Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Criterii de inchidere subiect


6 raspunsuri la acest subiect

#1
danv

danv
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 23:22

Nu vreau sa critic, pur si simplu nu stiu, care sunt criteriile dupa care se inchide un subiect? dan

#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 03:05

Criteriile pot fi diverse, depinde si cine anume inchide un anumit subiect. Daca este inchis de catre autor, e relativ simplu de inteles, fiind autorul subiectului considera ca este suficient ceea ce s-a scris la subiectul initiat de catre el. Daca subiectul este inchis de catre un moderator sau de catre admnistratorul site-ului motivele pot sa difere de la caz la caz. De exemplu eu inchid subiecte acolo unde am dreptul de moderare daca din punct de vedere obiectiv (cel putin asa consider eu, uneori insa pot gresi) doresc sa opresc raspunsuri ce depasesc sfera subiectului, sau limita dreptului la replica sau limita bunului simt sau lezeaza dreptul la opinie, sau lezeaza dreptul la intimitate sau face concurenta neloiala, sau promoveaza lucruri, fapte etc etc ce nu au ce cauta pe acest site, sau devin subiecte puerile fara valoare informationala s.a.m.d. Iata deci ca motive pot fi diverse. Insa, daca un subiect a fost inchis si am o banuiala de ce ai pus aceasta intrebare, si in virtutea inchiderii totusi consideri ca ar mai fi lucruri interesante de scris in plus ai tot dreptul la opinie, nu exista bariere sa lansezi noi subiecte. Doar tu si moderatorii vor putea sa inchida subiectele lansate de tine, iar daca o vor face moderatorii inseamna ca undeva, ceva nu a fost tocmai Ok. Eu cred ca toti moderatorii sunt obiectivi, dintre ei doar eu fiind mai cum sa zicem putin mai "rau". Sper sa-ti fi fost de folos raspunsul meu. Marius

#3
danv

danv
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 10:40

Multumesc pentru informatii. De obicei cand cineva inchidea un subiect, trimitea inainte un mesaj si anunta asta, eventual si motivul. Acum subiectul a fost inchis ... "brusc", si fara sa anunte cine l-a inchis. Nu stiam ca poate fi inchis si de initiator. Cat despre faptul ca ai fost "rau", se mai intampla si altora [B)] dan

#4
reiki

reiki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 11:54

Marius, Autorul subiectului nu poate sa il inchida. Desi ar trebui sa poata face asta dupa parerea mea. Numai moderatorul sau adminul are acest drept. Si inca ceva criterul de inchidere dupa vechime al subiectului imi pare gresit, atita timp cit subiectul este activ si se vb la subiect in el. Ex. "Ce sa fac cu viata mea???" Poate ar trebui sa discutati si ideea asta. Reiki

#5
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 12:39

Reiki, draga, subiectul e de anul trecut din luna Noiembrie!!! Oare nu crezi ca Andreea si-a rezolvat problema??? Poate daca citeai cu mai multa atentie subiectul vedeai ca initiatoarea subiectului nu a mai raspuns, deci ce concluzie tragi? Sau sa-l fi lasat deschis si sa se adune multe alte raspunsuri care poate ar avea vre-un sfat bun dar care nu mai sunt de actualitate? Desi nu mi se pare normal faptul sa-ti explic motivele inchiderii subiectului respectiv, am facut-o totusi, aici, desi am dat explicatiile de rigoare si inainte de a inchide subiectul! Îti doresc o zi buna! Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecop...&mid=117&cid=16

#6
reiki

reiki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 13:09

Draga Reliana imi pare rau ca te contrazic dar tu nu ai fost atenta. Autoarea subiectului a raspuns si in ianuarie si ultima postare a ei la subiect este pe data 04/02/2003. Deci este inca prezenta in subiect. Normal este ce alegi sa fie normal. Doar ca nu ai fost atenta suficient la ce se intimpla in subiect. Oricum nu iti reprosez nimic. Doar ca asta nu trebuie sa fie un criteriu pentru care sa fie inchis un subiect, asta am vrut sa arat. Un subiect ar trebui sa se inchida singur atunci cind nu mai este actual, la cererea autorului sau in cazul nefericit cind se bate cimpii in subiect. Cu stima, Reiki

#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 23:07

Mda, de exemplu acum in mod obiectiv acest subiect ar trebui inchis dupa mine. Nu este deloc constructiv, s-a raspuns la intrebarea pusa. Si ar mai trebui ceva recunoscut de catre fiecare. Nu putem sa fim in acord cu totii, nu intotdeauna ne convin alte pareri dar ... asta este cineva decide, are acest drept si chiar daca nu suntem de acord trebuie sa investim incredere in acea persoana. Nu este loc de orgolii aici. Viata merge inainte si sunt lucruri importante si constructive in fata de facut. Ganditi-va altfel. Ce a fost si ce a devenit acest site. Cati oameni sunt inscrisi, cati oameni cauta informatii, cati oameni spera sa gaseasca un ajutor (informational si de foarte multe ori doar moral), ganditi-va cat de folos sunteti fiecare din voi pentru ceilalti, pentru ac in spatele unui nume sau nick nu uiatati defapt sta un om, sta un parinte, sat un suflet. Nu uitati cat de importanti(e) ati devenit zi de zi voi toti sau toate pentru voi toti sau toate. Priviti din afara, detasat acest site...e o putere reala si puterea sunteti voi cu totii la un loc. Sunteti o mare de putere! Folositi-va de aceasta sansa si dati sanse la altii. Eu nu va cunsosc decat virtual, dar va recunsoc zi de zi cand intru aici pentru a vedea ce se mai poate face. Si intotdeuna este loc pentru mai bine. Si intotdeauna cineva are nevoie de ajutor. Acestea cred ca sunt lucruri foarte importante. Sa poti sa ai sansa sa ajuti. Bine ati (re)venit pe site-ul www.desprecopii.com, si nu uitati: Aici suntem si vom fi cu totii egali. Marius - printre altele si moderator dar in primul rand membru.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -