Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rochii de mireasa!


22 raspunsuri la acest subiect

#1
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 01:36

Fetelor din Bucuresti (sau din toata tara), ajutati-ma cu un sfat! Unde pot gasi rochii de mireasa frumoase? Ce magazine sunt prin Bucuresti? Cam ce preturi se poarta? Ajutati-ma cu ceva linkuri sau tip-uri ca din departari nu prea gasesc. Nu imi plac modelele incarcate, danteloase, mânecoase... Astept nerabdatoare raspunsurile voastre! Stiu ca sunteti multe din Bucuresti, stiu ca sunteti fete finute si moderne. AJUTORRRR! LAURA

#2
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 01:45

Ce stiti de rochiile Christian Philippe? Am gasit pe Net un site, imi plac,dar nu am nici macar idee de preturile pe care le practica... Stiti voi ceva? In Bucuresti sunt doua magazine in sect. 3. Si fetele din Germania! Mai ales sudul. Ma puteti ajuta cumva? Cu vreo sugestie? LAURA

#3
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 02:00

Eu m-am uitat pe-aici dupa rochii de mireasa ca o prietena a avut nunta anul trecut.Dar sunt groaznic de scumpe! Nu merita, dupa parerea mea, sa dai mii de euro pe o rochie pe care o imbraci doar o data.Daca ai nunta in Ro, nu merge sa o inchiriezi de aici. Rochii deosebite si pentru toate gusturile sunt, dupa opinia mea, la saloanele Gabriela.Cand am avut eu nunta (long time ago [:D] ) aceste saloane se gaseau in Bucuresti, Cluj , Timisoara si Oradea.De la ei poti inchiria sau poti cere sa-ti faca la comanda.Da-s cam scumpe de cumparat.Mai bine inchiriezi.

#4
gio

gio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 02:03

Eu am avut rochie de la Christian Philippe (anul trecut in iulie) si a costat 6 milioane. Era simpla, cu un corset si o fusta + o crinolina cu un cerc jos, ca sa stea rotunda. Corsetul era deosebit, pentru ca era dintr-o dantela simpla, cu trandafirasi si era transparent in ambele parti. Magazinul este pe strada Smardan, pe langa Lipscani (parca e unul si pe Lipscani) iar preturile ajungeau anul trecut cam pana la 20 milioane (fac si la comanda).Rochii frumoase au si la Agnes Toma (in magazinul Unirea sau pe Stefan cel Mare, pe langa stadionul Dinamo),cam la aceleasi preturi dar sunt mai mult serii. Mai este si Salonul Gabriela, pe str. I. Campineanu 8 sau 14 parca, oricum pe langa Universitate, dar sunt cam 400-700 $. Bafta si orice vei alege, pentru sotul tau o sa fii cea mai frumoasa mireasa!

#5
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 02:05

Camelia,stiu de preturile de aici,am vazut pana acum doar un magazin ,dar este in centrul unui mare oras, si ma astept ca in pret intra si locatia magazinului si firma... Nimic nu mi-ai placut in mod deosebit,decat doua:una cu 1200€[xx(] Si una cu ...1800€ [:0] Banii astia nu i-as da pe o rochie nici daca mi-ar cadea din buzunar pe strada... Ma gandeam ca poate totusi in orasele mai mici sunt preturi mai convenabile..sau macar pe strazile laturalnice .. [bonjovi] Multumesc de sfatul cu salonul Gabriela!Am auzit si eu dar nu am nici o experienta... LAURA

#6
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 02:08

Ah, Gio, iti multumesc de adrese.Cred ca am postat impreuna! [cheers] Zici ca erau multe modele? Si frumoase? Si de-a gata? Ca eu nu-s din Bucuresti si nu pot sa stau pe acolo la probe... LAURA

#7
gio

gio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 02:22

Erau multe acum un an, si erau majoritatea de-a gata. Nici eu n-am facut-o la comanda, si am gasit exac ce vroiam, intr-o singura zi.

#8
iuliana

iuliana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 420 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 03:04

Eu am avut o rochie de la Agnes Toma f. frumoasa (3 400 000 lei in 2001-cam 120$). Am fost foarte incintata. Au colectii f. frumoase de rochii de mireasa si gasesti de cumparat de la pantofi pina la voal de mireasa. Are magazin in Piatra Neamt, dar si in mai toate orasele mari din tara (cu siguranta si in Bucuresti). Uite, am gasit aici adresa si nr. de tel. Telefoneaza si intreaba de magazinele din Bucuresti. http://www.afacerion...showDetails/186

#9
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 09:33

www.casatorie.ro Rochiile nu se comercializeaza, dar daca vrei sa te orientezi la modele si sa-ti faci la comanda, ai de unde alege. Succes, k.

#10
clara

clara
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 aprilie 2003 - 11:47

pe lipscani sunt multe magazine cu rochii f frumoase. colega mea si-a luat o rochie super care a costat in jur de 3-4 milioane. bafta!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -