Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bazin de inot in Bucuresti


17 raspunsuri la acest subiect

#1
veras

veras

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 29 mai 2003 - 18:48

Ati testat vreun bazin de inot pentru copii in Bucuresti? Noi am avea nevoie si de instructor, dar n-am idee unde sa mergem. In principiu la ce varsta se incepe acest sport? Ce alte activitati de vacanta alegeti pentru copiii vostri? Vera si Mihnea (4 ani)

#2
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 30 mai 2003 - 17:19

Stiu ca e un bazin de inot cu instructor la Hotel Parc, mai este unul la Scoala nr. 3 (Titulescu). Fetita mea are 4 ani jumate si ma gindesc sa o dau la un curs de inot in vara asta.

#3
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 30 mai 2003 - 17:20

Scuze, am uitat sa-ti spun si de bazinul 23 August (sau cum s-o mai fi numind acum!). Se pare ca si la Hotel Bucuresti ar fi organizat curs pentru copii, dar nu stiu sigur.

#4
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 02 iunie 2003 - 11:53

La 23 august sigur e, a inceput pe 15.05. Dar mai multe o sa stiu saptamana viitoare, cand o sa o inscriem pe Mara.

#5
isabela

isabela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 469 mesaje

Postat 02 iunie 2003 - 13:02

Exista un bazin si la Floreasca.Eu inca nu am ajuns acolo cu fiica-mea, dar stiu ca mamicile din parc i-au dus la acel bazin si erau multumite atat de antrenor cat si de bazin. Eu, anul trecut am mers cu fiica-mea la piscina. Ce spectacol a dat acolo!!! Nu implinise inca 4 ani, si era, prima data la piscina( dar in fiecare an am mers cu ea la mare, deci era obisnuita cu apa). Existau doua bazine:unul pentru adulti, iar celalalt pentru copiii. Am mers bineinteles in cel pentru copiii, incepand de la apa mica pana la cea mai mare. Cand a vazut ea ca apa este din ce in ce mai mare a inceput sa strige cat o tineau puterile:" Ajutor.Ma innec.Sa ma salveze cineva!". A fost un spectacol de nota 10. Rad si acum cand imi aduc aminte.

#6
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 02 iunie 2003 - 16:02

Fetita mea are 4 ani si 5 luni si a fost 2 saptamani la inot(este vorba de cele 2 saptamani care tocmai au trecut in care a batut vantul si a plouat,Bazinul fiind afara)si copilul meu nu a racit deloc,iar acum ii place si am sa mai platesc inca un curs pt. 2 saptamani. La inceput a plans c-am 15 min.dar la sfarsit de program nu mai vroia sa iasa din bazin.Nu este mare aglomeratie,cate 8-10 copii la un profesor. Nu pot sa-ti spun ce incantata este cand merge la bazin si ce bine mananca dupa. Eu am fost cu ea la bazinul 23August care are program de luni pana vineri,cate o ora pe zi,asa cum ti-am spus 2 saptamani si costa 400.000 lei. La bazinul Dinamo costa 700.000lei. Mentionez ca daca te hotarasti ai nevoie de avizul epidemiologic eliberat de medicul de familie. Cred ca pt. tenis ar trebui sa astepti pana la varsta de 8 ani. Bafta si succes.

#7
alexa

alexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 15:19

Vara trecuta l-am dus pe Alex la bazin, la Lia Manoliu. Bazinul este mare, apa foarte curata si am gasit un instructor foarte bun care stie cum sa se poarte cu cei mici. Se organizeaza cursuri de cate 2 saptamani, sedinte de o ora pe zi.Am fost foarte multumita si vreau sa-l duc si in vara asta.

#8
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 16 iunie 2003 - 16:52

Azi a fost la Mara prima zi de inot. Atat pot sa va spun ca a plans cand s-a terminat ora si o ruga pe maica-mea sa mai plateasca o ora :))

#9
l l

l l
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 iunie 2003 - 17:42

Vara trecuta am mers cu Vlad la "23 August". Pentru ca este foarte departe de casa noastra , anul acesta ne-am gandit sa incercam altceva. Am aflat din intamplare ca in Drumul Taberei se organizeaza cursuri de inot la strandul din parc. Am avut curaj si l-am inscris acolo. Spre marea noastra surprindere, profesorul chiar se ocupa foarte serios de copii. ( pernute, saltelute speciale, colacei, metoda buna, etc...) Nu are in grupa mai mult de 6-7 pitici ! Imi dau seama acum ca anul trecut nu a fost decat o mare balaceala. Nu a fost rau, dar a fost pe bani..... Si nici nu a invatat nimic. Nu ca aici ar fi gratis, dar mi se pare mai mult decat o "umplere" a timpului liber.....

#10
Miguelle

Miguelle

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 08 iulie 2003 - 21:07

Eu l-am inscris pe Bubu la Tineretului. Cursul dureaza 2 sapt si oficial costa 500 000lei, dar face 700 000 platiti antrenorului in mana. Copilul meu are 4 ani si inca n-a mers la gradinita, asa ca e o sarcina destul de dificila pt. antrenor. Oricum, bazinul e numai pt copii, are 1 m adancime si sper sa fie OK. Succes la inot pt toti copii!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -