Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

1. pentru Livia


289 raspunsuri la acest subiect

#1
shuri

shuri
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 11:57

Buna Livia, Sunt o noua membra a a acestui forum, sunt foarte interesata de subiectul dezvoltat de tine referitor la metoda naturista pentru fertilizare, am marea rugamintea de a-mi da mai multe amanunte despre clinica si medicul care ti-a prescris reteta detaliata. Am inteles ca este vorba de Natura Medica, daca ai putea sa-mi dai adresa si numarul de telefon, numele doctorului. Multam' mult, Shuri

#2
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 14:23

Adresa: Dl.Vasile Popa de la NATURA MEDICA-Bucuresti.Tel.021/4500525;4507328 Am mai spus ca nu am fost la dansul ci am vorbit la tel.(a fost tare dragut si mi-a explicat cam ce o sa iau-amanuntit).Iar trat.este o combinatie cu plante date de el si cu plante date de alt medic fitoterapeut din Germania.Asa a luat nastere trat. meu,pe care l-am luat si rezultatul s-a vazut dupa doar o luna de trat.Acum am un baietel tare cumintel,grasunel si sanatos. Daca vrei mai multe amanunte despre trat. gasesti la forumul vechi la subiectul- realizarea marelui vis:"un bebe al meu" si daca ai nelamuriri iti raspund cu mare drag! livia

#3
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 16:22

Buna Livia,iti scriu si eu ceva aici sa nu facem o mie de mesaje pt tine:-)) Deci as vrea sa-mi spui si mie ce tratament sa mai fac ca nu mai stiu(nu am reusit nici la inseminare).Eu am facut tratamentul tau 2 luni in vara inainte de fiv-uri. Am facut tot,inafara de seminte de telina(nu am gasit)si de argila...asta am avut-o dar nu-mi inchipuiam cum pot sa o mai scot a 2-a zi,asa ca...n-am mai pus-o.Ce parere ai,sa reiau tot tratamentul de la inceput?Eu am facut hsg si mi-a iesit o trompa permeabila,insa mi-e teama ca are canalul cam subtire,ce-as putea lua pt asta?Eu am avut si endometrioza,sper sa nu mai am...cel putin acum dr mi-a spus ca nu se vede ca am,dar...eu stiu.Am fost operata prima oara in 96 de chist ovarian(ocazie cu care s-a descoperit endometrioza) si in 99 iar m-am operat de chisturi recidivate si de endometrioza recidivata.A 2-a oara la analiza nu a iesit endometrioza,insa dr mi-a spus ca el asta a vazut si a distrus multe celule.A 2-a oara am facut laparoscopie. Sunt f zapacita acum,nu stiu in ce directie sa o mai iau,sunt in panica si din cauza varstei...in aug.fac 38.[:(] Astept un sfat si de la tine...si iti multumesc anticipat.[flo] Pupici Cristina L

#4
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 18:53

Cris,ce rau imi pare...si eu care credeam ca, gata, esti cu burtica... Am plans... Eu zic ,sa nu intri in panica,atata timp cat functioneaza ceva acolo jos, este o.k. Te ajut cu tot ce vrei,in legatura cu trat.,orice amanunt,nu ezita intreaba-ma !!! Trat.este pt.orice afectiune ginecologica asa ca merita sa-l incerci.Poti inlocui semintele de marar si telina cu tincturi(este mai usor)si au acelasi efect.Argila este foarte importanta fiindca rezolva afectiunile trompelor,ovarelor etc. Daca incepi trat.acum ,pana faci 38 ani o sa fie bebe ,gata, in burtica,o sa vezi! Un sfat important: sa tii trat.exact cum am spus!!! Te pup si astept intrebari!!! livia

#5
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 20:38

Livia,deci ai inteles...eu asta vara am tinut tratamentul 2 luni...deci il fac si acum la fel?Speram sa-mi dai o varianta mai simplificata :-)Deci repet si ce trebuia tinut doar 21 de zile???Naprasnicul este neaparat necesar? Dintre toate ceaiurile ala era cel mai scarbos pt mine.Am auzit ca sunt si pastile,pot lua...sau e neaparata nevoie de ceai?Sa iau si tinctura de coacaz negru?Asta in trat. tau nu este...ce zici? Merci mult de tot. Pupici lui bebe Christian. Te pupic Cristina L

#6
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 20:52

Livia si inca ceva,la tine acolo in Germania este un medicament tot din plante AGNUCASTON,poate ai idee cumva ce anume contine? A scris despre el Saso,la subiectul Andrruzzei despre endometrioza.Eu am intrebat-o si pe ea,insa nu a raspuns deocamdata.Ea spune ca s-a tratat de endometrioza cu acest medicament.Ma gandesc ca poate am inca boala asta,ca ma doare rau burta la ciclu. Te pupic Cristina L

#7
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 20:55

Cris, Cum nu-ti place ma ceaiul de napraznic?? Mi-e chiar imi place, il bem si neindulcit. De fapt, toate ceaiurile le bem fara zahar, miere sau zaharina :)) Sac!:pp Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#8
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 21:06

Andrru inca esti la servici??? Nu imi place ma iiiiihhh,eu il beam neandulcit...fara miere sau zaharina.Tu esti hoata...le indulcesti. Pupici Cristina L

#9
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 22:54

[hopsieu]Ma bag si eu in vorba ca urmez tratamentul Liviei de 10 zile. Ceaiul de napraznic mai e cum mai e, dar pulberea de napraznic ma omoara [vom]. Chiar vroiam sa o intreb pe Livia daca pot inlocui pulberea de napraznic cu capsule de napraznic. [:X]

#10
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 23:16

Poti inlocui pulberile de seminte de marar si telina cu tincturi. Poti renunta la cat´s claw si pulberea de naprasnic o inlocuiesti cu tablete, dar la ceai nu ca este foarte important.Sucul de telina inlocuiesti cu tablete de telina.Nu stiu ce sa-ti mai zic ca fiecare sunt importante,iar daca scoti ,poate ai ceva care tocmai planta aia era buna pt.tine. Poti incerca cum am zis mai sus,cum ti se pare?Eu am scris ca este greu iti trebuie muuuuuulta vointa! De coacaz negru nu stiu dar o sa ma documentez iar cura de 21 de zile este cea cu marar si telina in cazul tau varianta cu tincturi. Te pup si mai scrie-mi!!! Pt.Diana:DA daar SA NU MANANCI DUPA timp de jumatate de ora. P.S. o sa vad si cu AGNUCASTON: livia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -