine in camera( statea ma etajul 1 si mai venea cate un soricel de la subsol ).eram atat de necajita ca aveam mult de invatat si oricat incercam sa prind soarecul sau macar sa-l dau afara din camera, pt ca rodea parchetul si facea zgomot, nu reuseam....dupa vreo doua ore de chin, m-am saturat, am abandonat invatatul si ma-am culcat.Nu a trecut insa mult timp si am auzit cu soarecul rodea ceva, dar zgomotos.Am aprins becul, l-am cautat si unde l-am gasit ? Intre geamuri, intre sticla de la geam ?! cum a reusit sa intre acolo, cand nici macar o musca nu putea intra, ramane si acum un mister.Pana dimineata soarecul era parca descompus, parca era mort de un an de zile , cand in realitate nu avea decat cateva ore..Acum stiu ca totul in viata este posibil !

#74
yurika

yurika

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 09 iunie 2003 - 16:16

Citeam mesajul tau mamica dulce si mi-am amintit intimplarea mea de acum 2 ani. Mergeam cu sotul meu in vacanta la onsen ,tot mergind incolo si incoace se facuse tirziu asa ca ne-am dus la hotelul unde aveam rezarvare,vreau sa va zic ca de la inceput nu mi-a placut acolo , era prea mare locul era rece . locul acesta era foarte vechi (de cind erau samuray)toate bune si frumoase se lasa seara si veni ora de dormit ,al meu sot adormise inainte iar eu nu puteam sa adorm ,imi era prea frica aveam o frica imensa in mine dar nu stiu de ce . L-am trezit pe sotul meu sa stinga lumina[:D] iar el nu vroia[:D] Dintr-o data a inceput sa strige ca cineva se lasa pe piciorul lui ,ceva era greu pe piciorul lui ,atunci eu de frica i-am zis sa inceteze ca nu e nimic,pina la urma am adormit si eu ,totul sa terminat. La acel hotel facusem mai multe poze ,cind a scos filmul ce credeti ca am vazut In spatele meu erau mai multe fete ,dica un fel de abur ,se vedea foarte@clar ,toate pozele iesisera bine numai acelea din hotel aveau acele fete .i-am dat pozele sotului meu sa le duca la un templu sa nu le mai vad ,deci intra devar acolo a fost ceva,cineva am simtit si o simt aceea frica. Yurika&Mark

#75
bucluc

bucluc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 10 iunie 2003 - 03:51

Ce ma bucur ca cineva a deschis subiectul asta! Sunt lucruri pe care aici reusesti sa le "spui", dar pe care nu le-ai povesti totusi oricarui cunoscut de frica sa nu te creada ori nebuna ori mincinoasa. Si eu am trait mai mult experiente sa le zicem ciudate. De data asta povestesc doar una dintre ele. Mama mea mergea constant la o anumita coafeza si de fiecare data cand se intorcea imi spunea ca doamna aceea insista sa ma cunoasca (si ca ii repeta mereu ce spirit mare are in fiica ei). Nu intelegeam de ce si in plus nici nu-mi placea sa schimb coafezele. Dar intr-o dupa-masa, pe cand ma simteam foarte obosita, mama mi-a propus sa ies cu ea intr-o plimbare, ca vrea sa se tunda, sa se "aranjeze"[vampa]. Pana la urma am acceptat si spre uimirea mea, femeia se purta de parca m-ar fi stiut de o viata. Vazand lipsa mea de entuziasm la comportamentul ei, s-a mai potolit si s-a ocupat de parul mamei. Apoi mi-a zis foarte calma, cu o voce aproape hipnotizanta, sa ma asez pe scaunul din fata ei. Am ascultat-o, desi in sinea mea vroiam sa protestez in semn ca nu vreau sa fiu tunsa. Imediat cum m-am asezat, a inceput sa imi maseze pielea capului, sa-mi spuna ca sunt foarte obosita si stresata si ca vrea sa ma faca sa ma simt mai bine. Ma simteam fara nici o putere. Intr-adevar zilele acelea au fost foarte tensionate pt mine si imi cam secasera energia. Dar sa revin. Nu imi dau seama cat timp a continuat sa faca masajul, dar am ramas instinctiv cu ochii inchisi si nu mai auzeam nimic. Cand s-a oprit, mi-a spus sa deschid ochii si apoi sa-i inchid repede. Asa am facut. M-a intrebat ce am vazut si i-am spus ca o floare frumoasa, cu mult alb si auriu pe ea, iar in fundal, erau cercuri de aceleasi culori, care parca ar fi plutit deasupra mea. Mi-a spus ca e aura mea si ca sunt binecuvantata. Pana atunci nu credeam in aure... Si totusi... "Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)

#76
gabitu

gabitu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 10 iunie 2003 - 12:15

Buna fetelor! Sunt noua pe acest forum, nu am mai scris pana acum dar m-a atras subiectul vostru. In viata fiecareia dintre noi exista, sunt sigura intamplari, hai sa le spunem "paranormale". De ce "paranomale"? Simplu, pentru ca nu le intelegem. Decorporalizarea, vizualizarea spiritelor, vise premonitorii toate acestea sunt doar cateva dintre lucrurile pe care oamenii, mai demult (tare demult) reuseau sa le realizeze fara un efort foarte mare. Suntem pe un forum unde se discuta probleme legate de copii, conceptie, nastere, crestere. Vorbind despre lucruri "paranormale" vreau sa va spun ca este adevarat ce s-a spus pana acum, copii isi aleg parintii. De acolo de sus ei urmaresc viitoarea familie si decid daca sa coboare la unii parinti sau la altii. Aceasta decizie tine in primul rand de dorinta de evolutie a acelui spirit. Acolo sus are loc o intalnire intre sufletul viitorului copil si mama sa. Aceasta isi asuma anumite responsabilitati in vederea cresterii copilului si dezvoltarii sale spirituale. Evident toate aceste lucruri sunt uitate aici. Ce se intampla apoi este cel mai frumos lucru din lume. Sufletul acel i-a forma unei lumini foarte puternice si coboara aici (altfel spus, are loc conceptia). Este un fenomen foarte frumos, poate cel mai frumos din Univers. Cand acel sufelt ajunge aici (a se citi in burtica mamei) este asteptat de catre un grup de ingeri si o explozie gen un imens Big Ben are loc iar apoi cum bine stiti dintr-o singura celule se dezvolta milioane, miliarde. Altfel spus, cei ce sustin ca abia dupa 3 luni coboara sufletul se inseala. Fara energia degajata de sufletul care coboara, chiar daca ovulul ar intalni spermatozoidul, conceptia nu ar avea loc. Cred ca o sa vi se para SF, dar nu este. Coplul isi alege parintii si nu invers! Ce pot sa va mai spun este urmatorul fapt: copiii au legatura cu acele planuri mai inalte, pot vorbii cu ingerasii lor (asta pentru ca acestia exista) si pot vedea multe fiinte de lumina din jurul nostru precum si spirite apartinand unor straturi mai joase. Educatia pe care le-o dam noi ii fac sa-si piarda aceste capacitati. Acum putem, cred sa ne explicam cum apar acele mici genii. Bagajul de cunostinte cu care au venit aici este atat de mare incat nu pot sa nu le uite sau sa nu le foloseasca. Acesta este motivul pentru care trebuie cautat la fiecare copil inca de mic, care este abilitatea, inclinatia lui cea mai mare. In caz contrar apar acei doctori care au ca hobby pictura, si picteaza foarte bine, si alte asemenea exemple. Stiu ca este un mesaj lung si mai stiu ca este un amalgam de informatii, multe care contravin celor pe care le stiati, dar subiectul acesta este unul foarte drag mie si poate acolo este cineva care are nevoie de cele scrise de mine. Sper ca nu v-am plictisit prea tare, aveti grija de voi. Pupici, o aspiranta la profesia de mamica. Gabi

#77
Margot

Margot
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 10 iunie 2003 - 15:56

Este super subiectul.Pe mine ma preocupa interpretarea viselor.Eu visez f mult si color(se spune ca nu e bine, am ceva pe creier...)si stiu sa-mi interpretez propriile vise, stiu dinainte daca se va intampla ceva bine sau rau.In facultate, inaintea unui examen ,daca o visam pe maica-mea stiam ca totul este ok.Am vise premonitorii in ceea ce priveste even. tragice(moartea tatalui, moartea unui prieten drag la numai 22 de ani).Bine ca pe moment nu mi-am dat seama, asta era cu ceva ani in urma.Stiu ca visele spre miercuri si spre vineri se implinesc, visele spre sambata nu, si daca este si ceva rau spun "sa se duca pe apa sambetei".la mine orice problema este legata de un pod sau scari ,in functie de ceea ce fac(urc sau cobor) va iesi bine sau rau.Trebuie sa ma concentrez putin asupra subiectului inaite de culcare si stiu dinainte cum vafi.Exemple sunt nenumarate:promovarea sotului,rezidenta fratelui.Sincer nu stiu cat este autosugestie,sau ce se intampla cu mintea mea, dar sunt curioasa sa vad daca li se mai intampla si altora.Calatoresc f mult in vis , pot sa descriu magazine, locuri in care nu am fost niciodata , din diferite tari.O explicatie ar fi cica sufletul meu calatoreste, eu imi doresc f mult acest lucru< probabil este impregnat bine in subconstient.Cand urmeza sa se intample ceva rau, eu presimt, nu-mi gasesc locul si am palpitatii puternice, ultimul ex. s-a imbolnavit fetita.Si chiar cu o zi la birou le spuneam la fete cca nu-mi gasesc locul si ceva se v-a intampla.Ca o sa am fetita am visat in primele saptamani un camp cu flori si am stiut ca asa va fi , chiar daca sotul meu a sperat pana in ultima clipa ca va fi baiat( eu am vrut fetita). Cred ca avem multe intrebari fa raspuns, dar nimic nu este intamplator si Cineva le guverneaza pe toate. margot

#78
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 iunie 2003 - 16:31

Margot, stai fara grija, visele colorate sunt de bun augur. asculta la baba acilea :)

#79
alexuta

alexuta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 iunie 2003 - 17:20

Buna!Interesant subiect.Sa va povestesc si eu una din multele intamplari ciudate traite de bunica mea,o femeie simpla de la tara,cu credinta in Dumnezeu: mama mea a murit cand eu aveam 8 ani,iar bunica mea a suferit tare mult(mama mamei mele).Dupa o perioada de timp o viseaza pe mama spunandu-i:"Vezi unde se afla talpile mele(era deculta in fata geamului de la camera unde dormeam eu si bunica)aici in locul asta sa arzi toate hainele negre pe care le ai si sa nu ma mai plangi atata pentru ca imi faci mult rau.Ai inteles?" Mentionez ca in acea seara ploua marunt.Dimineata dupa ce s-a trezit din vis s-a dus afara si cand s-a uitat pe pamant in fata geamului erau urme de picioare goale.A ars lucrurile negre si a incercat sa nu o mai planga asa de mult. Se zice ca sufletul mortului sta 6 saptamani pe langa casa.Eu cred asta pentru ca tot dupa moartea mamei a stat un porumbel alb 6 saptamani la geamul nostru,iar in ultima noapte bunica a visat-o pe mama care i-a zis ca acum poate sa plece pentru ca a vazut ca fata ei este bine. De atunci nu am mai vazut nici porumbelul. Gata ca v-am tinut cam mult,va mai povestesc alte intamplari alta data ca sa nu va plictisesc.

#80
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 11 iunie 2003 - 19:02

Nici vorbä de plictisealä Alexuta...poti sä continui...asteptäm cu neräbdare!!!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -