Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tot despre argila ....


17 raspunsuri la acest subiect

#11
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 06 februarie 2003 - 00:33

Fetelor Am gasit azi argila de la Mircea Bocan in p-ta Moghiros, la un plafar, in pungute de 200g, cred ca a costat vreo 30.000 lei, am uitat ca popa ... Daca vreti sa cumparati, va spun mai exact. Diana

#12
Madutz

Madutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 06 februarie 2003 - 15:34

quote:
Originally posted by Diana_b
Fetelor Am gasit azi argila de la Mircea Bocan in p-ta Moghiros, la un plafar, in pungute de 200g, cred ca a costat vreo 30.000 lei, am uitat ca popa ... Daca vreti sa cumparati, va spun mai exact. Diana
Mi se pare ieftin... eu am dat pe cutia de la Farmec, care are 21 pliculete de 15 g fiecare in jur de 45.000 lei. Si dupa cum spun fetele, argila Mircea BOCAN e cea mai buna ! [olala] Madi

#13
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 06 februarie 2003 - 21:25

Pai sa stii ca argila de la Bocan nu are nici un gust. Alta nelamurire am eu:scrie pe punguta ca tb. sa las argila in apa 12 ore inainte sa o beau.Pt. dimineata o pun de cu seara si pt. seara o pun dimineata. Dar se ia de 3 ori pe zi, asa ca pt. prinz tb. sa ma scol noaptea pe la 3 s-o pun in pahar ? Voi cum procedati ? [:X]

#14
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 01:26

Nuuuuuuu,prepari argila de seara pt.dimineata,dimineata imediat dupa ce ai baut-o o faci imediat pt. pranz(bei intre orele 13-15)apoi dupa ce o bei pe cea de la pranz o faci pe cea de seara (bei intre orele 21-23)._ASA SE BEA PT. TRAT. Asa cum ai zis tu este doar sa purifice apa de la robinet(o lingura la un litru de apa) ,sa nu mai fie incarcata cu fel de fel de ... Stiu sigur ca asa se face fiindca am vorbit cu Mircea Bocan si mi-a explicat cum se adm. Multumita? Te pup! livia

#15
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 02:08

Livia,Maria si celelalte fete, ma scuzati ca dau buzna pt voi dar ma intereseaza si pe mine argila in probleme de constipatie. Livia,argila prin posta de la Mircea Bocan ai primit-o prin posta,aici,in Germania sau pe adresa parintilor din tara?Vine tatal meu la noi peste 2 saptamini si va trebui sa il rog sa imi procure. Tu o bei cu apa de la robinet sau cu apa plata? Maria,tu ai gasit sa cumperi in Timisoara argila de la Mircea Bocan la vreun plafar sau farmacie sau tot cu comanda prin posta? Multumesc mult si sanatate . Alina

#16
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 02:24

Cu [consti]treaba veche,de cand ma stiu am avut probleme,dar de cand cu argila totul este o.k. si nici insarcinata nu am mai avut probleme. Eu i-am pus pe ai mei sa comande si apoi mi-au trimis-o ei(nu costa mult)dar cred ca poti comanda si de aici.Ar trebui sa dai tel. si sa spui ca este urgent si poate ajunge mai repede si reuseste tatal tau sa ti-o aduca. Te pup! Am baut cu apa plata,cea de la robinet ii diminueaza calitatile. livia

#17
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 09:13

Multumesc, fug repede s-o prepar. Pupici.

#18
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 08 februarie 2003 - 01:41

Livia,multumesc mult! Am comandat deja argila ,la Mircea Bocan si o primesc in 10 zile in tara si mi-o aduce tatal meu,aici,peste vreo 2 saptamini. Sanatate multa si pupici. Alina


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -