Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Manifest de la barbati - (gluma sau nu ??)


10 raspunsuri la acest subiect

#1
ale

ale
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 19:39

1.Noi suntem oameni simpli! 2.Cateodata nu ma gandesc la tine... si asta nu este rau; obisnuieste-te te rog cu asta; nu ma intreba te rog la ce ma gandesc..., intreaba-ma doar daca esti dispusa sa vorbim despre politica, filozofie, economie, fotbal, bautura, sex sau masini. 3. Nu are rost sa ma intrebi la ce ma gandesc... 96,5% din timp barbatii se gandesc la sex; nu, nu suntem obsedati, este pur si simplu ceea ce ne face cel mai mult placere. 4. Daca te rog sa-mi dai painea, nu doresc nimic altceva; nu este un repros ca painea nu s-ar afla deja pe masa; in exprimarea noastra nu se ascund nici reprosuri, nici aluzii subtile... da, suntem doar niste oameni simpli. 5.Daca doresti ceva este suficient sa formulezi intrebarea; noi nu intelegem intrebari cu aluzii subtile si indirecte; deci intrebarile indirecte nu dau rezultatul scontat, chiar si cele evidente;spune te rog exact ceea ce doresti. 6. Daca pui o intrebare la care nu astepti raspuns, nu te mira ca vine un raspuns la care nu te asteptai. 7. A face cumparaturi nu face nimanui placere... si eu n-o sa gasesc niciodata placere in asta... exceptand faptul cand alegerea o fac eu. 8. Cand mergem undeva in vizita, indiferent ce haine porti, iti stau minunat... o jur! 9. Daca crezi ca esti grasa, probabil asa si este. Nu ma intreba pe mine... o sa refuz categoric sa dau vreun raspuns. 10. Vineri, sambata, duminica inseamna: multa mancare, prieteni, fotbal la televizor, bere si maniere proaste; este ca fluxul si refluxul sau ca ciclul vostru... este inevitabil. 11. Ai destule rochii, bluze, fuste si pantofi... daca plangi in fata magazinului inseamna ca ma santajezi... sa ma aduci in pragul ruinii nu este nicidecum o dovada de dragoste. 12. Majoritatea barbatilor nu au decat 3 perechi de pantofi... cum poate sa-ti vina idea ca as putea avea habar, care din cele 30 de perechi de pantofi ale tale iti stau mai bine sau se asorteaza cu noua rochie. 13. Raspunsuri simple ca: DA sau NU sunt absolut suficiente indiferent de cat de lunga sau complicata a fost intrebarea. 14. Cand ai o problema roaga-ma sa ti-o rezolv si atat; nu ma ruga sa te compatimesc asa cum o fac prietenele tale. 15. Dureri de cap sau migrene care dureaza 4 saptamani, nu mai sunt dureri de cap sau migrene. Du-te la doctor. 16. Daca spun ceva ce poate fi interpretat in doua feluri si unul din ele te nelinisteste sau te face nefericita, cu siguranta ma refeream la celalalt. 17. Berea ne place asa cum va plac voua gentile... voi nu intelegeti de ce... si nici noi. 18. Daca te intreb "Ce ai?" si tu imi raspunzi "Nimic!", te voi crede si ma voi comporta asa ca si cum totul ar fi in cea mai perfecta ordine. 19. Nu ma intreba: "Ma iubesti?"... fi sigura ca daca n-ar fi asa, nu as fi cu tine. 20. Regula de baza in cazul celei mai mici indoieli: ia sau intelege ce este mai simplu. 21. Noi suntem cu adevarat oameni simpli. Ale

#2
ymellda

ymellda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 19:59

[cool] [:D][:D][:D][:D] [cool] Alina si [copil] Andra

#3
ymellda

ymellda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 20:00

[cool] [:D][:D][:D][:D] [cool] Stiu ca sotul meu e [^] cu astea!!!! I-am mai scos eu niste chestii de "ale lor" la imprimanta si a fost incantat!! Alina si [copil] Andra

#4
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 21:09

Ale, sotul meu a fost mai mult decat incantat cand i-am aratat ce ai scris si a fost de acord cu toate[:D] [bruta] [:)] Sanatate maxima!

#5
Guest710_871

Guest710_871
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 21:29

[:D][:D][:D][:D]

#6
bucluc

bucluc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 21:41

SUUUUUUUUPER!!!![bis] "Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)

#7
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 11 februarie 2003 - 06:32

[:D][:D][:D][cool] Elena&Laura

#8
Veronicai

Veronicai
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 februarie 2003 - 11:17

Adevarat ai grait!

#9
Ender

Ender
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 februarie 2003 - 15:05

... de s-ar si intzelege ... --- Album Andrei: http://www.desprecop...mid=954&cid=448

#10
Floare de Colt

Floare de Colt
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 11 februarie 2003 - 15:27

Faine! Le-am trims si sotului meu.
quote:
Originally posted by Ender
... de s-ar si intzelege ...
[:D] Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjoara splendoarea lui Dumnezeu


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -