Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intimpläri paranormale....


132 raspunsuri la acest subiect

#111
simonab

simonab

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 17:00

of ! ce trist ... imi pare tare rau Acristina de cele intimplate dar o sa apara cat de curand si copilasul mult dorit ! O sa vezi ca o sa fie totul bine pana la urma ... iti tin pumnii ... Ai grija de tine ... Simonab

#112
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 19:37

Tatal meu a murit cand eram mica , in toti anii astia nu l-am visat decat de foarte putine ori dar de cate ori il visez sigur patesc ceva eu sau mama. Anul asta l-am visat ca mergeam cu o masina care era cam botita si eu aveam o rochie de mireasa neagra . Tin minte doar ca a oprit masina in ultima secunda sa intre intr-o intersectie , altfel intra o alta masina in noi care mergea cu viteza foarte mare.A trecut la milimetru de noi. A doua zi m-am trezit cam prost dispusa din cauza visului , dar am zis ca nu are ce sa se intample , probabil m-am gandit eu ca mi-ar fi placut sa ma vada mireasa si nu a apucat. Din pacate seara am avut un accident cu o masa de sticla care s-a spart cand m-am sprijinit de ea (inexplicabil), si m-am taiat foarte rau la mana si la spate . De fapt , am ramas fara artera radiala , mi-au zis doctorii ca nu au mai gasit-o(!) . Am inteles ca totusi am avut mare noroc , pentru ca taietura de la spate a fost la cativa cm de rinichi. Ce mi se pare ciudat este ca in toti anii astia tata nu mi-a vorbit niciodata. Nici macar nu ma intreaba ce fac. Se uita la mine si tace.Totusi cu alte persoane care apar in vis il vad vorbind.

#113
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 19:58

eu zic sa treci pe la biserica sa-i aprinzi o lumanare tatalui tai sa i se ierte pacatele pe care le-a avut in viatza pana la deces, shi sa dai ceva de pomana pentru el. biankita

#114
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 21:58

Ii aprind lumanari de cate ori ma duc la biserica , sa nu mai vorbesc de bunicile mele care fac de fiecare data pomeni.Mi s-a mai spus ca de obicei sufletele pedepsite nu pot comunica , dar toata lumea vorbeste foarte frumos despre el , si eu imi aduc aminte numai lucruri bune.Era tanar cand a murit , avea 37 de ani.

#115
Tango

Tango

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 15 iulie 2003 - 02:24

Draga Acristina, nu cred ca sunt cuvinte care sa te poata ajuta acum...Sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti regasesti linistea sufletului si sa-ti trimita un pruncut sanatos si norocos!

#116
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 15 iulie 2003 - 11:30

Acristina, imi pare foarte rau pentru cele intamplate ! Iti doresc multa sanatate si putere pt. a merge mai departe. Nina

#117
l_carmen2003

l_carmen2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 00:48

quote:
Originally posted by acristina
Imi este foarte greu sa povestesc asta, pentru ca subiectul este foarte dureros pentru mine si foarte proaspat, dar, poate vorbind mai mult despre ce mi s-a intamplat voi reusi sa accept mai usor. Acum doua luni am pierdut o sarcina in saptamana 24. Nu mi-am revenit; inca mai jelesc dupa copilul meu, dar stiu ca atunci cand ma voi duce dincolo ma voi intalni cu doua fiinte tare dragi mie: bunica si fetita mea nenascuta.
Si sa crezi ca de acum inainte cele 2 fiinte dragi de care vorbeai iti vor ajuta si lamuri calea cand nici nu te astepti. Nu renunta sa mai incerci sa faci copii. Ar fi pacat sa renunti.

#118
Taty

Taty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 00:09

Intr-adevar, foarte trist, dar trebuie sa continui, acristina...ceea ce este f. greu, stiu. Curaj! Si eu am avut cind eram adolescenta vise care se implineau, uneori traiam scene si ma intrebam cind le-am visat...o chestie amuzanta: aveam o prietena in Franta si ne scriam des iar in ziua in care trebuia sa primesc o scrisoare de la ea ii ziceam lui tata (care lucra la Posta): azi trebuie sa imi aduci o scrisoare de la Karine. El ridea ...si la amiaza venea cu scrisoarea, era asa cum visasem. Si asta mai tot timpul. Apoi acum doi ani eu eram proaspat plecata din tara si in acest timp murise bunicul meu, dar parintii si rudele nu mi-au zis nimic caci fiind singura s-au temut de reactia mea dar eu am avut in acea perioada un vis: parca m-am dus in vizita la bunici iar la poarta ma astepta bunica iar eu intreb: dar bunicul unde e? Iar bunica spune: bunica-tu s-a prapadit...m-am trezit speriata dar neavind vesti de acest fel m-am linistit. Dupa vreo 2 luni cind a reusit si sotul meu sa vina ca sa fim impreuna mi-a povestit adevarul ce aceleasi cuvinte:s-a "prapadit" bunicul tau! Cam atit... Va pup si astept noi mesaje... Taty

#119
l_carmen2003

l_carmen2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 20 iulie 2003 - 02:51

quote:
Originally posted by ghemotoc
Tatal meu a murit cand eram mica , in toti anii astia nu l-am visat decat de foarte putine ori dar de cate ori il visez sigur patesc ceva eu sau mama.
Si eu l-am pierdut pe tata ,dar aveam aproape 25 de ani pe atunci... Pot spune ca am fost fata lui tata, el era prietenul meu cel mai bun si cel care mi- a calauzit pasii si m-a format ca om. Daca imi pare rau de ceva f. tare e faptul ca niciodata nu i-am spus efectiv ce mult insemna pt mine. Mi se parea f.firesc sa stie asta si fara cuvinte. Dupa ce a murit l-am visat ani de zile aproape in fiecare noapte, si mereu imi spunea sa nu fac nu stiu ce sau din contra sa fac, ma avertiza intr-un fel. Cat traia, nici un baiat pe care i-l prezentam nu era bun, sau suficient de bun... Dupa aceea cand l-am cunoscut pe sotul meu, am fost impreuna la cimitir si el s-a aplecat sa ia nu stiu ce de pe jos iar cand s-a ridicat s-a lovit usor de cruce. Dar la viteza cu care s-a ridicat, chiar ca isi putea face un ditamai cucuiul... Nu. S-a lovit usor, ca si cum l-ar fi avertizat: ai grija cu fata mea. Apoi a continuat sa ne calauzeasca pasii... Incet, incet m-am impacat cu ideea ca nu il mai am - sunt 10 ani de atunci - si anul trecut l-am visat ca eram doar noi doi in camera iar restul familiei in alta parte. Cand l-am vazut i-am spus ca ma bucur enorm ca il vad iar el mi-a raspuns ca a fost mereu langa noi iar cand i-am propus sa ii chem si pe ceilalti mi-a spus ca venise doar pt mine. Nu m-a lasat sa il imbratisez dar mi-a atins capul si mi-a spus ca totul va fi bine. Dupa cateva zile am avut un accident stupid de masina in care efectiv puteam sa raman fara un picior. Am scapat doar cu cateva julituri, la milimetru si mi-am amintit de ce mi-a spus: totul va fi bine. Carmen

#120
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 20 iulie 2003 - 04:37

a trecut un fior prin mine atunci cand am citit cuvintele tale.spiritul tatalui tau este langa tine si te ocroteste.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -