Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ptr. stomatologi-intrebare


23 raspunsuri la acest subiect

#11
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 02:36

Dane, sincere felicitari ptr felul cum incerci sa-i aperi pe cei din breasla ta ...totusi putina obiectivitate nu ar strica. http://www.babycente...tfeed/8790.html Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!

#12
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 11:58

Eu raman la ideea ca poate nu il au in dotare, dar nu neaparat din comoditate, Sofie, poate si din lipsa de bani, daca (,) costa o mica avere nu-ti permiti sa-l tii pe stoc pana se gandeste cineva sa dea atatia bani pe el. Si avand in vedere ca mamici cu probleme de dinti nu ai chiar in fiecare zi si multe dintre ele prefera sa puna laptic la congelator pt cele 48 de ore... uite ca a crescut probabilitatea sa stai si sa te uiti la el cum expira. Sa-ti traiasca fetita si sa auzim de bine! Un Paste Fericit! Cristina[flo]

#13
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 12:04

Iese usor maseaua de minte? Cate radacini are? :))) Luizax - karkotash shef!

#14
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 12:25

uuupss s-a intors circotasha ... welcome ...[bum] Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!

#15
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 13:20

Se scoate foarte greu maseaua de minte. Are radacini adanci. Eu mi-am scos 3 si a fost nasol. Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei

#16
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 13:23

ahaaaaaaaaaaa, dej toata lumea care imi zice sa fug s-o scot ca se scoate imediat si fara probleme ma pacalejte????!!!!!!!....sau sor fi saturat de zmorcaielile mele cu "au masaua! " hmmmmmmm Luizax - karkotash shef!

#17
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 13:29

Intr-adevar este mai bine sa o scoti pentru ca da dureri din ce in ce mai mari. Stomatologul iti va face anestezie si va trage de ea pana va iesi. Depinde de doctor cat de priceput este. Dupa ce va trece anestezia va fi mai nasol pentru ca va ramane o gaura destul de adanca. Va trebui sa iei antibiotice si antiinflamatoare (gen aulin). Cam asta....! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei

#18
angiVa

angiVa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 14:17

Mie mi-a scos toamna trecuta o masea de minte, si nu m-a chinuit deloc, in 5 minute a fost gata, mai mult am asteptat sa-si faca efectul anestezicul. Mai trebuie dor sa spun ca nu era cu infectie, doar ca avea o carie destul de mare, si nu merita efortul de scos de nervi si alte de-alea, tratamente... angi

#19
malina_mircu

malina_mircu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 14:28

Salve Daca tot am gasit subiectul asta sa pun si eu o intrebare: Este mai grea extractia unei masele de minte daca nu este iesita si este inclinata (cam la 45 de grade)? Nu am infectie si nu ma doare, dar de un an ba iese ba nu iese (anul trecut o doctorita mi-a zis sa o scot ca nu iese si ii stramba pe ceilalti dinti, iar o alta ca iese si sa nu o scot). Si mai am o intrebare m-am taiat la un deget destul de rau si aproape ca am lesinat (nu ca nu suport sangele), este a doua oara cand mi se intampla. Am tensiunea mica - la o cateva ore si dupa un pahar de vin aveam 86/74 puls 88. Este important sa stie cand imi face extractia? Intreb pentru ca m-am programat sa mi-o scot dar doctorita (pt ca era aglomerata) nu s-a uitat la masea, doar pe o radigrafie veche de un an (nu am apucat sa vorbesc cu ea si ma simt mai ciudat). Multumesc, Malina

#20
DanaRosu

DanaRosu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 14 aprilie 2003 - 17:45

Luix, scumpa, blonda nu te pacalejte... Tz-am zis, io am scos anu trecut doo mintioase... una-n luna a doua de sarcina (aveam niste dureri infioratoare si infectie) si a doua la vreo doo saptamini dupa najtere... ca nij nu puteam sa stau bine pe scaun... La prima nu am mai facut radiografie... era simbata... urlam de durere, la propriu, sefu meu a sunat la toti ginecologii si stomatologii pe care-i stia si s-a hotarit ca mai bine o scoatem... evenementu s-a petrecut simbata seara cind s-a reusit obtinerea anestezicului potrivit (rusine sa-mi fie ca am uitat cum se keama... am tzinut minte atunci numa citeva zile cind am bumbacit internetu sa vad ce si cum ...peste tot zicea ca-i ok) Banuiesc ca acelasi anestezic este potrivit si pentru femeile care alapteaza... La a doua masea, am facut radiografie, si din 3 manevre a fost extrasa... prima a iesit ... din prima... nici n-am apucat sa ma stresez bine... Malinutza... tzie sa-ti raspunda mai bine stomatoloagele noastre dragi, ca io nu ma pricep [:I] Dana And, yes, I am a blonde!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -