Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Povesti dupa idei furate


79 raspunsuri la acest subiect

#71
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 04 aprilie 2004 - 01:09

Vektros,multumim frumos de poezioara,miine i-o voi citi nazdravanului meu :-) [flo] & [pup] Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 6 luni)

#72
ela david

ela david
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 aprilie 2004 - 10:44

Buna, Intr-adevar poezioara pentru pitici e tare draguta,iar despre povestile lui Q n-am cuvinte(le-am citit seri la rand copiilor mei). Stiti de fapt eu vreau sa va mai spun ca filmul copilariei mele a fost "Veronica" si astfel am retinut o gramada de cantecele si chiar o poezie tare frumoasa. Spune Smaralda,spune Smaralda, Tu vezi cã Moº Ene pe toþi ne-a ocolit ªi somnul de gene de loc nu s-a lipit Ca nimeni pe lume tu ºti sã povesteºti ªi basme ºi glume Eu nu cred în poveºti! Ha,ha,ha, Ha, ha,ha, care va sã zicã-aºa! Stai sã vezi ºi-ai sa crezi În povestea mea. Ba nu. Ba da. Hai sa tãcem ºi sã ascultãm:(toata chestia asta se cânta) (ºi acum poezia) Intr-o zi bunicul meu, Cum era? uite-aºa Când mergea spre satul sãu, Ce fãcea? cânta. Nu ºtiu cum s-a nimerit Ce-a fãcut ? nimerit. Chiar cu lupul s-a-ntâlnit Vai! ºi ce-a pãþit? Zise lupul:stai aºa! Chiar acum te voi mânca Zise moºul:iaca stau,dar sa fiu mâncat nu vreau Te mãnânc moºneagule! Te lauzi cã n-ai cu ce... Poate crezi cã nu am dinþi! Sã vãd,de nu mã minþi Lupul gura a cãscat,colþii ºi-a aratat Bunicuþul i-a bagat,mâna-n gât atât Când de coada mii l-a prins L-a þinut tare strâns ªi apoi foarte frumos Mii l-a-ntors pe dos! Auzi ce putere bunicul tau avea Sã-mi dai o avere nu cred aºa ceva. Ba da avea. Ba nu n-avea Era voinic Eu nu cred nimic! Sper sa vã placã...

#73
ela david

ela david
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 aprilie 2004 - 11:18

Imi pare rau ca am folosit caractere romanesti...daca va e greu sa cititi promit sa mai scriu odata.Scuze!

#74
alinamoro

alinamoro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.879 mesaje

Postat 14 aprilie 2004 - 17:55

Multumim Ela,ne descurcam cu cititul.E fain cantecelul,l-am copiat in calculator.[pup][flo] alina

#75
ela david

ela david
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 10:30

Draga Alina, Poezia asta era preferata lui Serban(baietelul meu) sper sa-i placa si prichindelului tau (daca nu acum,cand va mai creste). Nicusor Intr-o zi de dimineata Cand s-a dus mama la piata Ea i-a spus lui Nicusor, Dragul mamai puisor Eu ma duc,tu fii cuminte! Ce ti-oi spune sa tii minte! Ti-am lasat acolo-n tinda in dulap langa olinda Lapte dulce-ntr-o ulcea(cana) Sa mananci de ti-o placea Dar ai grija si pazeste sa nu vina far de veste Pisicuta mirosind Ca-tuncea tu ramai flamand Lasa mama,nu mi-e frica Am s-o prind eu pe pisica Hoata mica si sireata... Botu-n lapte cand va pune Am sa-i trag vre-o doua bune. Si la panda Nicusor, S-a ascuns dupa cuptor.

#76
mihuletu

mihuletu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 27 aprilie 2004 - 13:27

minunate gemenele tale, draga odaiana. sa le mananci, nu alta:). asteptam si povestea imaginata de tine. pupici sara daniela si mami www.sara.haihui.ro

#77
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 00:33

acum am gasit si eu povestile astea... cum de nu mi-au sarit in ochi mai devreme? ca schioape nu-s![;)] sunt asa de incantata de ele, ca abia astept sa i le spun fetitei mele! felicitari din inima, fetelor![bis] qsar[il] http://www.desprecop...d=8697&cid=5405

#78
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 16:39

Q, milioane de pupici, ai un talent innascut pentru povestioare !!!
pupici lui Dinu!

[*] Dana si Diana-Maria [*]
http://www.babiesonl...abies/f/fatamea
http://www.desprecop...id=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecop...ckname=danielac

#79
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 16:57

qsar si mihuletu, felicitari, ce povesti minunate!!! Va admir! Pe cand si alte povesti? Abia astept sa mai scrieti ca sa i le pot citi Clarei!!! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

#80
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 16:19

Minunate povestile voastre ! [flo] Mai asteptam si altele ! [:)] [pup] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonl.../n/ninacristina


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -