Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Martha Argerich


9 raspunsuri la acest subiect

#1
klavier

klavier

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 01 martie 2003 - 17:51

1.o stie cineva pe cea mai fenomenala pianista a secolului? 2. e cineva atat de norocos incat sa o aiba si pe video/dvd? (pe cd o am...) 3. norocosul e atat de bun sa isi imparta comoara si cu mine? Adriana

#2
andapanda

andapanda
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 02 martie 2003 - 18:28

1.martha_argerich@yahoogroups.com (forum despre ea, trebuie sa te inregistrezi) 2.nici eu n-am dvd-uri, dar am vazut pe amazon ca exista(cel putin doua) 3. [V] 4. da' de Alicia de Larrocha ce zici? [flo] panda

#3
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 03 martie 2003 - 21:26

[olala][olala]draga Adriana, noi suntem colege de generatie! Eu n-am facut pian principal pt. ca pasiunea mea e compozitia, sunt in anul V la Bucuresti, am fost colega de clasa cu Susa, am facut pianul cu Ileana Busuioc.[flo][flo] N-am plecat din tara pt. a studia cu Tiberiu Olah , dar vreo 6 luni tot am plecat eu la Oldenburg... Ma bucur sa gasesc pe cineva care face muzica pe bune!Cati ani are bebele tau? Pe Sofia o s-o vezi la pagina mea personala de la Site, vad ca tu n-ai trecut nimic acolo...[mamica]. Cat despre Marta...nu mai concerteaza? Prietena mea buna Anca Serban Lacea a vazut-o la Zurich cu Schumann, se pare ca a fost tare bine![biz][vrajitor] Muzica contemporana iti place? Ca am ceva lucrari de pian! Sabina & Sofia Galagia

#4
klavier

klavier

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 05 martie 2003 - 01:05

raspuns pt Sabina: bine te-am gasit! [pup] dar de stiut, nu te stiu. Martha o sa concerteze la Viena in aprilie, in sfarsit o sa o vad live (Chopin 1). sa stii ca m-am dus sa iti caut bebe-le in album, dar n-am gasit nimic. si la mine nu am incercat inca sa pun nici o poza, dar o fac si pe asta. cat timp are bebe? mai sunt si alte mamici din generatia noastra? mai vorbim! Adriana

#5
klavier

klavier

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 05 martie 2003 - 01:08

raspuns pt andapanda: da de unde o stii tu pe Argerich? [il] si Alicia e o maestra, da' altfel, mai aristocrata, mai doamna, mai cu alte piese forte decat Martha-Prokofiev 3 sau Martha-Rachmaninov 3. si eu am vazut ceva pe Amazon, mai demult, dar erau videouri si in sistem american. dar ma duc acum sa ma uit. Adriana

#6
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 05 martie 2003 - 17:29

quote:
Originally posted by klavier
raspuns pt Sabina: bine te-am gasit! [pup] dar de stiut, nu te stiu. Martha o sa concerteze la Viena in aprilie, in sfarsit o sa o vad live (Chopin 1). sa stii ca m-am dus sa iti caut bebe-le in album, dar n-am gasit nimic. si la mine nu am incercat inca sa pun nici o poza, dar o fac si pe asta. cat timp are bebe mai sunt si alte mamici din generatia noastra? mai vorbim! Adriana
Sigur ca nu ma stii pt. ca n-am fost niciodata la concursurile de pian.[copil] Sofia e in paginuta personala, nu la album![detectiv] Ea are aproape 6 luni si ne gandim cu interes si oarece spaima la diversificare!! Dar sunt singura mamica din generatia noastra ( cel putin bucuresteana...) Si mai sunt si la compozitie in ultimul an,[biz] asa ca iti imaginezi ce nopti albe fac!![bang] Sa-mi povestesti depre Martha, imi place mult de ea, cu toate ca e pianistul meu preferat e Richter...si Kempff la Beethoven.Imi place grozav clavecinul, am cantat vreo juma de an, asa ca Wanda Landovska sta in frunte! Cam atat, mai scrie-mi, si poate iti trimit ceva piese ! Sabina & Sofia Galagia

#7
andapanda

andapanda
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 21:17

ce sa zic... o stiu de pe sidiuri nene...ca la cina inca nu m-a invitat!! [il] Am descoperit-o mai mult din intimplare (printr-o prietena argentinianca) da' imi place grozav...Nici eu n-am avut ocazia sa o vad in concert. In schimb am vazut-o pe madam de Larrocha si m-a impresionat teribil. O sa rideti dar mie mi-a adus aminte de calul lui Harap Alb- mergea ingrozitor de greu (cei douazeci de pasi din culise pina la pian) dar odata in fata clapelor...transformare TOTALA! Incredibil cita vitalitate aduce pasiunea la orice virsta!! Iar, Adriana, pe un ton mai serios, n-am nici o legatura profesionala cu domeniul muzical, daca la asta se referea intrebarea ta. Cum zicea Caragiale, imi gidila doar in mod placut urechile...[:)] Si asa sint eu mai scormonitoare din fire, cind imi place cineva/ceva ma bag repede sa scobesc dupa info. Numai bine, petrecere frumoasa la concert si sa ne zici cum a fost. [flo] panda

#8
klavier

klavier

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 07 martie 2003 - 01:01

am gasit niste dvd -uri in amazon, dar numai unul mai era disponibil (cel cu Martha & Friends). astept acum sa imi vina comanda [hippi] sabina, daca esti la compozitie, o stii cumva pe Petruta Maniut? ea a terminat vreo trei sectii la facultatea din Bucuresti, muzicologie, dirijat si compozitie si s-a inscris acum la pian principal la Brasov. am vazut-o si pe Sofia - felicitari!! Adriana

#9
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 07 martie 2003 - 15:21

Draga Adriana, sigur ca o stiu pe Petruta! Ne intelegem foarte bine, cand o vad am sa-i transmit salutari de la tine! In rest...sa ne spui cum a fost la concert! Sabina & Sofia Galagia

#10
klavier

klavier

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 08 martie 2003 - 16:21

tot pentru Sabina: dat fiindca imi caut de mai mult timp o fosta colega de care nu mai stiu nimic si nu mai am nici un numar de telefon sau mail sau adresa... te intreb si pe tine: o stii cumva pe o violonista Lucia Irina Adamoaie? daca da, imi poti face rost de numarul ei? mersi mult! Adriana


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -