Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Secretul casatoriei :-)


5 raspunsuri la acest subiect

#1
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 16:11

Secretul casatoriei fara probleme Eu si sotia mea cunoastem secretul pt a mentine o casatorie solida: 1. De doua ori pe saptamana mergem intr-un restaurant dragut, bem vin, mincare buna si companie... ea merge marti, eu vineri. 2. Dormim in paturi separate, eu la Milano, ea la Genova. 3. O duc peste tot, dar ea reuseste mereu sa gaseasca drumul inapoi. 4. Am intrebat-o unde vrea sa mearga pentru aniversarea casatoriei si mi-a raspuns: "intr-un loc unde nu am mai fost demult". I-am sugerat bucataria. 5. Ne tinem de mina mereu. Daca nu o fac, incepe sa cheltuiasca. 6. Are un robot de bucatarie electric, un storcator electric, un prajitor electric si zice ca sint prea multe in casa, nu are loc de ele unde sa stea. Asa ca i-am cumparat un scaun electric. 7. Mi-a spus ca masina nu merge, ca are apa in carburator. Am intrebat unde e masina: "in lac". 8. A facut o masca de argila. Pentru doua zile a fost frumoasa foc. Apoi si-a spalat masca de pe fata. 9. A urmarit camionul de gunoi, urlind dupa el: sunt in intirziere pt gunoi? Soferul a raspuns: nu, salta inauntru. 10. Aminteste-ti mereu, casatoria e prima cauza a divortului. 11. Deci, nu am vorbit sotiei mele pt 11 luni. Nu indrazneam sa o intrerup. 12. Ultima cearta a fost din cauza mea. A intrebat "ce e pe televizor", iar eu am raspuns: "praf". 13. La inceput, Dumnezeu a creat pamintul si s-a odihnit. Apoi a creat barbatul si s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici omul, nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata. [;)] PRECIZEZ CA AM PRIMIT CEEA CE AM SCRIS (sus) PRIN EMAIL. Sa nu ma fugariti acum ca nus``cin a scris ca ich habe keine Idee! (stiu ca stiti germana [:p]) Adela &[copil]Julia

#2
Pisicuta

Pisicuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 16:17

[:D][:D][:D]De ce eshti rautza, mai, Adelutza!...Chiar asha, sa-i spui omului (a se citi nevestei) franc in fatza ce hibe are!!! Poate avem burlaci pe aici (deshi ma indoiesc) shi-shi rateaza un viitor luminos din cauza ta! Ha! Ha! Ha![:o)][:o)][:o)][:D] *Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici [pup]*

#3
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 16:30

cum se scrie Ahnung? Frau Lehrerin

#4
Ender

Ender
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 16:34

Si inca: Alege ce iubesti, iar apoi iubeste ceea ce ai ales. Se pare ca vremea in care ne apreciem cel mai mult partenerul este inainte de casatorie si dupa funeralii. Se cer doi ca sa faca o casatorie:  o fata necasatorita si ... o mama nerabdatoare! Barbatul care se lauda ca n-a facut nici o greseala in toata viata lui are o sotie care nu se poate lauda la fel. Fata asta este doua treimi deja casatorita: ea vrea, si vrea si ... mama ei.  Unii barbati se nasc smeriti, altii trebuie sa se casatoreasca ... Pentru unele tinere, verigheta este un fel de "garou" pus pe deget ca sa le opreasca ... circulatia. Majoritatea femeilor tin foarte bine minte "unde?" si "cum?"  s-au casatorit; ceea ce se pare ca au uitat este ... "de ce?" Se spune ca dragostea este oarba; dar casatoria este ce cea mai sigura cale de vindecare. Dupa barbat a fost femeia; si de atunci este mereu "dupa el." Bunul simt va evita nu numai divorturile, ci si unele ... casatorii. Orice barbat care crede ca este mai destept decat nevasta lui este casatorit cu o femeie inteligenta. Un om ar trebui sa se casatoreasca numai cu acea femeie pe care si-ar fi ales-o drept prieten, daca ar fi fost barbat. Cu casatoria este ca si cu cumpararea pe credit:  vezi ceva, iti place, o iei si mai tarziu ... platesti. Cea mai impresionanta dovada de spirit tolerant este o "nunta de aur." Daca vrei sa-ti iei o sotie buna, cauta fata unei mame pe care o respecti! Daca vrei o sotie buna, casatoreste-te cu una care a fost fata buna la parinti. Pentru succesul in casatorie nu este deajuns sa casesti un partener potrivit, ceea ce mai trebuie este sa fi si tu un partener potrivit. In partile rurale ale Japoniei, rudele aleg sotia pentru mire si el nu o cunoaste decat dupa cununie.  In America obiceiul este total diferit, dar se pare ca rezultatul este ... acelasi. Daca parintii sunt o alegere a lui Dumnezeu pentru noi, tovarasul de viata trebuie sa fie o alegere a noastra pentru Dumnezeu ... --- Album Andrei: http://www.desprecop...mid=954&cid=448

#5
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 16:44

Mamaruta ahnung se scrie cu litera mare .... [cheers] Fraua haideti dincolo.... [;)] [pup] Adela &[copil]Julia

#6
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 16:48

poi si io cum am scris? Dar oricum e foarte bine cand sti mai multe cuvinte ca sa poti schimba. [:-)))][pup]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -