Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Barza sau mama?


13 raspunsuri la acest subiect

#11
missiday

missiday
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 mai 2003 - 17:51

Cand am ajuns la intrebarea asta i-am spus lui Raducu urmatoarele:ca mamai si tati se iubeau mult si pentru ca isi doreau un copil,tati a cumparat o pastilutza (care e foarte greu de gasit),mami a inghitit-o si apoi a inceput sa creasca bb in burtica mamei.Cand bb acrescut suficient, nenea dr. a operat-o si l-a scos:care a fost incovenientul acestei povesti:Radu roaga totzi prietenii care pleaca din Ro sa ne mai cumpere o pastilutza[;)] [pup] Missiday

#12
rosa

rosa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 23 mai 2003 - 19:09

Exact povestea cu pastiluta am spus-o si noi. Reactia a fost ca pe o prietena de-a mea care are gemeni a intrebat-o daca a luat doua[:D]. In rest Silvia stie tot ce se poate sti despre cum creste bb in burtica si cum se naste. Aici sint o gramada de emisiuni despre nasteri si eu, cu un interes bolnav, le urmaream pe toate cit am fost gravida a doua oara. Si ea cu mine, bineinteles. I-am explicat totul, dar nu am mers pina la punctul de a o lua cu noi sa asiste la nastere. Noi personal nici nu am filmat sau facut poze, desi aici e o moda cu chestia asta. Eu inca il consider un moment prea intim pentru a fi mediatizat. Iar pentru un copil de 6, 8 sau chiar 10 ani mi se pare o experienta prematura. Dar poate gindirea mea e mai rigida, nu ca a japonezilor.[asia] rosa Timpul le rezolva pe toate

#13
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 24 mai 2003 - 14:50

Fetelor... eu totusi sustin ideea sus si tare, cä e mult mai bine sä-ti informezi tu ca pärinte, copiii, decit sä afle räspunsurile la intrebärile lor, de la altii...cä de aflat, tot le aflä...si, in acel moment, pot sä-si punä intrebarea, de ce m-a "mintit" mama, sau de ce nu mi-a spus adevärul.... Ei i-am educat in stilul, cä sintem prieteni si cä putem sä ne spunem orice, färä retineri, iar in cazul ästa nici nu-mi permit astfel de "dezinformäri"... Existä si cazuri, cind persoanele "din afarä", nici nu le dä un räspuns corect la intrebärile lor, asa cä eu m-am decis in felul ästa, cä doar si asta tine de educatie... Mie, mama nu mi-a explicat ce este ciclul....bineinteles am aflat de la colegele mele de la scoalä...m-am speriat, in ziua cind mi-a venit, dar am fost si tare supäratä pe mama, cä nu a considerat sä mä punä in temä...m-am simtit foarte ciudat...ca si cum nu as fi fost demnä de o astfel de convorbire...asa cä....mai ginditi-vä.... Succes, Cami.

#14
Podeanu

Podeanu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.558 mesaje

Postat 07 iunie 2003 - 01:56

Si eu le-am spus copiilor mei ca au stat in burtica,e drept inghesuiti,si ca apoi doctorul m-a taiat si i-a scos afara.Nu stiu contributia tatalui. Denisa insa tot zice ca ea nu vrea sa aiba copii cind va fii mare ca o va taia si o va durea. Acum insa,mi-au spus ei ca stiu (au aflat de la scoala-sunt in clasa intii) cam cum au venit ei pe lume si pe unde au iesit.Nu au insistat prea tare si nici eu. Nici cu mine n-a stat mama de vorba,si cind mi-a venit ciclul eram la coada la farmacie,habar n-aveam ce e aia.PLingeam si aveam impresia ca am facut ceva rau de mi-am dat singele. Dar sa-i las sa vada nasterea pe viu,nu cred ca as putea. Dana si gemenii http://www.desprecop...p?numeX=Podeanu


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -