Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bronzare artificiala...


6 raspunsuri la acest subiect

#1
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 20 mai 2003 - 16:57

Ce stiti despre bronzarea artificiala? Ce parere aveti? Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

#2
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 20 mai 2003 - 17:06

Angika, poi nu ai balta acolo la doi pashi, de ce te intereseaza de artificiala, sau te-ai mutat [help]de frica ca venim [dc]

#3
simiongabriela

simiongabriela
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 mai 2003 - 17:13

se face la solar cu o prima sedinta de pregatire (de aprox. 8 minute) iar apoi se fac sedinte de cate 10 min. poti face cate vrei dar eu una nu sunt multumita pt ca bronzatul nu mi se pare uniform, parca ar fi cu pete de culoare (mai inchise si mai deschise). pare bronzul ciudat, se vede ca nu este unul natural. nu se recomanda a se face 2 sedinte in doua zile consecutive si a nu se "amesteca" bronzul natural cu cel artificial. deci daca mergi la solar nu mergi la plaja. plus ca emana numai raza UV care sunt f.f.f. nocive. mai exista si cremele autobronzante de care nu am fost multumita. trebuie sa iti dai destul de des cu ea si plus de asta "iese la spalat" de arata pielea dupa aceea parca ai pete. soarele-i mai bun decat toate simion gabriela

#4
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 20 mai 2003 - 17:13

quote:
Originally posted by mamaruta
Angika, poi nu ai balta acolo la doi pashi, de ce te intereseaza de artificiala, sau te-ai mutat [help]de frica ca venim [dc]
Nu m-am mutat, mai!!! Pai, nu a zis Dede ca vine? Si tu cu el? Pot sa ratez ocazia sa nu va vaz? Intrebam de bronzare artificiala pentru ca m-a intrebat o prietena si nu stiam ce sa-i spun! 'Nteles? Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

#5
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 20 mai 2003 - 17:16

quote:
Originally posted by simiongabriela
se face la solar cu o prima sedinta de pregatire (de aprox. 8 minute) iar apoi se fac sedinte de cate 10 min. poti face cate vrei dar eu una nu sunt multumita pt ca bronzatul nu mi se pare uniform, parca ar fi cu pete de culoare (mai inchise si mai deschise). pare bronzul ciudat, se vede ca nu este unul natural. nu se recomanda a se face 2 sedinte in doua zile consecutive si a nu se "amesteca" bronzul natural cu cel artificial. deci daca mergi la solar nu mergi la plaja. plus ca emana numai raza UV care sunt f.f.f. nocive. mai exista si cremele autobronzante de care nu am fost multumita. trebuie sa iti dai destul de des cu ea si plus de asta "iese la spalat" de arata pielea dupa aceea parca ai pete. soarele-i mai bun decat toate simion gabriela
Multumesc, Gabriela. Am retinut! Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

#6
dede

dede

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 20 mai 2003 - 17:25

quote:
Originally posted by angi_gemeni
quote:
Originally posted by mamaruta
Angika, poi nu ai balta acolo la doi pashi, de ce te intereseaza de artificiala, sau te-ai mutat [help]de frica ca venim [dc]
Nu m-am mutat, mai!!! Pai, nu a zis Dede ca vine? Si tu cu el? Pot sa ratez ocazia sa nu va vaz? Intrebam de bronzare artificiala pentru ca m-a intrebat o prietena si nu stiam ce sa-i spun! 'Nteles? Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>
"Pai nu a zis dede ca vine.." ...bleah... io te intreb dc. ne luatzi pe la voi si aku te faci ka ploua... las' ka o sa cajtig la loto si cumpar toata plaja din Constantza si va vine voua roaga :P:P:P. DeDe

#7
bucluc

bucluc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 21 mai 2003 - 23:29

Petele respective, atat la solar, cat si la folosirea cremelor autobronzante, apar din cauza faptului ca pielea nu a fost exfoliata in prealabil. Asa ca daca va ganditi sa apelati la asta, ar fi indicat intai un gommage. Oricum, eu nu prea sunt pro, mai ales ca o prietena de-a mea a ramas pete permanente pur si simplu pt ca esteticienele i-au gresit nr de minute de expunere...[bang] Ultimul racnet in domeniul bronzarii artificiale il constituie asa-numitul "dus bronzant" si e in mare voga printre staruri in SUA. Bineinteles ca e o caruta de bani, dar asta nu ii opreste. Nici faptul ca trebuie sa te programezi cu cateva saptamani inainte, ba chiar luni daca e sezon... Eu zic sa iesim [bicla] la soare si sa nu uitam ca crema protectoare! Va pup! "Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

  • Saptamana 25

    lili.95
    - Ieri, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -