Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 5 voturi

ajutati-ma daca puteti...(2)


297 raspunsuri la acest subiect

#291
tatiana83

tatiana83

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 05 mai 2008 - 01:25

Naty iti tinem pumnii si fi curajoasa![pup]
Sa ceri epudurala in timp util..pt ca trebuie facuta la dilatare 4 parca..eu am cerut-o dar prea tarziu aveam deja dilatare 7 dar nu mi puteam de dureri.Deasta am cerut-o.

Sa ne auzim cu bine!

Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04....65,2 kg
...o saptamana..
29.04.....62,4 kg

#292
mahu_elena

mahu_elena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 09 mai 2008 - 20:40

hm..........
uite asa mi-am pierdut eu ziua...din greseala am ajuns pe acest topic si nu l-am putut lasa pana nu am terminat de citit....mai rau ca o telenovela...
ca sa zic?nu-mi vine a crede cate poate indura un om!!!!!!!!
multa sanatate iti doresc,sper sa decurga cu bine nasterea...
am si eu un baietel de un an si 2 saptamani si pe timpul sarcinii a trebuit sa stau si eu cateva saptamani la pat,sau sa nu fac efort si nu mi-a convenit deloc...acuma sper sa fie sanatos dupa nastere ...
de sotul tau ce sa zic?????????????sau...viitorul,daca...o sa fie....
sau mai bine nu zic nimik...pt ca urasc astfel de oameni.
dar cred ca poate iti vei lua inima in dinti si vei face ceva...pt TINE!
am sa-ti mai scriu,dar deja azi am stat prea mult la calculatior si sunt certata...[:D]

#293
naty_blondy

naty_blondy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 11 mai 2008 - 02:52

Fetelor sunteti extraordinare,si va multumesc din suflet ca imi sunteti alaturi,chiar ma ajuta foarte mult sfaturile si parerile voastre si chiar le iau in serios..[pup][pup][pup][pup]
Ieri am fost din nou la control,mi s a spus la fel,ca e tot asezat cu capul in jos,dar colul este inchis,ca ar fi totul destul de bine,nu mi a facut echo,motivandu mi ca nu are cine sa mi o faca..dar m a asigurat ca e totul bine..
problema este ca doctorita mea pleaca iar la Iasi luni,si vine abia miercuri seara,si mi a spus ca pana joi sa stau lipita de pat,daca nu vreau sa nasc,cu altcineva..[q]Deci din cate mi a spus,asta ar insemna ca joi vedem sigur cand voi naste,sau daca nu cumva ma va opri chiar direct sa nasc.Eu am intrebat o daca vin cu bagajele facute,dar ea mi a raspuns iar,ca lasa, ca mai vedem..ufff daca nu ma innebuneste..oare chiar nu mi poate spune sigur nimic?[bang]
am intrebat si de peridurala,si mi a spus ca nu trebuie sa cumpar nimic,are ea tot...acu sper sa se tina de cuvat..sa nu ma lase balta..eu am auzit ca nu e chiar atat de nedureroasa nasterea pe cat se aude,cu aceasta peridurala,dar mamicile care mi au scris si au nascut asa mi au spus cu totul altfel,precum ca e totul super..acum si eu sunt fricoasa de mor,mai ales dupa nasterea precedenta,dar sper sa fie totul bine pana la urma..stau si ma gandesc,oare daca imi vine deja sa nasc,ma apuca,contractiile acs,sau mi se rupe apa cum am patit la Antonia,mi se mai poate face peridurala cand ajung la spital?uffff am asa de multe intrebari in capu asta al meu,si sunt asa speriata si emotionata,de nici macar noaptea nu mai pot dormi..si credeti ma ca sunt super obosita,mai ales cu fetita mea toata ziua..
Elena m ai facut chiar sa zambesc,cand ai zis ca ti ai pierdut ziua din cauza povestii mele...dar tot odata m ai facut sa ma trezesc iar la realitate,la acea realitate urata intr un fel ptr.mine,si sa mi amintesc din nou prin cate am trecut..realitate pe care am ingropat o ptr.o perioada,pe perioada sarcinii,spunandu mi in sufletul meu,ca o voi relua dupa ce va trece totul si imi voi vedea si cel de al doilea copilas cu bine in bratele mele..dar sunt convinsa ca apoi iar ma voi concentra pe copii si pe cresterea lor,si nu voi avea grija si de mine asa cum am spus..[bang]Acum ce sa zic,despre sotul meu,sau ce o fi el,a fost mai altfel decat sarcina trecuta,mult mai altfet,dar nu pot spune ca totul e roz,nu pot spune ca nu am mai varsat lacrimi sau ca nu am mai suferit din anumite situatii create de el..dar nici nu am vrut sa le mai pomenesc ptr ca imi este si rusine sa ma mai plang si dupa atata timp..si toata lumea sune ca in orice famile e asa,ca la nimeni nu i perfectiune,bla,bla,bla..si m am mai consolat si eu cu cate o minciuna de asta...dar cert este ca oricum nu mai este cum era,e mult mai atent,insa tot nu lucreaza nicaieri,dar macar acum ne ajuta parintii lui si mama,normal,care ne a fost mereu alaturi.Dar cu aceste probleme ma voi confrunta putin mai tarziu,dupa cu spuneam,trebuie sa fiu calma ptr.copilul din burtica,si ptr.cel care se trezeste alaturi de mine in fiecare dimineata si ma mangaie si ma alinta,de mi vine sa plang de bucurie si uit de tot...[q]
In concluzie eu astept in continoare parerile voastre si va multumesc din suflet inca o data ptr.ca ne sunteti alaturi.VA anunt imediat de cum se intampla ceva neasteptat,numai sa mai am timp...[pup][pup][pup][pup][pup]


naty_blondy

#294
mahu_elena

mahu_elena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 11 mai 2008 - 14:17

eu una...in legatura cu creatura aia care tu speri ca iti va deveni sot nu sunt de acord deloc!eu nu pot sa cred ca un barbat matur care are ...aproape...2 copii,poate sa stea acasa sa astepte ajutor de la parinti!!!!sincer,asta nu e dovada ca isi doreste o familie,este imatur si lenes...zic eu!doamne fereste poate gresesc,dar in atatea luni sa nu-si fi gasit el de lucru??????asa ceva nu pot crede!pe acolo 5 milioane,dar poate e mai bine acasa!
sunt rea poate,dar...ma uit in ograda mea si vad un om care s-ar duce la sapat santuri sa aduca ceva la copil,asta fiind si motiv de cearta,de fiecare data la salar vine cu tot felul de prostii la asta mic...
crede-ma,asa ar trebui sa se comporte un tata,indiferent de relatia pe care o are cu tine...
scuze normal ca tu simti nevoia sa-i cauti...sa te convingi pe tine ca ai luat decizia cea buna...dar va veni momentul in care te vei trezi,sper,si vei realiza...ca l-ai ridicat prea susdecat a meritat...vreodata!

elena...mama de George Sebastian...un ingeras!
http://picasaweb.goo...eorgesebastianm
www.youtube.com/mahuelena

#295
mahu_elena

mahu_elena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 11 mai 2008 - 14:24

in alta ordine de idei...sper ca micul miracol din burtica ta sa fie ok,sa ai nastere usoara,sa fii si tu bine sa ai grija de el si de antonia!
trebuie sa faci ceva sa iti gasesti asa ..o liniste sufleteasca...pt ca ai nevoie,e mai usor cand ai bebe mic sa te simti impacata asa cu tine,din cauza grijilor si a stresului poate nu ai mai putut alaptas mai mult pe antonia...
ai grija te rog de tine,nu te mai gandi la prostii si rasfata-te ca altcineva nu merita...daca tu nu te respecti...altcineva crezi ca o va face?fii egoista si pune-te pe tine pe primul loc,aproape de copiii tai!el...va fi acolo cand isi va castiga dreptul.........
asteptam vesti de la tine
sper sa nu fi fost prea transanta,dar cred ca ai nevoie de o doza asa ...de soc...poate realizezi ca trebuie o schimbare!
multa sanatate iti urez si nastere usoara,poate asteapta bebe pe doamna doctor ca sa fii si tu mai linistita la nastere cu ea!
a pro-pos,ce nume va purta bebe??????[pup][pup][pup]

elena...mama de George Sebastian...un ingeras!
http://picasaweb.goo...eorgesebastianm
www.youtube.com/mahuelena

#296
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 12 mai 2008 - 20:58

Nastere usoara, Naty! Si putere multa si sanatate voua...

Ioana si [zana] Rebeca

http://community.web...m/user/bebebeca

http://community.web...user/bebeca2004


#297
mahu_elena

mahu_elena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 13 mai 2008 - 00:19

naty asteptam vesti!
sper sa nasti cu bine!desi cred ca micul deja a venit pe lume![gravi]

elena...mama de George Sebastian...un ingeras!
http://picasaweb.goo...eorgesebastianm
www.youtube.com/mahuelena


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -