Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Constanta (91)


292 raspunsuri la acest subiect

#21
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 17 august 2007 - 18:37

Buna!

Si noi pe aci!

Piticele sunt bine, cea mica mananca si doarme, de aseara am inceput sa-i facem baita, am amanat momentul deoarece la buricel mai gasesc sange inchegat cand o schimb de scutec. Ieri a venit medicul de fam al Teodorei si a spus ca nu este nici-o problema si sa-i facem baie. Alexandra in schimb tuseste, primeste tratament homeopat.

O sa mai pun cateva poze in albumul cu Teodora.

we placut!

edit: poze cu cele doua mandre.



poze si filme cu noi



[pup]



Camelia cu Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia [bebic] (5 aug 2007)



#22
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 18 august 2007 - 19:15

Bunaaaaaaaaaaa! Mama, mama ce mai bate vantul pe aici.

Daca sunteti la plaja macar spuneti-mi si mie cum este apa. [:D]



poze si filme cu noi



[pup]



Camelia cu Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia [bebic] (5 aug 2007)



#23
July

July

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 18 august 2007 - 22:53

La multi ani! si de la noi ultimilor sarbatoriti.Sa fie sanatosi si norocosi!

Camelia,creste Lucia!Nici nu zici c-are doar 2 saptamani![pup]

Sinzi,drum bun!S-ajungeti cu bine!



Pozele noastre
http://community.web...om/user/JulyTea

#24
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 19 august 2007 - 15:24

Noi am ajuns cu bine!!!! Obositi rau, si dormim tare aiurea...dar mai avem ceva zile de vacanta[:D]Camelia, frumoase foc fetele tale!!!!Tatiana, voi ce vesti mai aveti???Rox, te pup...imi pare rau ca nu am mai ajuns sa ne vedem...July, multumim de urari!Alina, o sapt 38 cat mai usoara!!!Eu am primit (de la sot) o masina noua de care ma bucur din plin[:D]...dar avem ceva indicatii "pretioase" : "nu mancati in masina, aveti voie doar cu apa, o spalati in fiecare sapt, jucariile de plaja sa fie spalate de nisip"...[:D]...aha...Am pus poze din Germania (am sa pun si poze cu "masinutza" maine)

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#25
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 19 august 2007 - 15:26

Am uitat pozele:http://good-times.webshots.com/album/560340159zmXYee

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#26
rrox3

rrox3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.564 mesaje

Postat 19 august 2007 - 16:02

quote:
Originally posted by mamacita
Dragele mele,am revenit de o sapt acasa,dupa ce am stat 3 sapt in spital si inca ar mai fi trebuit,dar am plecat"cu permisiune",dat fiind ca unt medic,stius-o ingijesc si sa nu cumva sa luam niscai germeni de prin spital...Am vazut moartea cu ochii de doua ori,caci sunt unul din rarele cazuri care au facut preeclampsie si la 10 zile de la nastere si inca sunt sub tratament antihipertensiv intensiv.Dar cea mai mare spaima a mea a fost ca nu supravietuieste Anabela,care de la 32 sapt nu mai luase nimic in greutate,era in percentila 5% ca greutate ,iar lichid amniotic nu mai avea aproape deloc.Din fericire,se pare ca HTA mea a maturizat-o pulmonar,caci a tipat imediat ce a iesit din uter.Dar evolutia este dificila,a stagnat mult timp in greutate,au gavat-o,inca nu suge si ma mulg din 2 in 2 ore sa-i strecor cu lingurita laptele,ne chinuim,dar rasplata este ca tot cxreste in greutate si pare sanatoasa,desi nimeni n-a evaluat-o ca la carte.Evident ca ne luptam si cu integrarea tuturor in noul program,deci timp ioc nici macar de somn pentru laptic.Anabela este mica dar frumoasa,abaia astept sa v-o arat,dar nu stiu cand voi putea.Oricum va multumesc pentru sprijin si felicitari si pentru faptul ca,fiind mamici cu experienta,v-ati inchipuit ca numai de telefoane n-am chef;multumesc ptr.sms-uri si multumesc si lui Mav ca v-a anuntat(saraca,am cam socat-o,ea credea ca sunt in prenatal...).Sunt stoarsa de puteri si sanatate,dar sper din toata inima in maxim o luna sa ne punem pe picioare.Va rog sa le anuntati si pe fetele de la topicul Constantean care mi-au fost alaturi,dar realmente nu am timp mai mult decat a trimite acest mic semn de viata catre toate prietenele noastre virtuale si toata dragostea noastra.Fug,ca a venit ora de muls...Alexandru,soarele nostruhttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png
Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005) poze cu noi

#27
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 august 2007 - 17:09

Mamacita, ma bucur din suflet ca sunteti pe calea cea buna! Mi-a fost tare frica sa intreb despre voi...am luat insa tacerea ca pe un semn bun...si nu m-am inselat. Iti doresc si tie si printesei mici multa sanatate si sa va intremati mamandoua cat mai repede.(Nu mi-a venit sa cred ca taman tie in mediul in care lucrezi sa ti se intample una ca asta....)Anabela este o fetita puternica si existenta ei te motiveaza din plin sa crezi ca va asteapta clipe frumoase de acum in colo.Sanatate, sanatate si un pui mic cat mai papacios!

Roxana, multumim mult pentru mesaj!



Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)



Noi![grup]





Ce nu poti controla...evita!

#28
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 19 august 2007 - 17:41

mamacita sanatate multa si sa aveti grija de voi in continuare!bine ca sunteti acasa si ca ati scapat de stresul din spital.numai bine!

Camelia pupici pentru fetele tale scumpe !Poate daca ajungeti in Tabacarie ne vedem si noi![pup]

Adinutza aseara Mariuca a asteptat-o pe Andrada si au mers de mana pe scena ..haha..au fost tare simpatice.eu aveam o durere de cap si n-am fost pe faza sa le filmez.

va urez o duminica placuta nu inainte de a-i ura Alinei(lulu) nastere usoara si pupici multi de la mine si Mariuca!!!

[pup]



Mariuca



#29
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 20 august 2007 - 02:26

Mamacita, multa sanatate tie si micutei Anabela!!!!sa ma laud si eu cu cadoul de la tati: http://good-times.we...087737923RBNmII

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, 3000km prin Romania[cool]

#30
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 20 august 2007 - 10:48

neata, fetelor.
mamacita, multa sanatate.
sanzi, super masina.sa o stapaniti sanatosi.
eu sunt suparata ca sambata am luat toata cta la picior si nu am gasit rochie.sunt nasa si nu am cu ce ma imbraca.toate erau super incarcate.nu vreau tafta sau satin, vroiam ceva mai simplu din voal.nu-mi ramane decat sa fac la croitoreasa dar mi-e teama ca nu-mi va sta bine.adica rochia va iesi ca model, dar una e cand o vad in poza.daca pe mine nu sta bine.pe net nu am curaj sa comand, iar pe site-uri straine nu stiu nici masura si nici atat nu am curaj.

adriana&[copil]razvan 01.11.2004



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -