Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru Livia si nu numai....


29 raspunsuri la acest subiect

#1
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 08:52

Au venit rusii...si luna aceasta.Bine,la noi problemele fiind din partea sotului nici nu imi inchipuiam sa se intample o minune.Tu ce spui,Livia sa continui tratamentul ,nu?Cred ca tratamentul tinut de tine are ca efect si reglarea hormonala unde eu am ceva probleme sau numai pt chisturi este bun? Pentru toate fetele care vor sa tina tratamentul vreau sa le spun ca chiar daca nu am ramas insarcinata ma simt ffff.bine cu acest tratament. Eu Nu prea am inteles daca patilele Gheara matei se iau de 2 sa de 3 ori/zi pt ca pe prospect scrie ce de 3 ori si in ce ai scris tu de 2 ori/zi. Dupa cum spui tu se pierde efectul tratamentului prin intrerupere asa ca o sa-l tin mai departe. Pentru cine are probleme cu chisturi ovariene am gasit intr-o revista urmatorul ceai: 20gcoji portocale 10gcoada soriceluilui 10g galbenele 20g frunze mur 10gsunatoare 10gtei 10g traista ciobanului 10g vasc 10g urzica 5g salvie Jumatate din cantitati se lasa la macerat peste noapte cu 750ml apa.Cealata jumatatese fierbe cu 750 ml apa.Dimineata se amesteca cele 2 ceaiuri si se fierb 30minute.Se bea cate 50 ml ceai de 3 ori pe zi. Sper sa va fie de folos.Eu nu am aceste probleme si nu stiu daca este bun dar nu cred ca face rau. Va pup, Gabi si bb Simona.

#2
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 13:05

Buna Gabi,Trat. se tine min. 3luni si max. 6 luni.Eu l-am facut pt. ovare polichistice(ovarele mele aratau ca niste ciorchini de struguri),pt.dereglare hormonala severa(ovarele mele secretau hormoni masculini deci nici gand de bebe)plus ca imi venea menstruatia la 2-3 si chiar 4 luni... Am facut trat.clasice la medic dar cum intrerupeam ca sa fac bebe revenea dereglarea si bebe... nimic... Cu trat.naturist mi s-au rezolvat toate si... astazi [bibe] face 9 luni. Si altceva,cred eu important,nu mai am dereglarea hormonala de care am suferit o viata si care nu mi-a rezolvat-o nici cel mai scump medicament hormonal. Daca spui ca sotul tau ,poate, este problema de ce nu-i faci trat. cu ceaiul de naprasnic,sucul de telina care este minune pt. barbati si Zn!?! [pup]de la livia cu [bibe]christian P.S.veste mare...de astazi nu mai iau contraceptive pentru ca mai vreau un bebe asa ca muncesc [sex]si sper sa reusesc natural ca daca nu...iar plantute!!! livia

#3
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 13:15

Tabletele se iau dupa cum scrie in prospect, probabil ca la mine era dozajul mai mare si de-aia luam mai putine! livia

#4
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 13:26

Livia sa fie intr-un ceas bun hotararea...asa ca treci la treaba si sa ne anunti in curand ca bebe 2 e pe drum. Succes [pup] Cristina L

#5
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 13:32

Asta da veste, Livia !!! Ma bucur ca vreti sa-i faceti un fratior sau surioara,cine stie (?),lui bebe.Succes maxima in "polenizari". Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#6
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 14:06

Multumesc mult-mult de urari! Am si eu o intrebare,credeti ca trebuie sa astept sa-mi vina menstruatia sau bebe poate aparea imediat,se poate ovulatie fara "rusi"?Voi ce ziceti? [pup]de la livia cu [bibe]christian livia

#7
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 16:12

Moaaamaaa,da' hotarata mai esti !!! (hai ca glumeam...) Adica dupa nastere inca nu ai avut menstruatie ?? Din cate stiu sunt cazuri care au ramas insarcinate fara sa mai apara menstruatia..deci ovulatie fara rusi dupa nastere...Nu cred ca asta are vreo importanta asupra viitoarei sarcini...de fapt sigur nu are... Sanatate si bafta maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#8
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 18:46

quote:
Originally posted by livia
Multumesc mult-mult de urari! Am si eu o intrebare,credeti ca trebuie sa astept sa-mi vina menstruatia sau bebe poate aparea imediat,se poate ovulatie fara "rusi"?Voi ce ziceti? [pup]de la livia cu [bibe]christian livia
Mie mi-a venit ciclul la 5 luni dupa ce am nascut si prietenei mele la fel.Nu cred ca e bine sa nu-ti fi venit pana la 9 luni.Alaptezi inca?Eu am alaptat 3 luni pe Simona dar prietena mea un an pe baietel si i-a venit la 6 luni ciclul.Stiu ca se poatre si fara ciclu sa ramai...cine stie poate ca stie altcineva mai bine ca mine. Te pupam, Gabi si bb Simona. PS:sa fie intr-un ceas bun hotararea pt bb 2 si poate ca numai e nevoie de tratament. Eu deja ii dau sotului napraznic si telin asi zinc si multe altele...poate ca se intampla vreo minune.

#9
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 19:52

Mie nu mi-a venit pana acum menstruatia fiindca am alaptat la greu pana acum,am fost la doctor si totul este o.k.!!! livia

#10
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 25 ianuarie 2003 - 10:02

[copil]Inseamna ca totul e bine si o sa fie un [bb]cat mai curand.[8**]Ti-am spus ca dupa nastere in general se regleaza organismul cu toate ca la mine a fost invers.Abia acum dupa tratamentul tau simt ca e bine.La mine ciclul era aproape grena-negru cu multe cheaguri mereu si acum a fost curat si rosu.Eu cred ca e un semn bun.Cred ca intr-adevar am avut ceva si chiar niciun dr nu s-a priceput sa ma trateze.Cel putin dupa nastere simteam ca e si mai rau si uite ca acum e bine...asa cum ar fi trebuit sa fie.Eu nu am avut ovare polichistice si cu toate astea aveam dereglare hormonala pe care dr.nu si-o explica.La mine cu hormoni se rezolva tot.Poate ca acum chiar e bine!!!Tie ti-a recomandat cineva tratamentul pt ca chiar e bun!! [pup], Gabi si bb Simona.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -