Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ulei de catina


6 raspunsuri la acest subiect

#1
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 29 ianuarie 2003 - 13:14

Catina este una din plantele cu cel mai ridicat continut de vitamine F si E (vitamina E fiind numita si vitamina tineretii), intrucat este implicata in cele mai importante procese de regenerare din organism. Pe langa vitamina E, catina este foarte bogata in vitamina A, C, PP, la care se adauga intreg complexul vitaminic B. Uleiul de catina Este un remediu care se obtine exclusiv pe cale industriala, putand fi gasit in farmacii si Plafare. Dupa uleiul de palmier, este al doilea din lume ca bogatie in vitamina E. Ca tratament al diferitelor boli: - impotenta, sterilitate, insuficienta ovariana - se face un tratament de lunga durata (minimum trei luni), avand efect foarte puternic atunci cand este asociat cu tratamentul intern cu plante cu efecte hormonale (branca-ursului, naprasnic, ginseng, ginseng indian). Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#2
Pisicuta

Pisicuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 29 ianuarie 2003 - 16:07

SERIOOOOS??? Pai eu am inceput sa consum de vreo 2 saptamani(20 picaturix3/zi), ca sa nu-l las pe barbatu-meu sa se chinuie singur cu el! Lui i-l recomandase cineva sa-l ia pentru vitaminizare shi revitalizare in timpul unui regim vegetarian tzinut dupa sarbatori (regim pe care l-am tzinut shi eu tot din spirit de solidaritate)! ... Shi cand te gandeshti ca de astazi o sa incep shi cura cu NAPRASNIC!!! Andrruzza, draga, ca de obicei, ai intrat cu veshti super [cool] in viatza mea! Te pupic[pup][pup][pup]! *Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici [pup]*

#3
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 29 ianuarie 2003 - 16:20

Pisicuta, Sa fie intr-un ceas bun!!! Cat costa uleiul asta?:) Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#4
Pisicuta

Pisicuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 29 ianuarie 2003 - 16:28

Andrruzza, mama, sotzul meu l-a luat la pretzul de 117.000 lei/50ml. Se comercializeaza in mai multe dozaje: 10ml; 30ml; 50ml; 100ml shi 1l, insa pretzul nu-l shtiu decat pe cel ce tzi l-am zis! Am intzeles ca este shi ceai shi tablete shi toate-s la fel de eficiente. Dar uite ca de proprietatea de a trata impotentza, sterilitatea shi insuficientza ovariana nu am shtiut! Sa nu uit: in prospect scrie ca nu este recomandat femeilor INSARCINATE!!!! *Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici [pup]*

#5
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 29 ianuarie 2003 - 16:37

O sa cumpar si pentru noi...in curand cred ca o sa devenim ierbivori de la atatea plante:)) Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#6
Pisicuta

Pisicuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 29 ianuarie 2003 - 16:45

quote:
Originally posted by andrruzza
O sa cumpar si pentru noi...in curand cred ca o sa devenim ierbivori de la atatea plante:)) Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"
PAROL, monsher! *Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici [pup]*

#7
adicali

adicali
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 ianuarie 2003 - 20:05

firma HOFIGAL are capsule cu ulei de catina. 40 de capsule costa 150000 lei. eu deja termin o cutie, si ma simt mult mai bine. inainte ma raceam f des, dar de cand le aiu nu am mai fost racita. sunt f bune pt imunitate, tonifiere generala, bolile cardio vasculare, pt ochi. daca vreti mai multe informatii intrati pe google, si cautati ulei de catina. e o lista destul de considerabila.


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -