Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

RUTINA ... BAT-O VINA !!!!


22 raspunsuri la acest subiect

#21
Aurelia

Aurelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 21 februarie 2003 - 19:09

Nici noi nu avem bani si nu ne mai putem permite sa mergem la restaurant de cind a venit bebe ,dar macar ne-a ramas masina asa ca noi ne urcam in masina si plecam,seara caut pe internet traseele turistice si evenimentele culturale la zi din departamentul nostru a doua zi mincam fac un mic pachetel tip pick-nik si plecam hai hui daca este un pic soare coborim pe malul unui lac s-au intr-un parc s-au chiar pe malul mari caci sintem cam la 50 km de ocean si de Marea Nordului,daca nu ne plimbam fara sa coborim din masina ,coborim seara sa cinam intr-un restaurant de tara cu foc in chemineu si preturi mici ,luam un meniu traditional de cartofi prajiti cu scoici si o sticla de cidru care nu ne costa mai mult de 10-15 euros,si uite asa mai insemnam pe harta un loc vizitat din regiunea noastra fara prea mari eforturi financiare cert este ca asta ne place la toti trei si abia asteptam sa vina duminica,stiu ca la voi nu se poate nici macar asa (am inteles ca v-ati vindut masina)dar daca ne-ai intrebat cum "omorim monotonia" ti-am povestit cum facem noi, AureliaGalerne

#22
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 24 februarie 2003 - 05:53

Fetelor, Nu trebuie chiar asa de multi bani pentru iesit. Am trait in Romania doar - intelectuali, nu bancheri, cu salarii de intelectuali... Iarna, nu-mi amintesc prea bine ce faceam (urasc iarna!!!), da' vara saream peste cina si "mancam" bere, eventual cu un pumn de alune... Ne intindeam cate 3 ceasuri cu o bere in fata, fumam la greu, barfeam la greu, ne intalneam cu toata lumea (caci toata lumea noastra de intelectuali facea la fel), faine vremuri... Frigiderul, ca Siberia! Pustiu si inghetat! Si aveam si niste siluete de invidiat - ca sa nu mai zic de conditia fizica (alergat zilnic dupa tramvai/ autobuz pt. mers la serviciu si mers pe jos pana la Casa Universitarilor si inapoi - acolo "cinam" cel mai frecvent). Si tot vara - festivaluri de jazz, de rock, de bere, calificarea Romaniei la nu stiu ce - motive gaseam! Iarna aveam in schimb o zi a saptamanii (joia, "verde" o numiseram) cand trageam o bauta (la serviciu, cu colegii, la care si sotul meu era binevenit), o cantata si o discoteca (in birou) numai asa, ca sa ne plangem a doua zi, inca lucratoare, ca ne doare capul si avem fotosensibilitate... Ah, ce vremuri! Profitati de boema cat nu vine bb!

#23
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 24 februarie 2003 - 07:39

Si dc. nu ne place berea? Cred ca putem sa mancam doar alunele, he he he! Oricum, ai dreptate, trebuie profitat pana nu vine bb-le, cu sau fara bere... Da' bine v-atzi mai distrat voi, bravo! E tare bine cand ai multzi prieteni. Noi inainte de a veni bb, faceam destul de multe petreceri la noi acasa, vin, bere (cine vrea bea, cine nu apa sau suc), gratar si hora, ba chiar si manele si aveam f. multzi "prieteni", dar totzi ne-au lasat balta inca de cand am ramas eu insarcinata si nu am mai putut pune casa la dispozitzie pentru baute. De la venirea lui bb, ne-au lasat de tot in plata Domnului si si-au gasit altzi prieteni cu locuintze adecvate, ca noi ne-am si mutat intr-un loc mai stramt unde nu avem cum sa facem chefuri si nimeni nu are chef de familii cu copii mici pe la ei prin case. Asa ca, acu' stam singurei, da' nu ne pare rau. Numai bine si multe idei pentru alungarea monotoniei! Ruxi


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -