Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre Leucemie!!


3 raspunsuri la acest subiect

#1
Gabriela19

Gabriela19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 10 mai 2003 - 20:15

O prietenä bunä de-a mea care este cäsätoritä de peste un an de zile in Germania si care are un copil de opt luni intreabä: , sotului ei i sa descoperit acuma cateva zile in procent de 99% cä ar avea Leucemie. Deocamdatä nu se stie in ce stadiu este boalä si ce fel de Leucemie este. Ea este foarte disperatä si necäjitä din cauza acestei boli crunte a sotului ei. Intrebarea este dacä sotul a fost inainte bolnav s-ar putea ca copilului ei sä-i däuneze????sau dacä ar putea micutul sä aibä si el probleme de genul acesta???? Vä Multumesc mult ptr. un eventual Räspuns in legäturä cu aceastä boalä, sfaturi sau chiar tratamente!! Gabriela

#2
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 10 mai 2003 - 20:27

[:(] E o boala grava si tratamente... hm...nu prea avem noi ce idei sa dam.Se fac transplanturi de maduva cu succes, in rest nu stiu nici eu prea multe. Poate stiu fetele mai multe ! Eu voiam sa transmit doar incurajari si ganduri bune. [flo] LAURA

#3
simi

simi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 12 mai 2003 - 18:04

Draga Gabriela Si eu am o prietena buna al carei sot a fost diagnosticat in urma cu cinci ani cu o forma de leucemie ( cea mai nasoala se pare , Leucoma). Bietii de ei, prin ce au trecut, pot sa spun ca s-au luptat pe viata si pe moarte cu boala asta nenorocita. In primul rind ea a cautat sa-l trateze pe cale naturala, a citit tratate intregi pe tema asta, i-a dezintoxicat organismul, i-a dat ceaiuri sa bea din tot felul de plante, radacini, etc, ideea era sa scoata din el toxinele. In paralel el a inceput un tratament la spital(chimioterapie), iar medicii de acolo se pare ca i-au gresit tratamentul, ei il tratau pentru alta forma de Leucemie, asa ca a dat in altele, sistemul lui imunitar fiind slabit a facut tot felul de boli, gen Hepatita B, Zona Zoster, etc. Cert e ca au schimbat doctorul, spitalul si au ajuns pe mina unui om deosebit, o somitate in materie, care i-a schimbat chimioterapia, si in plus, l-a operat de splina (i-a scos-o), cert e ca de-atunci o duce foarte bine, e spre bine, chiar incepe servicul luna asta (dupa doi ani de absenta). Deci sperante exesta, draga mea, important e sa aiba un doctor bun, sa-i dea un diagnostic si un tratament corect. E drept ca analizele ii ies foarte bune, acum singele lui e corect din punct de vedere chimic, numai ca el oboseste mai repede, dar... e in viata si e bine. Doamne ajuta , sa-i dea putere Dumnezeu prietenei tale si incurajeaz-o, ca sperante exista! Te pup, Simona

#4
Gabriela19

Gabriela19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 12 mai 2003 - 19:31

Ceau Simona! Mä bucur cä mi-ai räspuns la intrebare si incerc sä-i transmit ceea ce tu mi-ai scris. Multumesc ioncä o datä! Salutäri si numai bine! Gabriela


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -