Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce analize se fac in prima luna de sarcina?


5 raspunsuri la acest subiect

#1
florina

florina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 21 aprilie 2003 - 19:38

HELP! Am uitat ce analize am facut in prima luna si am promis unei prietene ca ma voi interesa. Am incercat sa caut pe forum si pe site insa netul meu merge foarte prost azi si mi-am prins urechile cu el fara sa gasesc nimic util. Va rog, ajutati-ma sa completez lista... Deci ce mai trebuie in afara de: - testul HIV - testul heptita - grupa de sange si RH-ul - ... Multumesc! Florina & bb Tudor (11 luni si jumatate)

#2
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 21 aprilie 2003 - 20:52

Buna..eu in prima luna mi-am facut cam toate analizele la singe..hemoleucograma, calciu, fier, magneziu, coagularea,Wasserman,( nu stiu daca am scris corect). Pe langa astea mai trebuie facuta toxoplasma, si parca astea sint cele mai importante. Daca imi aduc aminte si altceva ..revin.. Bafta noii gravidute1 carmen

#3
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 21 aprilie 2003 - 21:24

Eu in primul trimestru de sarcina am facut analizele de rubeola si toxoplasmoza (ca sa vad daca sunt imunizata) iar in luna urmatoare am facut grupa sanguina, HIV, sifilis (nu râdeti, in Franta e obligatorie analiza pentru gravide!) Am mai facut si CMV-ul (cytomegalovirus). [pup] @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe]

#4
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 21 aprilie 2003 - 22:50

quote:
Originally posted by Otilia
Eu in primul trimestru de sarcina am facut analizele de rubeola si toxoplasmoza (ca sa vad daca sunt imunizata) iar in luna urmatoare am facut grupa sanguina, HIV, sifilis (nu râdeti, in Franta e obligatorie analiza pentru gravide!)
Cam astea le-am facut si eu.Cit despre sifilis,nu e de ris!!! Si in Grecia se face aceasta analiza!!! Felicitari si mult succes! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis(1 AN pe 03.Aprilie.2003[cina2]) Two little twins are gifts from above, Two special people to snuggle and love...

#5
Ana

Ana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 21 aprilie 2003 - 23:07

Si glicemia. Diabetul poate fi o problema pentru bebe. Anuca si mami http://www.desprecop...mid=167&cid=122

#6
MadyCM

MadyCM
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 aprilie 2003 - 00:44

Scuze ca ma folosesc de mesajul tau pentru altceva, dar..... chiar am vrut sa dau de tine ieri si... am constat ca nu mai am nici numarul de telefon, nici adresa de mail... si pe sotul tau m-am tot codit... sa-l sun.... sa nu-l sun.... pana s-a facut prea tarziu! La multi ani, multa sanatate si tot ce iti doresti! Sa fiti fericiti si... poate reusesc totusi sa trec pe la voi.... in nu stiu care an... :D Si am impresia ca in curand va fi ziua lui Tudor, nu? Corina si bb Matei


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -