Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

TRATAMENTUL LIVIEI - PROBLEME !!!


14 raspunsuri la acest subiect

#1
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 20:54

Am inceput tratamentul Liviei acum aproximativ trei saptamani. Astazi este a doua zi cand am niste dureri destul de mari care cuprind tot uterul. V-ati confruntat cu asa ceva ??????? Este normal, sau eu sunt pe dos ??????????

#2
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 21:10

Si eu am avut dureri,asteapta pana iti vine menstruatia sa veti ce curatenie se face pe acolo.Pune sticle cu apa calda la burtica. Dar atentie,durerile pot fi de la spalaturile vaginale facute incorect.Vasul in care este lichidul nu trebuie sa depaseaca 50 cm inaltime fata de locul unde stai tu intinsa ca altfel apa cade,vine cu presiune si de aici durerile.Deci ai grija... [pup]de la livia cu [bibe]christian livia

#3
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 21:12

Carmen scumpa,stai linistita...asa am avut si eu cand am inceput tratamentul,isi fac plantele efectul.Durerea este chiar asa puternica?Doare continuu?Sper sa nu... Te pupic Cristina L

#4
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 21:47

Pai..... problema este ca mi-a venit ciclul cu trei zile mai devreme, iar spalaturi n-am facut decat una, pentru ca am facut atatea spalaturi incat mi s-a spus sa mai iau o pauza. Dar de ce sa ma doara uterul ca nu l-am deranjat cu nimic ??

#5
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 00:15

Nu cumva te doare in stanga si dreapta jos,inghinal?Alea sunt ovarele care incep sa se curete si sa produca ce trebuie... livia

#6
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 00:29

Si pe mine m-a durut burta doar in primele zile si in zona ovarelor si a uterului,dupa care durerile au incetat.Am inteles ca la tine au aparut acum,spre sfarsit.Poate ca afost ceva mai grav si te-ai vindecat.Cum ti-a venit ciclul?Mie mi-a venit la 32 de zile ca inainte dar este rosu deschis fara cheaguri fata de pana acum cand era plin de cheaguri si caramiziu.Ceva tot am avut eu!Mie mi-au trecut durerile si acum ma simt excelent cu tratamentul Liviei chiar daca bb nu avenit. Te pup, Gabi.

#7
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 16:17

Nu, ovarul m-a durut numai in primele zile (mai am doar ovarul stang) , dupa care mi-a trecut, iar vineri m-am sculat cu o durere de uter aproape insuportabila, noroc ca ma mai si lasa din cand in cand. Asa a continuat si ieri (sambata) si spre rusinea mea, ieri nu am luat tratamentul. Astazi l-am reluat pentru ca nu ma mai doare. Am uitat sa spun ca am si o rana pe uter pe care miercuri ma duc s-o cauterizez si am crezut ca din cauza ei ma doare. Ciclul mi-a venit mai devreme cu trei zile, dar este tot negru ca pana acum. Poate si pentru ca n-am reusit sa fac rost de toate plantele. Oricum daca fac cauterizarea cam 6 sapatamani trebuie sa stam cuminti, doar luam tratementul. Trebuie sa ma mai astept si la altfel de dureri in urma tratementului ?? Spuneti-mi-le pe toate ca sa stiu la ce ma mai astept. Mutumesc mult fetelor.

#8
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 22:12

Eu sunt in a 2 a luna de tratament continuu si intr-adevar la inceput au fost dureri insuportabile in zona ovarelor care dupa 3 zile au trecut.Alte dureri nu am avut.Eu am inteles ca spalaturile se fac in fiecare zi si am avut niste dureri insuportabile atunci in toata burta,nu puteama sta nici in picioare ,nici culcata si durerile mergeau spre ovare exact ca la histero.Atunci cred ca mi-am desfundat ceva ca acurs si un pic de sange si a venit ciclul curat asa cum trebuie.Atunci am povestit pe forum...ai grija cu spalaturile!Acum sunt in a 4 a zi si vad ca au inceput iarasi dureri in zona ovarelor ca luna trecuta,cred ca sunt stimulate de tratament daca au aparut aceleasi dureri.Eu am luat tratamentul complet fara sup[ozitoare cu carpicon care nu se mai fabrica si inloc de metronidazol am luat colposeptine care este pt mai multe nu numai trichomonas pt ca ma stiu cu probleme. Sa vedem ce se intampla si luna aceasta! Te pup, Gabi.

#9
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 22:16

Cand am avut durerile de la spalaturi am vrut sa renunt dar am avut taria sa trec peste durere.Este efectul tratamentului asupra organismului.Nu renunta!Tu ce anume din tratament iei?Cand ma durea tare burta am luat supozitor Lizadon sau scopantil.asa o sa suporti mai usor,linisteste musculatura pelviana. Te pup, Gabi.

#10
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 22:43

Deci eu iau asa: ceai de cretisoara, ceai de coada soricelului, tinctura de telina, tinctura de marar, tinctura de branca ursului, tinctura de coacaz negru, supozitoare carpicon si laptisor de matca. Stiu ca nu este tratamentul complet dar atat am gasit. Te pup Gabitule


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -