Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

va rog frumos!!


6 raspunsuri la acest subiect

#1
sorina_aslzos

sorina_aslzos
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 09:51

[hia]daca stie cineva poezioare in germana , as fii bucuroasa daca m-ar putea ajuta.[q] Cind am fost mica bunica mea imi tot recita niste poezioare dragute, dar eu nu-mi amintesc decit frinturi din ele. Multumesc frumos si o zi frumoasa si usoara[olala] Cu drag Sorina asorina

#2
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 14:17

Eu stiu citeva pe care i le spune sotul meu fetitei noastre dar pt ca nu precis nu le scriu foarte corect,le voi posta deseara cind vine "profesorul"acasa. Cu drag, Alina

#3
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 16:03

[hia] Iata aici 2 poezioare mici si f.cunoscute aici in Germania: P.S. Poate ti se par cunoscute ? Eins, zwei Polizei Drei, vier Brigadier Fünf, sechs alte Hex Sieben,acht Gute Nacht Neun, Zehn schlafen gehn! Hoppe,hoppe Reitter, wenn er fällt dann schreit er Fällt er in den Graben, fresen ihn die Raben Fällt er in den Sumpf, macht der Reitter blubb! ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78

#4
alinaluchian

alinaluchian

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 16:08

In meinem Haus In meinem Haus Da wohe ich, Da schlafe ich, Da esse ich. Und wenn du willst, Dann öffne ich Die Tür Und laß dich ein. In meinem Haus Da lache ich, Da spiele ich, Da träume ich. Und wenn ich will, Dann schließe ich Die Tür Und bin allein. Sau, citeva versuri vesele ( Lustige Verse ): In diesem Haus wohnt eine maus. Ich bleib hier stehen und du mußt gehen. * Die Mäusen singen, die Katzen springen bei uns im Ort, doch du mußt fort. * Ezel, Tezel, wer bäckt Brezel ? Wer bäckt Kuchen, der muß suchen. * Bim, bam, beier, Hans mag Eier, Mehl in die Pfann, Butter daran, Hänsel ist ein Leckermann. * Vögel, die nicht singen, Glocken die nicht klingen, Pferde, die nicht springen, Nüsse, die nicht krachen, Kinder, die nicht lachen, Was sind das für Sachen ?

#5
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 16:27

Alle Leut’, alle Leut’ gehen jetzt nach Hause. große Leute, kleine Leute, dicke Leute, dünne Leute, gehen jetzt nach Hause. Erst die rechte, dann die linke beide Hände winke, winke. Alle Leut’, alle Leut’ gehen jetzt nach Hause. Heute war es wieder schön. wollen uns nächste Woche wiedersehen. Eins, zwei, drei, vier alle sind noch hier fünf, sechs, sieben, acht jetzt wird aber Schluss gemacht ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78

#6
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 16:39

Abends, wenn ich schlafen geh', vierzehn Englein um mich stehn: zwei zu meiner Rechten, zwei zu meiner Linken, zwei zu meinen Häupten, zwei zu meinen Füßen, zwei, die mich decken, zwei, die mich wecken, zwei, die mich weisen ins himmlische Paradeisen ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78

#7
dori

dori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 16:52

Milch und Butter, Schwarzes Brot, machen dich gesund und rot. dori


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -