Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intimpläri paranormale....


132 raspunsuri la acest subiect

#121
odaiana

odaiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 03:12

Intr-o noapte am visat ca sunt insarcinata si ca ma duc la toaleta unde pierd sarcina.Totul era curat , fara sange sau alceva. Tineam fetita minuscula in mana si un deget il tineam pe inimioara ei ca sa simt ultimele batai.Il strigam pe sotul meu sa vina si el sa o vada inainte sa moara.M-am trezit tulburata si la cateva zile (desi luam contraceptive) am aflat ca sunt insarcinata.Am facut tratament ca sa pot tine sarcina dar la 3 luni am pierdut-o.Am lesinat cand doctorita mi-a spus ca pierdusem o fetita...Cred ca exista multe semne de dincolo pe care noi, muritorii de rand , le ignoram pur si simplu. Asta doar una din multele intamplari stramnii pe care le-am trait pana acum.Tulburator, nu?Va pup, Daiana

#122
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 03:41

Wooou...fetelor, acum mä bucur cä nu mai tin minte visele!!! Am citit "visele" vostre si mi s-a fäcut pielea gäinä pe mine!!! Cristina....o sä treacä cu timpul si durerea asta!!! Si eu am pierdut un bäiat in luna a 6-a si l-au scos bucäti din mine, cä deja avea un piciorus afarä!!! Eram singurä atunci, cind s-a intimplat si am mers pe jos 2 statii de autobuz, pinä la spitalul de urgentä!!!....tin minte cä mä tineam de toti copacii, de dureri, dar nimeni nu m-a intrebat dacä am nevoie de ajutor!!![q][q][q] Atunci mi-a fost enorm de greu si te inteleg fff bine!!! Dar o sä vezi cä trecerea timpului, vindecä ränile!!!! La citiva ani, am näscut bäiatul, dupä care, la alti 2 ani a venit si fetita!!! Capul sus....totul o sä fie bine!!![pup][pup][pup] Pupici de la Cami.

#123
Nanuka

Nanuka
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 00:59

Fetelor si eu de multe ori am avut senzatzia sau visez ca vreau sa sa merg si cineva ma tine..sau ma simt cu picioaree legate..in smoala...de multe ori cand visez ca ma urmareste cineva.. O chestie f ciudata mi s-a intamplat intr-o noapte...si ma tot intreb daca este adevarat sau a fost doar o inchipuire... Am visat ca ma aflam pe un munte si la un moment dat ..mana dreapta mi s-a umflat foarte tare incat ma putea tine in aer..eram deasupra muntelui..si dupa o fracztiune de sec am simtzit cum mana mea se scorojeste..si ma doare...imediat dupa aceea ..eram intr-o casa cu peretzii verzulii..un turcoaz inchis..chiar acum ma duce cu gandul la experientza fetei care a postat cu paharele verzulii pe picioarele ei..cred ca aceasta culoare are o legatura mai mult ca sigur..avand in vedere ca pe la vreo 10 ani am avut o experientza pe care n-o voi uita niciodata...si am sa v-o spun imediat ce termin cu visul pe care l-am avut in noaptea acceia.. Si cum spuneam..ma aflam intr-o casa cu peretzii verzulii.cu o atmosfera intunecata si bantuita..simtzeam cum casa era posedata si chiar simtzeam puterea raului.. La un moment dat m-am trezit sau poate eram inca in vis asta mi-e neclar..si m-am dus in dreptul usii..acolo..m-am ridicat pe varfuri..si simtzeam cum corpul mi se ridica spre tavan..pluteam in aer..am stat uitandu-ma in jos cateva secunde..am coborat..si foarte linistita m-am bagat in pat si-am adormit...foarte ciudat nu?? Pe la vreo 10 ani intr-o dim..mama a plecat la piatza..si cum stateam in sufaregrie uitandu-ma la telivor..la un moment dat privirea mi-am atzintit-o in colutzul din stanga al sufrageriei unde era bibloteca si-acolo nu mint cu mana pe inima..ca am vazut o creeatura care se uita la mine razand de culoare verzulie..cu ochii rosii..m-am speriat f tare..timp de 3 saptamani mergeam la biserica si beam aghiazma ..mama nu stia ca avea probleme ei si nu vroiam sa o ingirjorez....era in dirotz cu tata...el avand o amanta care ulterior am aflat ca se ocupa cu vraji... Chiar si cand ma duceam la el sa stau in weekend aveam vise ciudate..si ma trezeam speriata tipanad in gura mare..visam cum faceam dus si in cada un sarpe ma musca de picior.. Mama s-a speriat si nu m-a mai lasat sa ma duc la el..dupa o chestie care a vazut-o cu ochii ei..era langa mine cand ma spalam..si a vazut cum de pe corpul meu curgea ceva argintiu...se poate ca ea sa fii avut farmece si eu fiind copil raul s-a rasfrans asupra mea... Hai ca v-am inebunit..dar sunt multe treburi neelucidate..si mai ales atzi avut experientza..sa avetzi senzatzia ca in acelasi loc atzi mai fost odata in aceiasi ipostaza??..sa vb cu cineva sau sa facetzi ceva si sa va ganditzi ..hmm eu am mai trait experientza asta.. sunt o gramada pe care vi le-as spune..dar astea sunt cateva lucruri care m-au marcat si le voi tine minte toata viatza. va pup, Nanuka

#124
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 16:10

Mi s-au ridicat si mie pe rind, parul si tensiunea citind toate grozaviile astea. Imi este f frig si trebuie sa recunosc ca sint cam cacacioasa la treburi din astea. De multe ori sint intrebata cum pot crede chestii din astea. Nu stiu, asa simt eu. Si eu il simt pe tata ca e aproape de noi tot timpul (a murit acum 9 ani jumate, D-zeu sa-l odihneasca). Francesca, fetita mea i-a vazut poza la 3 luni si a inceput sa tremure toata, sa se intinda spre poza si sa scoata tipete de bucurie. Acasa in Ro avem poze cu el peste tot. Acum, la 1 an si o luna arata spre poze, spune Didi si ne cere pozele sa-i il pupe si sa-i faca "draga-draga". Cind o intrebi unde este Didi se uita intii in sus si apoi arata pozele cu degetul. Citind ce ati scris mi-au venit si mie in minte intimplari dar parca mi-a luat cineva gindurile... Cind mi-au spus vecinii ca casa unde stam este construita de proprietara pe locul unde s-a spinzurat sotul ei nu am putut dormi 3 nopti de frica. La ce naiba au trebuit sa-mi spuna...?? GabiG Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!

#125
nadina

nadina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 17:04

Io am vazut cum a omorat Vrajitoarea Rodica, adevarata fiica a lu mamam omida un biet pui de gaina, de cat l-a tinut cu capul in jos. imi venea sa mor de ras, da nu imi permiteam sa stric vraja Altfel, am visat ca mi-au furat actele si a doua zi asa s-a intamplat si am asa o kestie, ca o intuitie care imi spune despre om ca e intr-un anume fel si chiar asa e. Buhuhuhuhu!! Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

#126
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 17:27

Hmmmm...... Eu am c-am multe de povestit. Dar pana ma hotarasc de unde sa incep cu pataniile mele am sa va povestesc despre tatal meu. Tatal meu traieste, si-i doresc multa sanatate ca e un om deosebit (amandoi parintii sunt exagerat de buni), durerea lui cea mare e ca nu si-a cunoscut tatal. De ce? Pai el s-a nascut in 1941 iar bunicu' a murit pe front in 1943, la Sinaia. Bunica se recasatorise si tatal vitreg nu a vrut sa-l creasca si pe al meu tata asa ca pe tatutul meu l-a crescut bunicul sau. N-a ca v-am zapait. Intamplare adevarata: intr-una din zilele cand a venit de la servici (noi eram plecate in vacanta, cu mama) se aseaza la masa iar in timp ce manca se simte privit, pe scaunul din fata lui statea tatal sau adevarat. Mi-a spus ca nu ia fost frica, au vorbit de toate alea. Aveau ce sa-si povesteasca. De atunci nu a mai venit (s-au cel putin nu ne-a mai povestit). Imi doresc tare mult sa ajung si eu la mormantul bunicului meu (am inteles ca este un cimitir al eroilor in Sinaia - tata a fost acolo), simt ca trebuie sa fac acest lucru. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. ca amintire avem doar doua fotografii cu bunicu, amandoua de pe front. Despre mine, altadata.

#127
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 02 august 2003 - 14:43

quote:
Originally posted by nadina
si am asa o kestie, ca o intuitie care imi spune despre om ca e intr-un anume fel si chiar asa e.
Si eu am chestia asta cu intuitia,dar nu numai despre om ci si despre lucruri,intamplari…

#128
anne-marry

anne-marry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 17 august 2003 - 02:24

buna sa va zic si eu cateva din intamplarile de acest gen traite de mine.mama mea, zicea ca, uneori, (a fost doar intr-o perioada), noaptea, simtea ca cineva o trage afara din corp, prin cap si ea se opunea din toatea fiinta si era cam speriata.nu va pot descrie in cuvinte exact cum a fost si ce a simtit...eu o inteleg pt. ca veva asemanator am patiot si eu, si anume: simteam nu ca vrea sa ma traga afara din corp, ci doar prezenta. spre exemplu. acum vreo 5-6 ani, eram la bunica mea la galati si cum ne cam adunaseram cu totii, dormeam care cum apucam. eu dormeam in aceeasi camera cu sora si verisoara mea, numai ca ele intr-un pat iar eu in altul(paturile erau puse in forma de litera L)...la capul meu, la mijlocul camerii si in parta opusa, erau usi (3 in total). prima data, la fel, mi se parea ca plutesc si nicidecum ca as dormi, am auzit cum s-a deschis f. incet si cu zgomotul acela al clantei vechi, usa si cineva a intrat si ma privea de sus, in dreptul capului si muream de frica dar pur si simplu nu ma puteam misca, nu puteam rationa...in cele din urma, am reusit sa ma trezesc si am inceput sa zic "Tatal nostru" in gand...in cateva minute, am intrat iarasi in acea transa si acelasi lucru s-a petrecut numai ca de data aceasta, la o alta usa. si simteam cum venea incet spre mine, si nu puteam face NIMIC. in cele din urma am reusit iarasi sa misc un deget, ceva...nu mai stiu, si abia am reusit sa mai adorm. deja trezisem jumatate din casa, si toti ziceau ca am adormit si am visat. altadata, intram tot asa, intr-o transa, dar tinea de corpul meu...tot cand ma bagam in pat, seara, la culcare, desi mai eram cu cineva si nu singura. ochii mi se zbateau, ca eu incercam in disperare sa ii deschid si printre palpaieli, vedeam lumina. eram tapana, nu ma puteam misca, si o senzatie de parca zburam, sau pluteam...ceva. GROAZNIC ! alta chestie: tot acum vreom 6 ani, cand eram in clasa a 10 sau a11, nu mai stiu exact, am mers pe la o colega acasa, si tipa imi zice ca putem s chemam spiritele, ziua in amiaza mare, dac vrem. eu care sunt o persoana f. credincioasa...am acceptat totusi. am luat o foarfece mai mica, ca de hartie, si o carte subtirica, si am bagat in ea foarfeca, pe care am legat-o cu mai multa ata, ca sa nu cada. ne-am asezat una langa alta si tineam cu cate un deget de fiecare ureche a manerului foarfecii. si tipa spunea " spirite al lui...... te chemam". si apoi a intrebat daca a venit. nu pot sa va spun ce frica m-a luat cand am vazut cum se misca cartea catre dreapta, la 90 de grade, in semn ca DA a venit, si cum se simtea foarfece pe deget. am continuat intreeband tot felul de chestii, dar dr frica, ca eram mai mult uimita, am uitat TOT ! la fel a faccut si sora mea cu o prietena de a ei, pt. ca nu ma credeau si l-au chemat pe bunicul meu care murise d numai cateva saptamani. si eu il mai chemasem inainte si cum se spune ca nu este bine s deranjezi mortii, sora mea l-a intrebat daca s-a suparat ca l-a chemat si ea, asa de repede. el a zis ca da si sora-mea a aruncat cu carte cat colo si ainceput s planga de isterica (mentionez ca bunica-meu a crescut-o ca pe copilul lui si o iubea f. mult). apoi abea s-a conctrat sa ia iarasi cartea si sa il roage sa plece. il tot ruga si apoi il intreba daca a plecat si el, nimic. in cele din urma, a plecat, iar de atunci, niciuna din noi nu a mai facut asa ceva. poate ca, desi am promis ca nu o voi mai face, il vom chema pe tatal nostru care a murit de trei ani si ii simtim lipsa f. mult. ne este dor de el. dar de fata cu mama si sotul meu, dac ei toti vor vrea. inchei subiectul si va scriu apoi pe altul, ca este prea mult. anne-marry NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

#129
anne-marry

anne-marry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 17 august 2003 - 02:28

daca va mai intereseaza, nu trebuie decat sa imi spuneti si o sa va mai povestesc cum la-m auzit eu pe tatal meu ca m-a strigat chiar in ceasul in care a murit, iar nu eram langa elk si l-am auzit, si cum a vorbit el cu un prifesior de al meu care a murit intr0un caz neelucidat, si i-a spus cum s-a intamplat si cum tot tata a vazut-o pe maica domnului si ce i-a zis, chiar daca tata nu crdea in dumnezeu. sau despre matusa mea care si0a vazut trupul din coltul camerei, in timpul unei operatii, si ce mi-oi mai aminti. pupici dulci [biz] anne-marry NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

#130
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 august 2003 - 08:25

Camelia-Daniela, unde ai disparut? iti simt lipsa :)))


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -