Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cursuri prenatale?


8 raspunsuri la acest subiect

#1
anaitis

anaitis
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 aprilie 2003 - 14:42

Stie cineva daca in Romania se organizeaza cursuri prenatale, asa cum vedem in filmele americane? Eu am auzit ca da, dar unde si in ce conditii? Daca stie cineva ... poate mergem impreuna! Astfel vom avea si posibilitatea de a face schimb de experiente de sarcina. Multumesc!

#2
liviu`s

liviu`s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 07 aprilie 2003 - 14:49

http://www.bebelusul...filantropia.php

#3
Maadi

Maadi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.274 mesaje

Postat 07 aprilie 2003 - 16:18

Se mai organizeaza si in cadrul maternitatii Giulesti in perioada 8-10 Mai si 15-17 Mai, in Amfiteatrul maternitatii, de la ora 14:oo. Pot participa si viitorii tatici. Cele mai bune sunt cursurile de gimnastica ptr. viitoarele mamici, unde poti afla si toate informatiile legate de nastere. Nu stiu programul sau sala unde se tin din cadrul maternitatii, dar am o persoana de contact si nr. de telefon: dna. Cerasela Radu 0723 261.393. Eu inca nu am reusit sa sun, dar daca afli mai multe informatii tine-ma si pe mine la curent, poate mergem impreuna. In ce saptamana esti insarcinata si unde vei naste? Sanatate tie si bb-ului. Maadi

#4
Maadi

Maadi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.274 mesaje

Postat 07 aprilie 2003 - 16:19

Se mai organizeaza si in cadrul maternitatii Giulesti in perioada 8-10 Mai si 15-17 Mai, in Amfiteatrul maternitatii, de la ora 14:oo. Pot participa si viitorii tatici. Cele mai bune sunt cursurile de gimnastica ptr. viitoarele mamici, unde poti afla si toate informatiile legate de nastere. Nu stiu programul sau sala unde se tin din cadrul maternitatii, dar am o persoana de contact si nr. de telefon: dna. Cerasela Radu 0723 261.393. Eu inca nu am reusit sa sun, dar daca afli mai multe informatii tine-ma si pe mine la curent, poate mergem impreuna. In ce saptamana esti insarcinata si unde vei naste? Sanatate tie si bb-ului. Maadi

#5
stefan

stefan
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 aprilie 2003 - 16:37

Cauta la www.materconsult.ro Stefan

#6
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 07 aprilie 2003 - 18:29

si eu tot la filantropia am fost, anul trecut, sunt cursuri foarte bune si sunt (erau, sper ca mai sunt) gratuite; joia la ora 17.00. inca ceva: este o idee buna sa-l iei si pe viitorul fericit tatic Daniela si bb Anda

#7
Lacramioara

Lacramioara
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 aprilie 2003 - 19:36

Sunt excelente cursurile de la Filantropia, si sunt in fiecare joi de la ora 17:00, o ora rezonabila ca sa ajungi de la serviciu. In plus ia-l si pe tatic neaparat. Si nu-ti fie jena sa pui toate intrebarile care te framinta. Nastere usoara. Lacrima, mama lui Alex

#8
anaitis

anaitis
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 aprilie 2003 - 12:07

Multumesc tuturor pentru informatii. Ma voi interesa negresit la toate adresele indicate. Sunt in 17 saptamani. Cred ca e cam devreme dar eu sunt (deocamdata o mamica foarte zeloasa). Sigur il iau si pe tatic! O intrebara ptr. cei de la Active Centre: cat costa cursurile dumneavoastra si cand se tin? Vad ca toata lumea a fost incantata de cursurile de la Filantropia asa ca acelea vor fi primele pe care le voi face. Dar daca fac mai multe nu are ce sa fie rau! Multumesc!

#9
ilinca

ilinca
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 aprilie 2003 - 14:37

Si la spitalul Municipal se tin cursuri.Anul trecut se tineau martea la ora 17, in ambulatoriu spitalului. Nu stiu cum este in strainatate dar aici venea o moase vorbea despre o anumita tema (despre sarcina, nastere, ingrijire copil etc..)si se purtau discutii pe aceasta tema. ilinca


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -