Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tintura de branca ursului


30 raspunsuri la acest subiect

#21
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 03 februarie 2003 - 23:42

Chiar o lingurita de branca ursului de 3 ori pe zi se ia?Nu-i mult?Voi cum luati? Gabi+bbSimona

#22
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 00:09

Da, Gabitule, trei lungurite pe zi, numai ca eu nu le pot lua intr-un pahar cu apa, imi vine sa vomit, asa ca ma tin de nas si le dau peste cap, si apoi ii dau cu apa.

#23
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 09:29

gabi, eu nu iau decat cateva picaturi dimineata si seara, imi scade tensiunea. n-am luat seminte de marar, am cumparat tinctura de marar. azi a fost prima zi de ceaiuri...greu e :) Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#24
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 10:03

Eu ii dau si sotului meu branca ursului pt ca am vazut ca-i mai importanta pt ei decat pt noi.Eu ii dadeam 15 pic de 3 ori/zi ,acum ar trebui sa-i dau 3 lingurite/zi? Va pup, Gabi.

#25
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 10:12

si eu ii dau si luni...juma de lingurita dimineata, jumatate seara...sper sa fie de folos.. :) gabi, tu ai facut masajul de crema de galbenele?argila ai folosit-o?? cum e?? Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#26
Madalinuta

Madalinuta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 15:39

quote:
Originally posted by Jasmine
Fetelor,dar ceai de napraznic si tinctura de muguri de zmeur unde ati gasit acum de curand?Ma gandesc sa incep si eu dar nu am nici un pic de timp liber,nu pot sa bat orasul in cautare de Plafare.
Jasmine eu am gasit "ierburili si tincturili" la un plafar ce se afla chiar langa statia de metro unirii, iesirea din diagonala cu magazinul. tot timpu' am gasit acolo ce-am avut nevoie..... feteleeeeeeeeeeeee! cura cu seminte de mara se tine doar 21 de zile? nu am voie sa o repet dupa aia'? pupici Madalina D

#27
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 17:20

Trat. cu marar este unic ,de doar 21 zile ,nu se mai repeta in cadrul celor 6 luni(de trat.).Dupa ce ai nascut, eventual, mai poti sa-l faci fiindca mareste secretia de lapte si calitatea lui + ca intareste tesutul mamar si-l ajuta sa nu se lase dupa intarcat. pupici de la livia cu bb christian livia

#28
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 21:07

Stii ce am facut cu argila...totul a fost bine la inceputul ciclului dar apoi cand s-a marit secretia numai reuseam sa o scot si Cristina L m-a invatat sa o leg cu ata si dimineata o scoteam mai usor dupa ce seara faceam broderii pe argila.In ziua cand numai reuseam sa o scot am facut spalatura si a iesit pana la urma.Cu masajul am facut si eu cum m-am priceput,mai la suprafata. Mi-am luat ulei de catina dar nu prea inteleg cum trebuie folosit si pt ce-i bun.Sotul meu zice ca-s nebuna ca-mi iau toate prostiile.Daca imi fac rau?Voi cum luati uleiul de catina? Va pup, Gabi .

#29
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 21:39

Gabi,Gabi,bataita la poponetz,cum iei asa fara sa stii la ce-i bun?Stai fara grija ca nu-ti face rau(uleiul) daca stii cum sa-l iei si cat timp!!!Am scris un subiect ca sa te lamuresc si daca tot in ceata esti,mai explicam o dat`! Te pup!!! livia

#30
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 23:32

Fetelor, facem sau nu bb, partea a 2-a ...... dar aici pe forum sinteti superbe! [flo][flo][flo]Nu stiu cum e cu tinctura de branca ursului dar pulberea se ia 3 lingurite pe zi si e la fel de importanta pt femei ca si pt barbati dar asta neaparat se asociaza cu un regim vegetarian si f. important fara grasimi de nici un fel. Altfel nu are nici un rezultat.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -