Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 5 voturi

ajutati-ma daca puteti...(2)


297 raspunsuri la acest subiect

#1
naty_blondy

naty_blondy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 15:21

Prima parte


dragele mele prietene imi cer scuze ca nu v am mai scris in ultimul timp,dar am fost ocupata toata saptamana cu pregatirile pentru pomana tatalui meu care a fost sambata.am stat mai mult pe la mama pe acasa,iar acolo dupa cum v am zis nu am calculator.cu el relatia este cam tot la fel,aproape ca nici nu ne am vazut saptamana trecuta,oricum sunt mult mai indiferenta si mai rece fata de el ptr.ca am realizat ca nu ne merita nici pe mine nici pe bebe.asta nu inseamna ca nu mai sufar,dar cu atatea treburi nu prea mai am timp sa imi mai plang mereu de mila.de maine ne apucam ce curatenie generala,acasa la mama mea,dupa cum v am mai zis acolo a murit tata si trebuie facut macar cat de cat,mai ales daca voi sta cu bebele acolo dupa ce voi naste.

eu ma simt bine si bebele meu e bine,il simt din ce in ce mai tare in burtica,mai ales seara cand ma asez in pat.ma cuprinde asa o bucurie cand il simt ca mi vine sa plang..[copil]abia astept sa l nasc si sa l pot tine in brate.la doctor inca nu am ajuns cu atatea pe cap,dar saptamana aceasta sigur ajung si va spun cum a fost.multa lume imi zice ca sunt nebuna ca merg chiar asa in fiecare luna la doctor,dar eu ma simt mai linistita parca.

REDY chiar imi faceam griji ca nu ai mai scris de atata timp.te pup si sper ca esti ok.[pup]

va pup si pe voi ALINA si pe micuta ta DIANA[pup][pup]

multi pupici si pentru DELIA si RUDY si multa fericire[pup][pup]

DE FAPT VA PUP PE TOATE CARE ATI FOST ALATURI DE NOI SI VA RUGATI PENTRU NOI.[pup][pup][pup][pup][flo][flo][flo]



IN,,,,,





naty_blondy

#2
sanziana72

sanziana72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 846 mesaje

Postat 09 mai 2006 - 11:38

Ma bucur ca esti mai bine. Am urmarit si eu aventurile tale chiar daca nu am postat.

Ai grija cu curatenia sa nu te obosesti prea mult. Eu cand eram in luna a cincea m-am mutat si am curatat apartamentul vechi si pe cel nou si am mai mutat si masina de spalat si mi s-a muiat colul de dupa aia am tot stat cu frica.

Sa stii ca e foarte normal sa mergi in fiecare luna la doctor. In Franta intra in vizitele obligatorii in timpul sarcinii sa faci un control pe luna la care se verifica de fiecare data daca nu ai toxoplasma, rubeola si parce urina (sa nu ai glucoza sau vreo infectie).

Sa fiti sanatosi si fericiti!

Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos....ana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!



#3
naty_blondy

naty_blondy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 14:23

as vrea sa va intreb daca voi ati avut dureri de mijloc in perioada sarcinii?? eu am niste dureri ingrozitoare,aseara chiar am plans de durere,nu mai pot.pe zi ce trece le am tot mai mari durerile.mare lucru nu am facut,am facut cat am putut pe la mama,la curatenie,dar trebuie sa fac,ca ea saraca e la munca de dimineata pana la 5 si este si ea foarte bolnava si abia se taraie .dar nu cred ca sunt normale aceste dureri de mijloc.maine dimineata pe la 11 am programare la doctorita,si sper sa se rezolve aceasta situatie,numai sa nu mi dea repaos total la pat ca nush ce am sa ma fac...[bang]am sa va scriu ce mi va zice.sper sa se vada si bebele meu bine la echo,sa mi spuna si ce este.va pup dulce si aveti grija de voi!![gravi][pup][pup][pup]

naty_blondy

#4
sanziana72

sanziana72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 846 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 15:44

Eu am avut dureri mari de spate (mai ales in zona lombara) inca din lunile mici. Uneori, ca sa ma ridic din pat trebuia sa ma las cu grija pe o parte ca daca incercam direct de pe spate imi venea sa urlu si incremeneam de durere.

Dar trebuie verificat ce si cum pentru ca durerile de mijloc pot si contractii, iar alea trebuie tratate.

Bafta la medic si o sarcina usoara.


Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos....ana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!



#5
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 13 mai 2006 - 15:14

Draga Naty, amj citit tot ce ai scris pana acum si ti-am urmarit povestea de la inceput. Ai grija de tine si de bebe si multa putere sa treci peste tot raul din jurul tau.[pup][ruga]

http://pg.photos.yah...m?.dir=/22a6re2
http://pg.photos.yah...m?.dir=/9dfbre2

#6
malla

malla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 801 mesaje

Postat 14 mai 2006 - 17:32

Si eu am avut dureri mari de spate si mi-au ramas si dupa ce am nascut, nu asa de rau dar totusi...

Ai grija de tine si mai usor cu munca!



Adinella



"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!



Andrei si Adriana





#7
AILUI

AILUI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 14 mai 2006 - 21:05

Salve,
Eu am avut dureri de mijloc doar in primele 3 luni de sarcina, dar nu asa atroce pe cat spui tu ca ai;eu te sfatuiesc sa mergi la medic cat mai repede totusi!
Nu e deloc rau ca mergi la medic lunar, asa am facut si eu, mergeam o data pe luna la medicul de familie, unde ma cantarea, ma asculta la burta (asta facea moasa),si isi nota toata evolutia sarcinii, dupa care mergeam si la ginecolog; deci asa e normal si firesc, cel putin mie asa mi-au spus si medicul de fam si ginecologul!De altfel, medicii de fam au obligatoriu o zi pe saptamana special planificata pt gravide!
Iti doresc multa sanatate si multa putere sa poti trece cu bine prin tot ce ti se intampla, si sarcina usoara in continuare!

[recevere] mami ailuI

#8
baicualina

baicualina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 15 mai 2006 - 18:24

draga mea ai grija de tine!nu te obosi prea tare mai ales ca ai dureri de spate!
ma bucur ca esti bine si ca bebe e bine!
ma bucur ca azi ai inceput sa fii mai puternica decat ziua de ieri si tot asa!

faptul ca esti ocupata toata ziua si nu mai ai timp sa te gandesti la el si sa-ti faci tot felul de idei si ganduri e foarte bine!
insa repet ai grija de tine!

sa ne spui cum esti in cotinuare!
pupicei inmiiti pentru voi amandoi!
scuze scriu pe fuga...

Alina

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

#9
Delia21

Delia21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.606 mesaje

Postat 15 mai 2006 - 19:57

Naty,nu uita sa-ti iei suplimentul de vitamine si cel de calciu;Bebe are mare nevoie ca sa creasca sanatos de ele!Si papa sanatos pe cat se poate,sanatos nu inseamna mult ci variat.te pupim si eu si Rudy si asteptam vesti de bebi mic din burtic dupa ce te vezi cu doctora!

noi aici http://community.web...m/user/lela3321

#10
naty_blondy

naty_blondy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 18 mai 2006 - 00:45

dragele mele prietene am sa va dau vestea cea mare dupa cum v am promis...am fost la doctor si ...VOI AVEA O FETITA!!!!!!!!sunt tare bucuroasa si fericita.sarcina e bine ,mi s a dat sa iau o serie de vitamine,calciu mi se va da de luna viitoare.in schimb mi s a recomandat mult repaos la pat,datorita durerilor de spate despre care va scriam.asta e cam rau,deoarece nu stiu cum o voi mai ajuta pe mama,dar vedem noi.
relatia dintre mine si mandrul meu e tot la fel,dar nu prea mai avem timp de cearta ptr.ca ne vedem cam rar,eu stand mai mult pe la mama.i am spus sa mi dea bani de vitamine,si a nceput sa strige la mine,ca deja am inceput cu cerintele,ca doar mi a zis sa n am nici o pretentie de la el...stiam deja ce raspuns voi primi,dar eram curioasa sa vad daca i a mai venit mintea la cap,dar n are nici o treaba.imi este greu,dar astept sa terminam curatenia.incet ,incet,se vor rezolva toate,si daca e tot asa plec la mama si gata.cand i am mai spus ca numai consultatia si echo m au costat 900 de mii a zis ca sunt nebuna si asa imi trebuie daca mi a trebuit copil...asta e..mai vedem noi ce se intampla,ca nu vreau sa incep iar sa mi plang de mila...abia mi am mai revenit putin...
eu va pup dulce si mai astept vesti si de la voi.[pup][pup][pup]


naty_blondy


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -