Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 5 voturi

ajutati-ma daca puteti...(2)


297 raspunsuri la acest subiect

#21
baicualina

baicualina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 16:30

Naty!!!

ce mai faci?
saptamana viitoare te pot suna[amoras]!

da-mi pe PM sau mail nr unde pot sa te sun!

Alina
mamica de Diana

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

#22
naty_blondy

naty_blondy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 31 mai 2006 - 14:41

fetelor alta problema......am niste carcei la muschii de la picioare de innebunesc.ma apuca asa deodata prin somn.simt ca mor in momentele alea.am inteles ca e din cauza lipsei de calciu.dar ce ma fac pana imi va da medicul calciu?????eu incerc sa mananc lactate cat de multe dar vad ca nu e suficient.de durerile de mijloc si de picioare nici nu va mai zic.nu mai pot iesi nici sa ma plimb...tre sa stau cat mai mult in repaos.de fapt asa mi a recomandat si doctorita,altceva n am de ales...[bang]
ufffffff mai am 3 luni si gata...[cool]dar m i se pare ca trece asa greu timpul asta...macar de ar fi alt fel iubitul asta al meu,cred ca as fi trecut mai usor peste problemele sarcinii[:(]
va pupacesc pe toate si sper ca voi sunteti mai fericite decat mine...[pup][pup][pup]

naty_blondy

#23
coraly

coraly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 983 mesaje

Postat 31 mai 2006 - 15:47

Pai poti lua si fara reteta, daca vrei. Am citit tot aici pe forum ca susanul este o sursa foarte buna de calciu. Incearca si asta pana atunci.



Coraly si Sergiu



poze

#24
andiaroro

andiaroro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.741 mesaje

Postat 31 mai 2006 - 16:25

Naty -responsabil cu carceii e Mg. De fapt lipsa lui. Niste MgB6 va rezolva pb.Incerca si cu o apa bogata in Mg..
Sanatate multa!

ana si alexandre

#25
coraly

coraly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 983 mesaje

Postat 31 mai 2006 - 16:44

Da! Si la orice dezechilibru de calciu si magneziu se trateaza mai intai deficitul de magneziu. Deci poti incepe cu asta.



Coraly si Sergiu



poze

#26
naty_blondy

naty_blondy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 15:15

fetelorrrrrr nu mai potttttttt!!!!!!!!de cateva zile sunt la pat,racita,dar ce fel de raceala ca n am avut in viata mea.[q][q][q]
cu temperatura,dureri de gat puternice,de nici nu pot sa inghit,frisoane...am fost la doctor si mi a dat deocamdata niste pastile usoare,dar a spus ca daca nu mi revin ma baga pe antibiotice.[q][q]nu mai sunt om..mi e rau tare.eu am si amigdalitele scoase de cand eram mica,iar la mine s au inflamat laringitele acum.voi ati fost racite asa puternic,cat ati fost gravide???ati luat cumva antibiotice?????eu nu mai pot de frica ptr.bebele meu[copil]o simt si pe ea agitata de cateva zile,se foieste incontinuu.ufffffff numai belele am.[bang]mi e tare frica sa nu pateasca ea ceva ,Doamne fereste,ca eu mai suport,nu i probl.
va pup si va mai scriu cand pot si eu.[:X][:X][pup]

naty_blondy

#27
naty_blondy

naty_blondy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 09 iunie 2006 - 20:32

UFFFFFFFF MAINE ESTE ZIUA MEA...si cand ma gandesc ca o voi serba cu ceai si lamaie...[alcool]nici nu stiu cand au trecut 28 de ani...dar macar am si eu in sfarsit o realizare in viata,de fapt cea mai mare realizare a unei femei,aceea de a avea un copil..de a fi mama.[mamica]si de aceea trebuie sa fiu fericita..
fetelor va multumesc din suflet ptr.ca ati fost alaturi de mine,m ati ajutat si m ati incurajat[flo][flo][flo]

naty_blondy

#28
cicina

cicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 801 mesaje

Postat 09 iunie 2006 - 23:55

Un mare LA MULTI ANI! pentru maine si ai grija de tine di de Antonia.[hia]

#29
mirelads

mirelads
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 10 iunie 2006 - 00:11

Salut Naty,un mare "LA MULTI ANI! [bis]" pt tine, sanatate tie si la bebel si tot ce iti doresti.Legat de raceala, am avut si eu probleme, si oamenii de langa mine - durere de gat (mi-a trecut in 2 saptamani), frisoane dar nici cu fervez sau antibiotice nu am rezolvat-o. Asa ca stai linistita, du-te la medic dar tot de la sine va disparea.Bafta!

Sa fim mai buni!

#30
zouzounaki

zouzounaki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.240 mesaje

Postat 10 iunie 2006 - 04:26

buna Naty...LA MULTI ANI!!![flo][flo][flo]Sa ai o viata cit mai frumoasa alaturi de fetita ta si de cei ce te iubesc...si sa nu disperi nici o clipa...Dumnezeu e acolo sus si mereu prezent si linga tine,si vei vedea ce clipe frumoase vor veni si in viata ta...inapoi sa nu mai privesti deloc,lasa trecutul acolo unde e...priveste inainte,zimbeste si pastreaza-ti mereu credinta...intr-o zi va veni si marea ta dragoste ce isi va imparti viata alaturi de tine si fetita ta,cu iubire si respect...iti doresc sanatate si o nastere cit mai usoara...[pup][s]



http://www.sfaturiortodoxe.ro


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -