Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

1. pentru Livia


289 raspunsuri la acest subiect

#11
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 01:17

[hopsieu] [hia]si imi cer scuze de la shuri ca m-am bagat peste subiectul ei, dar nu am vrut sa ocup spatiul cu un mesaj separat. Livia, [:D][bis]sunt un mare fan al tau, (putem sa o punem si de un fun-club[:D])am copiat cu grija toate mesajele referitoare la tratamentul tau, nu am momentan intrebari, urmeaza, eu si sotul meu sa mergem la inceputul lui martie la [medic]sa vedem cum stam cu reproducerea si in functie de ce ne spune o sa vad daca am nevoie de tot tratamentul sau numai parti din el, [:D]Ma alatur si eu celor care iti multumesc pentru toate sfaturile si ajutorul pe care le oferi cu atata drag si apropos de mesaje, am vazut ce a zis admin sa se faca un subiect separat despre tratamentul tau si mi s-a parut minunata ideea pentru ca fost destul de anevoioasa culegerea tuturor mesajelor care se refereau la tratament sau celelalte care au ca subiect alte afectiuni. Multi pupici, Oana [cheers] [pup]

#12
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 14:19

Oana, iti urez numai bine;eu sunt alaturi de tine si te voi ajuta!!! Va spus sincer,cu mana pe inima,cel mai mare vis al meu de acum este sa va vad pe toate cu bebei!Nu glumesc deloc,nu ma las pana nu aud de la toate ca au un bebe in burtica!!! livia

#13
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 17:58

Si eu sunt fun club Livia... Merci de raspuns.Mi-a raspuns Saso despre Agnucaston, dar sunt curioasa sa aud si parerea ta. Deci eu voi face tratamentul exact cum ai spus tu,ti-am spus doar asa ca speram sa il simplifici.Dar il fac ca la carte.Stiu ca este f greu,dupa cum ti-am spus l-am mai tinut 2 luni,deci stiu cum este. Scuze de pisalogeala...dar nu ne-am inteles undeva.Deci tu spuneai ca se tine numai 21 de zile cura de pulberi(sau daca se folosesc tincturi in loc de pulberi) si eu am intrebat: daca eu am tinut-o in vara o repet acum?sau nu?Daca va trebui sa repet tot nu e nici o problema,insa nu vroiam sa fac din nou cura de 21 de zile daca nu mai este nevoie.Asa am inteles de la tine,ca NU se repeta in celelate luni.Daca voi folosi tablete de naprasnic,tot 1/2 h trebuie sa treaca pana iau altceva?sau in cazul tabletelor trebuie lasat mai mult timp? Deci eu am hotarat,sau cel putin asa cred ca e bine,sa fac o pauza de inseminari si fiv si sa tin tratamentul asta 3 luni, poate chiar 4.Deoarece stimularile care le-am facut nu cred ca fac chiar asa bine corpului.De fapt eu chiar am un var dr gin. (insa pe alte pb,nu sterilitate)si el mi-a spus ca el nu m-ar sfatui sa fac fiv,dar ca...eu fac cum vreau.Si uite ca am facut cum am vrut, dar rezultate...Asa ca eu sunt de parere ca aceste stimulari fac si rau organismului si am zis sa-mi las putin corpul sa se"odihneasca".Sper sa se intample o minune totusi in viitorul apropiat. Te pupic si iti multumesc inca odata. Cristina L

#14
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 19:34

Daca ai facut cura cu pulberea de seminte de marar nu mai trebuie sa mai iei dar ma gandesc...tu ai luat hormoni pt.FIV,nu?Tu ai facut totul punc cu punct timp de 2 luni?Daca nu,eu zic sa incepi cu totul de la inceput fiindca hormonii luati de tine sa nu fi anulat efectul trat.de 2 luni cu plante.Tu ce zici?Eu asa as face ,ca sa fiu impacata ca totul o sa fie o.k.,nu? Nu trebuie sa astepti dupa tabletele de naprasnic decat 1/2 ora. Te-ai gandit foarte bine sa incepi trat.dupa FIV ca asa o sa ajuti org.sa-si revina mult mai repede. Apropo de ce ai spus ca inseminarile si trat.nu fac bine org.dar daca ai stii ce efecte secundare au...nu ti-ar veni sa crezi dar nu vreau sa sperii pe nimeni si in final fiecare face cum vrea. Sunt pro-FIV doar in cazurile disperate cu probleme(gen cele chirurgicale si congenitale) care nu se pot rez.cu plantele. Te pup si mai astept intrebari de la tine!!! livia

#15
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 20:17

Livia asa ma gandeam si eu,sa fac totul de la inceput. Mai ales daca iau tincturi in loc de pulberi e mult mai usor.Mie imi era f rau dupa pulberi,chiar mi s-a facut rau intr-o zi,eu cam am tensiunea mica si intr-o zi am crezut ca pic jos. Sigur ca am luat hormoni pt fiv,la fel si pt inseminare. Cele 2 luni am facut punct cu punct tratamentul,insa nu am avut seminte de telina,iar argila nu imi dadeam seama cum mai iese de acolo...in rest am facut totul.Stiu ca este greu...dar nu conteaza. Mai bine fac totul de la inceput. Eu tare cred ca trompa care este permeabila are canalul subtire...cu toate ca dr de aici mi-a spus ca e normala. Eu am facut inseminarea imediat dupa hsg...si am sperat f mult,stii ca se spune ca dupa hsg ramai imediat,ca si substanta de contrast care se introduce trateaza trompa. Nu stiu ce sa mai spun...dar deocamdata am luat hotararea asta.Cred ca e bine pt organismul meu sa se elibereze putin de hormonii aia.Sunt convinsa re reactiile negative ale stimularilor.In Ro am avut o colega de servici care a murit saraca la 35 de ani,a facut cancer genital si de cand o stiam facea tratamente sa ramana gravida.Nu stiu de ce dar zilele astea tot mi-a venit in minte fata aia...si chiar ma gandeam intr-adevar imi doresc cel mai mult un copil,dar nu chiar cu orice pret.Daca imi iese din cap chestia asta pt o perioada,poate se intampla minunea...mai stii. Te-am asaltat cu intrebarile fiindca saptamana viitoare plecam in Ro,incepe razboiul pe aici si nu suntem curiosi sa-l prindem, dar din Ro nu mai pot intra asa des,insa daca ramanem mai mult timp imi voi lua pc si ma conectez la net caci sunt dependenta de site-ul asta. Eu cu ciclul nu am probleme,tu am inteles ca ai avut...de aceea m-am gandit ca poate imi simplifici tratamentul[:)]. Parca ai spus cuiva ca se poate prepara ceaiul pt dimineata de seara???Nu mi-ai spus daca ajuta in cazul meu si tinctura de coacaz negru. Iti multumesc inca odata pt toate sfaturile si sa-i faci lui Christian cat mai repede o surioara sau un fratior.Chiar asa cum stai la capitolul asta?Faci iar tratament?Succes Pupici[pup] Cristina L

#16
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 20:22

Livia,hai ca mi-a mai incoltit in minte o intrebare[:)] In timpul tratamentului cu plante as putea lua si un tratament medicamentos pt stimulare ovariana,de ex cum ar fi Clostilbegyt??? Pupici Cristina L

#17
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 22:15

Trebuie sa ai grija cu coacazul negru ca o sa-ti scada tensiunea si dupa cum ai zis ca ti se cam face rau... ,eu zic sa nu iei. Si nici Clostilbegyt zic sa nu iei fiindca org.tau este dat peste cap si-i trebuie o cura de sanatate nu iar otravire.Nu crezi? Ai mila de corpul tau,te rog!!!Si daca ramai insarcinata si pierzi sarcina pe parcurs,nu crezi ca ar fii mai groaznic?Dai corpului sansa sa faca totul bine si nu-l mai forta cu fel de fel de chimicale ca sigur nu va rezista cu atatea stimulari!Trat.cu plante face si el acelasi lucru :stimuleaza dar si vindeca ,de asta ai tu acum nevoie,nu?Inainte de a lua Clostilbegyt gandeste-te de 2 ori inainte de a actiona! Eu acum iau semintele de marar pentru ovulatie si fac cura cu argila -sper sa vina bebe cat mai curand! Poate o sa ramanem amandoua in celasi timp si o sa vorbim atunci despre burtici cu bebici!!! Te pup!!! P.S. mananca bine ca sa nu ti se mai faca rau de la trat. livia

#18
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 23:14

Tinctura de coacaz negru sigur nu mai iau,eu chiar am tensiunea prea mica si cred ca de aceea mi se face si rau.Stai linistita ca nu iau Clostilbegyt :-))ma gandeam numai,de aceea te-am si intrebat.Stii eu acum sunt intr-o perioada cam proasta si ma tot gandesc ce sa mai fac sa se intample minunea.Dar gata,nu mai adaug nimic la tratamentul naturist. Tu de ce iei seminte de marar,nu este mai usor cu tinctura? Am citit ce ai scris despre Agnucaston,tocmai gasisem si eu in Formula As si se gaseste si in Ro sub numele de Mastodynon si ca tinctura de coada soricelului are acelasi efect.Asta ma interesa pt endometrioza ce-am avut-o sau poate o mai am inca... Vad ca Saso a luat picaturile astea timp de 8 luni. Cura de argila,adica cu argila pusa in apa si se lasa nu stiu cat si se bea apa tulbure?Cat timp se tine cura asta? Sa te auda D.zeu si sa ramanem amandoua in acelasi timp[;)] Pupici Cristina L

#19
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 15 februarie 2003 - 01:12

Binenteles ca imi este mai usor cu tinctura ,dar asta se gaseste numai in Ro, aici nici nu au auzit.Asa ca...seminte am gasit asta iau! Cura cu argila se tine timp de 21 de zile si se bea de 3 ori pe zi apa tulbure cu jumatate de ora inainte de masa.Se prepara doar cu apa de izvor sau apa plata nu cu minerala ca ii "taie" din proprietati. Ca sa fii impacata poti lua si tu ca nu iti va face rau dar te hotarasti daca o iei pe una sau pe alta. Pupici!!! livia

#20
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 februarie 2003 - 12:39

Cred ca in cazul meu ar ajuta mai mult tratamentul cu ceaiuri,decat cura de argila...adica asa spun eu,nu? Ceaiurile pt dimineata se pot prepara de seara??? Pupici si succes. Cristina L


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -