Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Uter infantil


9 raspunsuri la acest subiect

#1
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 11:04

Saliu gagici,ieri la HSG pe langa rezultat mi s-a spus ca am si uter infantil (de dimensiuni mici,ca de adolescenta,mi s-a spus [hop])cred ca de bucurie ca trompele-s bune am omis sa va zic chestia asta... Mi s-a mai spus ca din momentul in care se confirma sarcina va trebui sa primesc tratament de sustinere a sarcinii din cauza dimensiunilor uterului,si sa ma feresc si de cel mai mic efort (ceea ce fac de pe acum...). Pana am din nou consultatie la doctorita noastra homeopata mai e ceva vreme,asa ca va intreb acum si eu pe voi...stiti ceva "leac" pentru treaba asta ?? Ce as putea face sa maresc cumva cavitatea ?! Mersic de incurajari si pentru ca va bucurati alaturi de mine de mica mea victorie. Gabi,am incercat sa-l conving pe al meu sa faca spermograma mai repede dar nu vrea nici chip sa iasa din cuvantul doctoritei,deci vesti despre analiza o sa am peste vreo luna jumate. Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#2
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 11:42

Mariaa, aceiasi problema o am si eu cu uterul bicorn, dar la mine e uterul mare, doar ca are forma aia mai "ciudata". despre uter infantil, nu prea stiu mai nimik, stiu doar ca in zona unde lucrez am vazut un spital, o sectie de "ginecologie infantila", dar nu stiu cu ce se ocupa. sper sa fie bine, sa putem tine bb pana la termen! Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#3
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 11:49

Raspunsurile din "Formula As" cu privire la uter infantil sunt date de dna dr DANA PODARU - medic Planificare familala, tel: 638.08.88 (asta e varianta veche de numar). http://www.formula-a...394as/citr.html (tratament !!!!) Sä fim senini!

#4
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 11:56

Andruzza si eu am uter bicorn si dr.Olaru de la Timisoara mi-a spus ca nu o sa puna probleme la nidatie. Tie ce ti s-a spus?

#5
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 12:03

matia, mie mi s-a spus ca nu-i problema sa raman insarcinata, ci doar sa duc sarcina pana la capat. dar uite, ca nici insarcinata nu raman:( Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#6
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 13:44

Maria si mie mi-a zis ca-i cam micut. Adica 6.6/3, si totusi Mara a avut 3200gr, si eu nu am luat nici un fel de medicamente pentru uter cat am fost insarcinata

#7
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 14:44

Se pare ca sintem pe aceesi craca, Andrruzza!

#8
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 15:01

da, matia..din pacate asta e...curaj :) Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#9
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 19:36

quote:
Initial creeata de Mariaa
Saliu gagici,ieri la HSG pe langa rezultat mi s-a spus ca am si uter infantil (de dimensiuni mici,ca de adolescenta,mi s-a spus [hop])cred ca de bucurie ca trompele-s bune am omis sa va zic chestia asta... Mi s-a mai spus ca din momentul in care se confirma sarcina va trebui sa primesc tratament de sustinere a sarcinii din cauza dimensiunilor uterului,si sa ma feresc si de cel mai mic efort (ceea ce fac de pe acum...). Pana am din nou consultatie la doctorita noastra homeopata mai e ceva vreme,asa ca va intreb acum si eu pe voi...stiti ceva "leac" pentru treaba asta ?? Ce as putea face sa maresc cumva cavitatea ?! Mersic de incurajari si pentru ca va bucurati alaturi de mine de mica mea victorie. Gabi,am incercat sa-l conving pe al meu sa faca spermograma mai repede dar nu vrea nici chip sa iasa din cuvantul doctoritei,deci vesti despre analiza o sa am peste vreo luna jumate. Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.
Si eu am avut uter infantil si dupa ce s-a prins sarcina prin FIV mi-a dat 2 saptamani de injectii cu gravibinom.Nu-i nici o probleme!Cu acest tip de uter ramai insarcinata,dupaaceea trebuie sa faci gravibinom.la mine a fost nevoie doar 2 saptamani dar altele fac pana la sfarsitul sarcinii.Oricum la eco iti spune daca trebuie sa iei sau nu.Intai sa dea Dumnezeu sa avem bb si apoi o sa facem cate sunt nevoie gravibinoame! Te pup, Gabi.

#10
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 21:55

Maria si mie mi-au spus la inceput ca am uter infantil, apoi alt dr mi-a spus ca e micut,iar aici mi-au spus ca normal...!!!eu ce sa mai cred... Nu iti pierde speranta. Pupici Cristina L


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -