Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

dr. Liliana Popa spit Giulesti


11 raspunsuri la acest subiect

#1
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 15:34

Salut! Sunt si eu o viitoare mamica si urmaresc de ceva vreme mesajele postate pe acest site care ne sunt de un real folos. Rugamintea mea este daca poate cineva sa-mi spuna daca a nascut cu dr. Liliana Popa si cum este. Dna doctor are cabinet particular si asista la nasteri in spit. Giulesti. Nu cred ca are consultatii in spital, ci doar vine si asista la nasteri. Profesional eu sunt foarte multumita de ea si este o persoana foarte placuta, vorbeste frumos, iti explica tot ce vrei, etc. Dilema in care sunt este ca dna. doctor este si ea insarcinata si mi-a spus ca s-ar putea sa nu ma asiste la nastere, dar la momentul oportun ma va recomanda unui medic de la spit. Giulesti cu care o sa nasc. Acum eu nu stiu ce sa fac, sa raman in continuare la ea sau sa-mi caut un doctor de la spit. giulesti la care sa merg in continuare pana nasc (eu fiind insarcinata in 17 sapt). Mai este cineva in situatia asta? Va rog mult sa-mi dati un sfat. Orice informatie mi-ar fi de folos. Multumesc anticipat. Magdone

#2
Maruca

Maruca
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 16:23

Bine ai venit! Desi nu o cunosc pe dr. ta, pot sa-ti spun ca am nascut in 2001 la Giulesti, si daca poti sa-ti gasesti un dr. cu care sa nasti acolo, ar fi bine - spitalul e destul de curat, asistentele suficient de preocupate de soarta mamicilor si bb-lor iar medicii - n-am auzit sa fie vorbit vreunul de rau. Plus ca aparatura pentru bebei este printre cele mai performante din Bucuresti. Nu inteleg insa cum vine chestia asta - doctora ta "asista la nasteri in Giulesti"???? Ea nu lucreaza la spital, doar da consultatii la cabinet??? Numai bine si sanatate! Gabi

#3
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 30 ianuarie 2003 - 19:54

Buna Gabriela, Multumesc mult pentru raspuns. Chiar ma gandeam nu-mi raspunde nimeni... Stiu e foarte ciudat, dar dr. mea are un cabinet particular si asa mi-a spus ca asista la nasteri doar. In fine, o sa ma gandesc serios ce o sa fac, cat nu e prea tarziu. Multumesc inca o data. Magdone

#4
Maruca

Maruca
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 ianuarie 2003 - 12:57

Nu te supara ca nu-ti raspund fetele...poate sunt si ele ocupate cu alte subiecte! In fine, important este sa-ti rezolvi tu problema, in sensul ca, daca-mi permiti un sfat, ar trebui sa-ti gasesti un medic care lucreaza efectiv intr-un spital (nu doar asista la nasteri!), care sa te supravegheze pina nasti - si si-asa, nu-ti garanteaza nimeni ca medicul care te-a consultat pe durata sarcinii va fi disponibil si in momentul nasterii.... Deci inca o data multa bafta si mai vorbim! Gabi Gabi

#5
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 31 ianuarie 2003 - 13:33

merci inca o data. Poate-mi recomanzi pe cineva de la giulesti si cum pot da de el. Am auzit multe nume de doctori buni, dar nu stiu pe care sa-l aleg..!!?? magdone

#6
Vanina

Vanina
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 31 ianuarie 2003 - 14:40

Eu te sfatuiesc sa-ti gasesti un medic de la Giulesti ca sa nu ai surpriza ca esti a nimanui in momentul nasterii...o sa fii destul de stresata asa ca o cauza de stres in plus nu e binevenita. Eu ti-l recomand pe Dr. Puia care este un medic extraordinar. Mult succes! Vanina

#7
Maruca

Maruca
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 ianuarie 2003 - 15:17

Cezara Bucur - sau oricare alt medic la care te poti duce din partea cuiva, stii si tu ca e mai bine... Numai bine.
quote:
Originally posted by Magdone
merci inca o data. Poate-mi recomanzi pe cineva de la giulesti si cum pot da de el. Am auzit multe nume de doctori buni, dar nu stiu pe care sa-l aleg..!!?? magdone
Gabi

#8
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 31 ianuarie 2003 - 16:18

Multumesc mult fetelor, Stiu ca o sa fiu stresata, ca sunt de pe acum [bang] O sa va spun la cine ma duc pana la urma. S-auzim numai de bine. Magda

#9
Sibin

Sibin
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 februarie 2003 - 22:28

Si eu cred ca cel mai bine este sa te grabesti si sa-ti gasesti un medic de la spitalul Giulesti.Sotia mea a nascut pe 1 februarie,2003 tot acolo.In camera ei este o alta femeie care a nascut asistata de doctorita care nu este angajata in spital.Nu am observat sa fi fost tratata de catre personal in mod diferit.Insa ar fi foarte bine daca ti-ai gasi un medic pe acolo.Incearca la domnul doctor Puia, insa e foarte aglomerat, pentru ca este un domn adevarat.Du-te in orice zi de joi in centrul de planificare familiala dupa ora 17.Acolo il vei gasi pe domnul Puia si daca ai noroc vei putea sta de vorba cu el.Cat mai repede te duci, atat mai bine.Bafta Sibin

#10
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 09:54

Merci mult Sibin, asa ma gandesc si eu ca e mai bine sa incerc la un doctor de la Giulesti. Sper sa reusesc.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -