Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru Livia si nu numai....


29 raspunsuri la acest subiect

#11
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 13:43

Sa-ti spun povestea trat... Am sunat din Germania la dl. Vasile Popa de la Natura Medica, despre care am citit ca a rezolvat cazuri asemanatoare cu al meu si i-am spus diagnosticul.El mi-a raspuns ,foarte amabil ,la toate intrebarile mele si chiar mi-a spus(amanuntit) ce tratament imi va da daca vin la dansul. Intre timp am fost si la un medic de aici,tot naturist,care mi-a dat un trat. de urmat tot cu plante. In mare parte trat. era acelasi,asa ca am combinat trat. celor doi si a rezultat ce am scris eu pe forum. Ambii mi-au spus la ce sa ma astept...stari de greata ca se elimina toxine,menstruatie cu foarte multe chiaguri negricioase,ameteli etc.,dar in final corpul va fi curatat si echilibrat foarte bine!!! Mi-am cumparat pentru prima luna plantele de aici si urma sa ma duc in tara in concediu si sa i-au restul pentru inca 5 luni ,dar, trat. si-a facut efectul imediat si nu a mai fost nevoie sa cumpar altele si asa am ramas cu o valiza de ierburi dar nu ma plang ... Cand am sosit in Ro pt. o luna o prietena de-a mea avea cam aceleasi probleme,i-am dat trat.si surpriza...pana sa plec eu inapoi ea ramasese gravida deci, tot intr-o luna,acum are un baietel si va naste in primavara. Cam asta este poveste trat.meu !!! Singura problema,daca o pot numi problema,este ca cine a facut trat. meu (3 la numar)au acum baietei, nimeni nu a facut fetita,sa fie din cauza trat.? [pup]de la livia cu[bibe]christian livia

#12
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 20:48

Chiar eram curioasa cine ti-a dat tratamentul pt ca e greu sa-l faci singura numai din carti.Luna aceasta cand au venit rusii...nu a mai fost ca altadata,scurgeri caramizii cu f.multe cheaguri,a fost rosu deschis cu f.putine cheaguri.Pur si simplu nu-mi venea sa cred !Cred ca eu mi-am rezolvat problemele cu tratamentul tau,acum ramane sa-si mai revina sotul meu.Abia la sf lui Februarie putem vedea un rezultat pt ca spermatogeneza dureaza 3 luni.Ii dau si naporaznic si telina si tratament naturist si hormonal. Eu ma simt f.bine cu tratamentul tau ,la inceput a fost mai greu cu ceaiurile dar acum m-am obisnuit.La mine daca nu am ramas a fost datorita sotului si nu tratamentului. Te pup, Gabi si bb Simona. PS:Daca raman insarcinata eu tot fetita imi doresc.Si la prima sarcina tot fetita am vrut si acum la fel.poate ca cu tratamentul tau ies si fetite,nu?

#13
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 21:17

Aaaaaaa!sotul tau are vina deci pe el cu plantutele!!!Am sa dau telefon la doctorii de unde am eu trat.sa vad cam ce-ar zice.Tu ce zici,vrei?Mai intai sa-mi scrii exact ce are ca sa stiu ce sa intreb! [pup]de la livia cu [bibe]christian livia

#14
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 21:54

[size=5]Da, da ,da , da[/size=5] si eu te rog mult de tot sa dai telefon, sotul meu are numai 14 000 000 de mormoloci si mai sunt si puturosi adica numai 35% motilitate.


#15
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 00:35

Sa ne luam de mana Cam,sotul meu are exact aceeasi spermograma cu al tau!14mil/ml si 35% mobilitate.La el se numeste oligoastenospermie.Nu e extraordinar de rau dar am inteles ca e rau! Livia,chiar ne-ai face o bucurie sa ne spui un tratament naturist. Eu ii dau acum un tratament de la Mariaa:ghimbir,laptisor de matca ,apilarnil+propolis+polen ,zinc,coenzima Q10,cartilaj de rechin,vit E cate 20 de zile pe luna. Te pup, Gabi si bb Simona.

#16
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 00:37

Livia,merci mult pt email , o sa incercam si asa ca cine stie poate "puturosii" ajung unde trebuie. Gabi.

#17
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 16:25

Pentru ce cartilajul de rechin, Gabitule, ca am ametit cu atatea tratamente ?. Dar zincul?? Laptisor de matca nu-i dai ??

#18
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 22:01

quote:
Originally posted by cam
Pentru ce cartilajul de rechin, Gabitule, ca am ametit cu atatea tratamente ?. Dar zincul?? Laptisor de matca nu-i dai ??
Eu acum ii fac o combinatie de tratamente care sper sa nu se bata cap in cap.Unul naturist cu ghimbir,laptisor de matca si propolis,cel de pe site si altul dela prof Ancar cu vitE1/zi 20zile +10 zile pauza,undestor 1/zi 10zile+10zilepauza si cartilaj de rechin una pe zi care am inteles de prin prospecte ca este un mineralizant si vitaminizant natural.Apoi ii dau zinc si coenzima Q10 tot aflat de la fetele de pe site.e un pumn de pastile dar vad ca sotul meu nu face nazuri.I-am explicat ca sunt naturiste si ajuta si la oboseala si stres.Eu nu am reusit sa-i dau suc de telina,refuza sa-l bea asa ca -i dau pastile telina conform prospectului.Costa o gramada de bani tratamentul dar sper sa merite. Undestorul se spune ca are efect mai indelungat ca provironul.Este un testosteron defapt si imbunatateste si mobilitatea ca nr nu-i asa o problema la 14 mil daca avea mobilitatea era OK. Te pup, Gabi.

#19
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 13:33

Livia,scumpa...esti draguta sa intrebi medicul tau si in cazul meu,ce este mai bine de facut ?Ce ceaiuri sa mai bea,ce tincuri...Am mers pe Napraznic mult timp dar nu a aparut sarcina... La noi,poate mai stii,problema este spermograma sotului care desi are diagnosticul normospermie are valorile de 3,8 mil/ml 75 % vitalitate,85% motilitate. Noi suntem pe tratament homeopat acum ,urmand ca la finele acestei "ture" sa faca spermograma. Astept un semnal de la tine,in masura in care bebe Christian iti permite :) Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#20
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 20:23

Fetelor,sa va povestesc amanuntit totul... A fost un pic dificil ca m-a intrebat despre cauza oligoastenospermiei...A spus ca exista un tratament clasic cu plante care se da la toti barbatii cu astfel de probleme dar se mai adauga cate ceva in functie de cauzele determinante.Cauzele pot fi:varicocel unilateral,infectii care pot altera prin staza locala,factori hormonali(diabet,obezitate,hipotiroidie,etc.),afectiuni genetice,cauze nervoase,idiopatice(cauze necunoscute)etc. Sa va spun trat. clasic cu rezultate spectaculoase daca este tinut intocmai: -vit.A(1,5-2mg sau 5000 UI)-echilibrul hormonilor sexuali -vit.C(cat de mult)-influenteaza formarea hormonilor glandelor suprarenale,protejeaza [gica] -Zn (15 mg/zi)-pt.trat.sterilitatii -Tablete de telina -Spirulina -Naprasnic(ceai,preparat special)-2 luni,3 cani pe zi -polen(2 linguri/zi,dimineata) -sirop de pin(8linguri/zi pe stomacul gol.Efectele apar in 2-3 luni)si sunt foarte stabile. -ulei de catina-are efect foarte puternic se adm.int.timp de 3 luni -Branca ursului-de 3 ori pe zi(se face un amestec din frunze,flori si seminte-cele mai importante,se macina toate cu rasnita de cafea) cate o lingurita plina (nu cu varf)bauta cu o cana de apa-creste motilitatea si nr.[gica] -busuioc -macerat la rece 8 ore(4-8 lingurite intr-o cana cu apa)se strecoara si se bea dimineata. Trat. se tine trei luni,exceptie facand produsele la care am scris in dreptul lor altceva. IMPORTANT!!!Nu se beau: alcoolice si racoritoare,nu se fumeaza(cine poate ar fi excelent) si nu se mananca carne de porc-TIMP DE TREI LUNI. Astept opinii si intrebari,voi raspunde cu mare drag!!! [pup]de la livia cu[bibe]christian livia


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -